BK MLADA BOLESLAV
16. 3. 2008 | Pavel Illich , Michal, Miškovský, Pavel Illich

Junioři v kombinované sestavě podlehli sestupujícímu Hradci

bar7, neděle 16. 3. 2008
Hr. Králové - Ml. Boleslav HKR - MBL
H r. K r á. - S letošními zápasy na hřištích soupeřů se v sobotu rozloučili boleslavští junioři. V rámci sedmého kola play-out juniorské extraligy nastoupili do duelu v Hradci Králové, v němž už o nic nešlo, s několika dorostenci a prohráli 3:5. Svěřenci Luďka Bukače mladšího s Janem Vidnerem zakončí nováčkovskou sezonu mezi elitou v pondělí ve Zlatopramen Aréně, kde od 18-ti hodin přivítají Jihlavu.
Hr. Králové: Brož (30. Balážik) – Novák, Spudil, Svoboda, Drtina, Zelený, Seidl, Ježek, Kotrč – Ropický, Bendík, Berger, Březina, Jindřich, Stehno, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař
Ml. Boleslav: Fikrt (30. Hrubý) – Švaříček, Strnad, Maršík, Malý, Vrba, Soukup – Krejčík, Chochola, Koudela, Jiránek, Janček, Protasenja, Rys, Lenc, Bříška, Belay, Loskot, Chamrád, Hájek
Branky a nahrávky: 19. Dolana (Ropický), 33. Jindřich (Březina), 40. Berger (Ropický, Seidl), 51. Březina (Novák, Kotrč), 52. Jindřich (Dolana) – 40. Protasenja (Chochola, Malý), 48. Loskot (Krejčík, Maršík), 56. Rys (Malý, Janček). Rozhodčí: Hribík – Padevět, Kis. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60.

Komentář

Hradečtí se před zápasem namotivovali bojovým pokřikem „První liga taky liga“ a do víru dění vstoupili se sympatickou aktivitou. Do první šance se řítil Jindřich, který z pravé strany najížděl sám na brankáře Fikrta. Ale neuspěl. Vzápětí následovala přesilová hra, ve které se domácí sice usadili v obranném pásmu soupeře, ale výraznější efekt se nedostavil. Až Ropický to znovu zkoušel z pravé strany na boleslavského brankáře, ale vyprášil mu jen betony. Ani hosté nebyli bez šancí, přestože nebyli tak nebezpeční. Brož si musel uhlídat výpady Bříšky a Chamráda, a dělovka Maršíka od modré v přesilové hře prolétla jen těsně vedle kolem hradecké svatyně. Přesto se do první přestávky skóre měnilo. Ropický zamotal za brankou hlavy boleslavským zadákům a zpětnou přihrávkou před branku oslovil ke skórování Romana Dolanu, který prostřelil Fikrta mezi betony.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, ani k tomu nebyl výrazný důvod. K vidění i nadále byla oboustranně otevřená partie s několika dobrými šancemi. Jen góly chyběly. Hosté se do souvislejšího tlaku dostali ve své třetí přesilovce, ale ani ta k vyrovnání nevedla. O tom, že obě mužstva mají „své jisté“ svědčila polovina zápasu, kdy oba trenéři vyměnili brankáře. Souboj dvojek se poté začal vyvíjet lépe pro domácího Balážika, neboť Hrubý inkasoval jako první. Ladislav Jindřich najížděl z pravé strany a přesným švihem k protější tyči skóroval – 2:0. Chvíli po něm mohl zvýšit Ropický, který se řítil zcela sám na brankáře hostí, ale bekhendovým blafákem minul. Udeřilo až v poslední minutě druhého dějství. V oslabení podnikli domácí výpad, Ropický periferně zadovkou našel Jana Bergera, který volejem bez přípravy pokořil Hrubého – 3:0. Ani to ale nebylo vše, neboť ještě v téže přesilovce udeřila i Boleslav. Balážika prostřelil Anatolij Protasenja.

Třetí část začala svižně a za první dvě minuty si oba celky vytvořily nadějnou příležitost. Nejprve hradecký brankář pěkným rozklekem zlikvidoval pokus Koudely a na druhé straně se z mezikruží zastřeloval Šimoníček. Ve 47. minutě hosté přečkali další oslabení a chvíli poté sami udeřili. Bezmocného Balážika překonal Marek Loskot. Z kontaktní branky se však Boleslavští neradovali dlouho. Hradci se naskytla přesilovka 4 na 3. Ránu Nováka od modré lehce tečoval před brankou Ondřej Březina - 4:2. Vyloučení soupeře potrestali domácí beze zbytku. V klasické výhodě Dolana předložil před odkrytou klec Ladislavu Jindřichovi, který neměl problém zvýšit – 5:2. Hosté se ještě jednou dostali zpět do hry, když kolmici Malého převzal Jiří Rys a svůj únik zakončil přesném bekhendem pod víko. Kdo ví, jak by zápas dopadl, kdyby o pár vteřin později neselhal v jasné šanci Loskot, který sice kličkou překonal Balážika, ale z kroku poskakující kotouč nedokázal dopravit do opuštěné klece. V poslední minutě to Boleslav ještě zkusila po oddechovém čase bez brankáře se šesti hráči v poli, ale dvougólové manko už se hostům smazat nepodařilo. Extraligová derniéra na domácím ledě se tak juniorům vydařila, když zaslouženě zvítězili 5:3.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.