BK MLADA BOLESLAV
20. 10. 2007 | Michal Miškovský

Junioři si napravili chuť po nepovedeném pátku

16., sobota 20. 10. 2007
Ml. Boleslav - Opava MBL - OPA
M l. B o l. - Boleslavští junioři po nepovedeném včerejším utkání, kdy odešli z ledu poraženi bez bodu, tentokrát získali všechny tři. Přestože jim nevyšel start do utkání, prohrávali už ve 32. vteřině, základy na vítězství položili už v úvodní dvacetiminutovce, kterou vyhráli 3:1. Ve zbytku utkání už vedení hlavně kontrolovali.
Ml. Boleslav: Hrubý - Bílek, Hanousek, Maršík, Jaroměřský, Malý - Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protaseja, Milotinský, Bříška, Loskot, Chamrád, Antončík, Tondr, Michálek.
Opava: Trenčan - Pečírka, Vitásek, Kukla, Plachký, Guda, Planovský, Koryčanský - Tošenovjan, Slanina, Herman, Šafár, Musiál, Čermák, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek, Ševčík.
Branky a nahrávky: 5. Loskot (Janček), 10. Chamrád, 15. Hrdlička (Bílek), 48. Hrdlička, 59. Chamrád - 1. Herman (Chalupa), 25. Chalupa (Planovský),52. Tošenovjan. Rozhodčí: . Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 73.

Komentář

Nástup do zápasu se domácím vůbec nepovedl. Hned v první minutě tvrdě pálil z mezikruží Chalupa, jeho pokus Hrubý pouze vyrazil k Hermanovi, který neměl se zakončením problémy. Následovala přesilovka, během ní to zkoušel od modré Planovský a gólman domácích měl s jeho pokusem hodně práce. Boleslav se ozvala poprvé až v páté minutě, ale to tak, že gólově. Zblízka se prosadil v početní výhodě Loskot. Slezané zatopili domácím v deváté minutě při další přesilovce, ale souhra Planovského s Blagou gólem neskončila. Jen o minutu později zahrál pro diváky Chamrád. Na útočné modré zařadil nejvyšší rychlostní stupeň, poradil si s dvěma protihráči a v tísni ještě dokázal zamířit mimo dosah Trenčana.

Domácí poté s narůstajícím časem zvyšovali tempo a odměnou jim byla v 15. minutě branka na 3:1. Gólman Opavy byl krátký na tvrdou střelu Hrdličky. Svěřenci Luďka Bukače s Janem Vidnerem do konce úvodní třetiny nadále vládli na ledové ploše, v dobrých pozicích se objevili Hrdlička a Loskot, ale skóre se již nezměnilo.

Vyrovnaný úvod prostřední dvacetiminutovky byl šťastnější pro Opavu. Střelu aktivního Planovského jeden z bránících hráčů zblokoval, jenže Hrubý už byl připraven zasahovat u druhé tyče, puk se odrazil ke kapitánovi Chalupovi, který bez váhání snížil. Domácí se prosazovali především díky chybám v obraně Slezanů, ale Loskot i Janček volili místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče střelu a Trenčan byl v obou případech úspěšný.

Opavané měli po zbytek druhého dějství více ze hry, jenže svou převahu nedokázali gólově vyjádřit. Středočeši se soustředili na bránění a vyhazovali puky z nebezpečného prostoru ohrožujícího Hrubého.

Během přestávky před třetí třetinou si hráči v kabině zřejmě vyslechli ostrá slova od trenérů a podle toho také v úvodu poslední dvacetiminutovky hráli. Po přihrávce Hrdličky těsně minul bránu Milotinský. Postupně však přebrali iniciativu opět hosté a čím dál více se tlačili do útočného pásma.

Uklidňující čtvrtou branku přidali domácí ve 48. minutě. Slezané vyrobili chybu na obranné modré čáře, do nájezdu se dostal Hrdlička a poslal puk přesně mezi Trenčanovy betony. Hosté pak, stejně jako Boleslavští o chvíli později, nevyužili nabídnutou přesilovku 5 na 3, přesto však mohli být v té chvíli daleko spokojenější. V pokračující klasické početní výhodě totiž zkorigoval stav v 52. minutě Tošenovjan a závěr utkání svou trefou hodně zdramatizoval.

Hosté se pochopitelně snažili o vyrovnání, sáhli také k riskantní hře bez gólmana. Měli na ledě převahu dokonce šesti bruslařů proti čtyřem hráčům domácích, protože na trestné si odpykával trest Tondr, jenže hra vabank se jim nevyplatila. Střelou do prázdné brány završil gólový účet Chamrád.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.