BK MLADA BOLESLAV
29. 9. 2007 | Jitka Čechová

Junioři si spravili chuť, porazili úřadující mistry ze Vsetína 3:2

10., sobota 29. 9. 2007
Ml. Boleslav - Vsetín MBL - VSE
Ml. Bol. - Už samotný titulek hlásající také celkový stav zápasu ovšem dokazuje, že to nijak snadné vítězství nebylo. Boleslavští si toho nicméně po včerejším propadáku asi v kabině řekli opravdu hodně a na dnešní hře to bylo znát. Značně omezili procento naprosto zbytečných faulů, předvedli skvělý start a třebaže jim vůbec nevyšla druhá třetina, za pomoci štěstíčka zápas dovedli do zdárného konce.
Ml. Boleslav: Hrubý – Bílek, Hanousek, Maršík, Jaroměřský, Penniger, Malý – Tondr, Chochola, Bříška – Mišner, Hrdlička, Protasenja – Chamrád, Janček, Antončík – Milotinský, Martínek
Vsetín: Kůdela – Holomek, Kapr, Farda, Mikulaštík, Haschka, Lukeš, Sznakpka – Červenka, Plachtovič, Surovčík – Rachůnek, Ševčík, Sýs – Podešva, Švaňhal, Hrňa – Michálek, Varga
Branky a nahrávky: 18. Tondr (Bříška., Bílek), 20. Chamrád (Protasenja, Janček), 54. Bříška (Jaroměrský) – 30. Ševčík (Rachůnek), 36. Hrňa (Podešva, Rachůnek). Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 70.

Komentář

Možná vyrovnanost, možná opatrnost zapříčinila poněkud pomalejší rozjezd jinak akčního a pohledného duelu. První opravdu slibnou akci si připsal až na začátku třetí minuty domácí Chochola, když vystřelil jedovatou ránu od modré. Přestože měl Kůdela zakrytý výhled, dokázal se instinktivně roztáhnout a puk se tak odrazil od jeho betonu. Vsetín promarnil svou velkou šanci, když Švaňhal netrefil v první přesilové hře zápasu odkrytou klec. Vzápětí na to usedli za sebou v krátkém sledu na trestnou lavici hned dva Moravané a domácí tak čekala hra v pěti proti třem více než minutu dlouhá. Na rozdíl od včerejšího zápasu nedělalo Mladoboleslavským problém tuto šanci zužitkovat. Bříška s Bílkem popletli hostující obraně natolik hlavu, takže Tondr měl lehkou práci. O několik minut později se ten samý hráč ocitl v další slibné pozici, byl ale faulován. Také tuto přesilovou hru domácí využili a to přesně ve chvíli, kdy zazněla siréna. Kuriózní gól dvacáté minuty si připsal Chamrád.

Vsetínští v pokračování zápasu zabrali a druhá třetina tak zaslouženě patřila jim. Plachtovič svou pracně vydobytou šanci, kdy se prokousal přes polovinu hřiště a snažil se puk dostrkat do sítě zpoza brány, nezužitkoval, jeho kolega Ševčík měl ale více štěstí ve vlastním oslabení, kdy doslova jako had proklouzl domácí obraně a po obrovské chybě brankáře, který nerozumě vyjel ze svého království, snížil na 1:2. Mladoboleslavským zřejmě došlo, že jim stejně jako včera začíná téct do bruslí, udělat s tím něco se jim ale moc nedařilo. Jen zoufale přihlíželi další střele Ševčíka, který ale tentokrát mířil mimo. Stejně tak nezabránili Rachůnkově prudké střele od mantinelu, kterou v poslední chvíli Hrubý vychytal. Vyrovnávací gól, který si hosté za svou hru zasloužili, ale nakonec přeci jen padl. Po perfektní přihrávce bodoval Hrňa. Branka na 2:2 hosty ještě víc nakopla a Boleslavští pravděpodobně jen děkovali hokejovému bohu, že už mohou jít do kabiny.

Úvodní část patřila domácím, tu druhou si pak jednoznačně přivlastnili hráči Vsetína. Dalo se tedy čekat, že při vyrovnaném stavu se dá do zbytku hry buď veškerá síla a drzost nebo naopak opatrnost. Zpočátku platila verze jmenována jako druhá, protože ale brzy obě strany poznaly, že takhle to dál nepůjde, všechno se to nakonec ještě zvrtlo v pořádné drama. Puky svištěly oběma směry, do ran jako z děl obětavě padali hráči obou mužstev, každý chtěl, aby si tři body odnesl v kapse právě on. Do palebné pozice se dostal Protasenja, minul ale odkrytou klec. Na druhé straně Mikulaštík zase mířil příliš vysoko. Už to začínalo pomalu ale jistě vypadat na prodloužení, když přeci jen domácí Bříška strhl štěstěnu na svoji stranu. Po přihrávce od modré čáry neváhal a zakončil. Vsetínu ještě zbývalo více než šest minut, které nemínili jen tak zahodit. Oddechový čas ani vyloučení boleslavského Bílka 30 sekund před koncem zápasu jim ovšem nepomohlo.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.