BK MLADA BOLESLAV
22. 11. 2012 | Jitka Čechová

Junioři se po delší době radují z domácího vítězství, porazili Kometu

19., čtvrtek 22. 11. 2012
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. - Mladoboleslavští junioři měli v utkání s Kometou Brno svoje slabší chvilky, nakonec si ale pro vítězství dokráčeli poměrně zaslouženě. Domácí otevírali skóre utkání, když se trefil Frolík. Hosté sice následně vyrovnali střelou Beneše, Podsedníček a Koudela ovšem rychle vraceli všechny výhody na stranu Boleslavi. Závěr si sice domácí zkomplikovali, Brněnští dokonce snížili, do prázdné ale nakonec pečetil Koudela.
Ml. Boleslav: Sejpal – Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš
Kometa Brno: Klimeš – Šidák, Jenyš, Pospíšil, Peslar, Kusko, Raška, Sedlák, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Vojáček, Vágner, Krejčiřík, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Dittrich, Janoušek
Branky a nahrávky: 18. Frolík (Kulich, Koudela), 35. Podsedníček (Frolík), 39. Koudela, 60. Koudela (Jankovský) - 27. Beneš(Šidák, Mrázek), 59. Boček (Wasserbauer, Krejčiřík). Rozhodčí: Würtherle - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:4, navíc Frolík (MBL) OT do konce utkání za nesport. chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 43. Střely na branku: 47:34.

Komentář

Mladá Boleslav začala trochu aktivněji, sotva se ale Kometa na menším kluziště boleslavské druhé haly trochu rozkoukala, síly se vyrovnaly. Dobře si počínal domácí Koudela, který coby kapitán Bruslařů zavážel puky, případně se snažil clonit na brankovišti. Na druhé straně se ostrou střelou zápěstím prezentoval Vágner, Sejpal ovšem neměl sebemenší potíž zasáhnout.

Vyloučení na obou stranách a tedy snížení počtu hráčů na ledě herní obraz nikterak nezměnil, to už se ale nedalo říct o dalším vyloučení Komety, kdy se střelu Kulicha od modré snažil Marek srazit do sítě. Brněnští navíc brzy faulovali znovu a na Boleslavské čekala téměř minutu dlouhá dvojnásobná početní převaha. V té toho sice Středočeši mnoho nepředvedli, v závěru si ale dokázali vytvořit tlak, který zužitkovali alespoň v přesilovce standardní. Skóre utkání otevřel v 18. minutě Jakub Frolík.

Druhá perioda toho nabídla už o něco víc. Nejprve předvedli zajímavou kombinaci Koudela s Jankovským, druhý jmenovaný už prakticky překonal brankáře Klimeše, nakonec se ale dostal do příliš ostrého úhlu na to, aby dokázal zakončit. Následnou – poměrně jednoduchou akcí – Kometa vyrovnala. To když Filip Beneš tečoval střelu Šidáka pálícího z kruhu.

Hosté byli nějakou dobu aktivnější, zvlášť po vyloučení domácího hráče mohli jít klidně do vedení. Jenže v přesilovce selhali. Následně sice dostali druhou, jenže ta dopadla ještě hůř. Po chybě na modré se totiž na puk dostali Frolík s Patrikem Podsedníčkem. Druhý jmenovaný už to neměl nikterak těžké, ačkoliv protistrana se zlobila kvůli posunuté brance. V závěru třetiny Boleslavští navyšovali na dvougólové vedení. V samostatném úniku byl faulován Kulhánek a sudí odpískali trestné střílení. Toho se na výbornou zhostil David Koudela.

Úvod třetí třetiny patřil opticky spíš Brnu. Jednak se očividně ještě nevzdávalo naděje, jednak hráli domácí v oslabení. Ve velké příležitosti se ocitl Beneš, když si Sejpal až moc povyjel ze své svatyně. Hráč Komety ale kotouč nedokázal zkrotit.

Středočeši si začali značně komplikovat život. Postupem času se věnovali především obranné hře a Brno se začalo stále víc dostávat do tlaku. Když Boleslavští zjistili, že takhle to rozhodně nepůjde, bylo už tak trochu pozdě. Jan Boček vystřelil v přesilovce v čase 58:42 Kometě ještě šanci. Však tak také následně okamžitě odvolala brankáře. Zmrtvýchvstání se ale nakonec nekonalo, osudovou se hostům stála právě nehlídaná klec, do které se trefil Koudela.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: V prvé řadě bych chtěl klukům poděkovat za výsledek. Každý bod je pro nás důležitý. Opakuji se, ale pokud ke všemu, co "umí", přidají hokejové srdíčko, jsou schopni porazit kohokoliv a to nás dostává nahoru. Bohužel tomu tak vždy není, takže zase rychle spadneme dolů.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.