BK MLADA BOLESLAV
3. 11. 2007 | Jitka Čechová

Junioři udolali znojemské Orly v prodloužení

20., sobota 3. 11. 2007
Ml. Boleslav - Znojmo MBL - ZNO
M l. B o l. – Přesilovky. To byl prvek, který velice razantním způsobem ovlivnil dnešní utkání Mladé Boleslavi a Znojma. Domácí měli veliké problémy s kázní a jejich soupeř toho také dokázal náležitě využít. Moravané dali čtyři branky a všechny za stavu početní výhody! Napjatá situace nakonec přenesla oba týmy až přes základních šedesát minut. Jen necelá minuta z prodloužení ale stačila mladoboleslavskému Marku Loskotovi ke vstřelení vítězného gólu.
Ml. Boleslav: Fikrt – Bílek F., Vlach, Maršík, Martínek, Soukup, Malý – Velechovský, Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Protivný, Loskot, Chamrád, Tondr
Znojmo: Müller – Rybnikár, Štindl, Blažek, Geryk, Šindelář, Kouřil, Pláněk, Koza – Koblížek, Sajdl, Havlík, Alexa, Šedý, Barák, Lattner, Trojan, Lechner, Duba, Kovalský, Ferenčík
Branky a nahrávky: 1. Krejčík (Bříška, Tondr), 12. Bříška (Chochola), 29. Bříška (Maršík), 42. Chamrád (Maršík), 61. Loskot (Maršík) - 9. Alexa (Barák), 22. Ferenčík (Alexa, Šindelář), 37. Barák (Pláněk), 40. Barák (Pláněk). Vyloučení: 12:9. Rozhodčí: Hodek - Nepomucký, Žemlička Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 85.

Komentář

Sedmnáct vteřin trvalo domácím ukázat svému soupeři, s kým že to má tu čest. Za vydatné podpory svých kolegů z útoku skóroval Krejčík. Šanci oplatit Boleslavským rychle vstřelenou branku měl v přesilovce Ferenčík, puk ale mezi Fikrtem a brankovou tyčí nepropasíroval. První početní výhoda hostům tedy nevyšla, tu druhou ale využili na sto procent. Na 1:1 vyrovnal Alexa, když dva členové domácí obrany jen nečinně postávali opodál. Nechybělo mnoho a mohlo být všechno úplně opačně. Barákova střela na Alexa ale přišla pozdě. O minutu déle se do rychlého protiútoku dostali boleslavští Bříška s Chocholou a prvně jmenovaný poslal své mužstvo znovu do vedení. Následovala častokrát přerušovaná hra, několik vyloučení a půlminuta hry pěti proti třem do domácí celek. Středočeši ale působili rozhozeným dojmem a šanci na další navýšení nevyužili.

Hned na začátku druhé třetiny hosté znovu ukázali, kde je jejich síla. Po vyloučení Martínka úspěšně střílel a na dvě dvojky na obou stranách časomíry vyrovnal Ferenčík. O nové uskočení soupeři se snažil Tondr, který sice krásně nabruslil do útoku, pálil ale přímo do hrudníku brankáře Müllera. O dost úspěšnější byl v další přesilové hře utkání jeho kolega Bříška, který prosvištěl útočným územím a bez okolků zavěsil. Prostřední dvacetiminutovku ovlivnil počet vyloučení nejvíce. V této situaci se nejlépe zorientovali Znojemští. Orli nejenže po vyloučení Chocholy opět vyrovnali – gólmana Fikrta tentokrát oklamal Barák -, ale ještě skóre otočili. Dokonce ve dvojnásobné početní výhodě skóroval taktéž Barák.

Třetí třetina přinesla jen jednu jedinou branku. Chamrád to sice musel zkoušet hned na třikrát, nakonec ale se kotouč přeci jen v síti ocitl a rázem se začínalo od začátku. I nadále zůstávala situace stejná. Domácí tým měl navrch v klasických herních situacích, protože se ale nechával i nadále zbytečně vylučovat, dostávali své šance i Znojemští, kteří hráli prim, kdykoli měli o jednoho hráče v poli navíc. Jak už ale bylo řečeno, stav nezměnil ani Pláněk, který si objel čestné kolečko kolem mantinelu a pokoušel se Fikrta propálit dělovkou z mezikruží, ani Protasenja, který protlačil kotouč za čáru až po zapískání.

Nejeden divák už určitě očekával samostatné nájezdy. O tom, že nakonec nebudou vůbec nutné přesvědčil všechny hned v 61. minutě Loskot, když si položil brankáře, objel jeho klec a pak zavěsil do Müllerovy nechráněné svatyně.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).