BK MLADA BOLESLAV
27. 10. 2007 | Michal Martoch

Junioři prohráli v Třebíči, byť vedli o dvě branky

17., sobota 27. 10. 2007
Třebíč - Ml. Boleslav TRE - MBL
T ř e b í č - Mladoboleslavští junioři cestovali do Třebíče, ta jim dovolila i dvoubrankový náskok, když se trefil nejprve šťastně Protasenja a na rozdíl dvou branek upravil Jaroměřský. Dvoubrankový náskok však nakonec nestačil Mladoboleslavským ani na zisk jednoho bodu, když dvěma brankami srovnal skóre Burian a utkání pak otočil Kurial. Mladoboleslavští byli sice dvě třetiny lepší, pomyslných šest bodů za vítězství nad sousedem v tabulce však získala Třebíč.
Třebíč: Burgr - Vlašín, Hobza, Jaroš, Čtveráček, Kadela R. - Němec, Dostál, Vítek, Dočekal, Kesner, Nahodil, Jánský, Kundela, Burian, Fila, Klíma, Kadela E., Burián, Kurial.
Ml. Boleslav: Fikrt - Bílek, Vlach, Maršík, Malý, Jaroměřský, Soukup, Martínek - Velechovský, Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Loskot, Chamrád, Antončík, Tondr.
Branky a nahrávky: 38. a 43. V. Burian (na první Kurial, Hobza, na druhou Nahodil, Fila), 52. Kurial (Dostál) - 17. Protasenja (Malý), 35. Jaroměřský (Chamrád). Rozhodčí: Jeřábek - Drobílek, Svoboda. Vyloučení: 5:7, navíc V. Burian (TRE) 10. minut osobní trest za úder do oblasti hlavy. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Komentář

První šanci utkání spálil mladoboleslavský Janček, když se neprosadil z mezikruží. Na Burgra v brance domácích nevyzrál z obdobné pozice ani Antončík. Třebíč se osmělila při vyloučení hostů – Dostál pálil z kruhu, Fikrta však neprostřelil, aby se o pár chvil později uskutečnil závar před boleslavskou brankou, kde hostující brankář s vydatným přispěním svých obránců likvidoval puk mířící do odkryté klece… V šesté minutě to zkoušel přes obránce Němec, puk však těsně minul boleslavskou branku. Na druhé straně se ocitl osamocen před Burgrem Chochola, střelou z první však na třebíčského brankáře nevyzrál. Ani Velechovský, který pálil z kruhu, recept na muže v masce domácích nenašel. Branka padla až v čase 16:20, když Malý vystřelil od modré a trefil vlastního hráče, od něhož se puk odrazil za bezmocného Burgra, který už nemohl zareagovat – branku si touto cestou připsal Anatolij Protasenja – 0:1. Když pak Fila v poslední minutě první dvacetiminutovky zblízka minul, odcházelo se do kabin za jednobrankového vedení Mladoboleslavských.

Při vyloučení hostů to zkoušel Burian – vypálil tvrdě, ale nad. Po ukončené přesilové hře domácích převzali otěže hosté. Jaroměřský pálil od modré, brejk dva na jednoho prováhal Loskot, osamocen před Burgrem se ocitl Velechovský, ani on však nezměnil skóre zápasu. Když pak obral Nahodil hostujícího obránce o puk a nabídl žabičkou tutovku Vítkovi, který ji nevyužil, udeřili jako blesk z čistého nebe podruhé hosté – Jan Jaroměřský prostřelil Burgra mezi betony – 0:2. Třebíč musela zabrat, Fila zblízka ani Hobza od modré recept na bezchybně chytajícího Fikrta nenašli. Když pak vychytal Burgr Hrdličku, prosadili se i Třebíčští – Vilém Burian prostřelil z kruhu Fikrta rovněž mezi betony – 1:2. Hosté chtěli znovu utéct na rozdíl dvou branek, proti byl Burgr, když vychytal zblízka Tondru a nadvakrát si poradil i s Chamrádem.

Třetí třetina patřila jednoznačně domácím hokejistům, kteří na ledové ploše dominovali ve všech směrech. Nejprve sice ještě Fikrt vychytal Nahodila do lapačky, v čase 2:33 však už propukla radost Třebíčských, když po souhře celého útoku v útočném pásmu po ose Burian – Fila – Nahodil a znovu Vilém Burian, který už jen uklidil kotouč do prázdné klece, když mu přihrávkou, která měla oči, připravil cestu k vyrovnání kapitán domácích – 2:2. Stoprocentní brankovou příležitost, která volala po další brance Třebíče, spálil Nahodil, když se řítil sám na Fikrta, který ho však vychytal ukázkově do lapačky. Aktivní kapitán domácích pálil i z mezikruží, jeho střela však branku hostí těsně minula. K překvapení všech pak padla třetí branka domácích, která byla nakonec rozhodující – Jan Kurial překvapil nejen Fikrta střelou z nulového úhlu – 3:2. Hosté se pak vehementně snažili o vyrovnání, dobrá obranná hra Třebíče však jejich snahu bořila. Jaroměřský od modré ani Bříška z kruhu neposlali na Burgra příliš těžké střely a ani závěrečný tlak korunovaný hrou bez brankáře, kdy nadvakrát dorážel Protasenja, už branku nepřinesly. Horácká Slavia tak zvítězila a připsala si důležité tři body, byť byla první dvě třetiny horším celkem.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).