BK MLADA BOLESLAV
23. 2. 2008 | Jiří Pruner, Jitka Čechová

Junioři prohráli v Plzni o jednu branku

45., sobota 23. 2. 2008
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
P l z e ň - Mladoboleslavští junioři zajížděli v rámci pátečního, předposledního zápasu základní části do Plzně, kde se s papírově silnějším soupeřem statečně prali až do úplného konce. K vidění byl rychlý a napínavý hokej, Středočeši dokozáli zpočátku nepříznivý stav dohonit, otočit a vzápětí na to také vést. Tři body tak nakonec tak trocho smolně zůstaly v Plzni.
Plzeň: Rückl - Martinec (A), Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler, Jindra, Novák, Kocman (C), Sýkora, Pitule, Kovář, Benedikt, Vild, Kubalík, Stránský, Lev, Šimán (A), Kořínek
Ml. Boleslav: Hrubý - Bílek, Vrba, Bílek, Strnad, Maršík, Malý, Jaroměřský, Soukup, Jáchym, Chochola, Janček, Protasenja, Havlíček, Bříška, Kotrba, Loskot, Chamrád, Tondr (C)
Branky a nahrávky: 4. Kubalík (Kocman, Šustr), 5. Sýkora (Kořínek), 39. Špiler (Kovář), 42. Stránský 54. Benedikt (Novák, Rückl) - 4. Protasenja (Malý), 10. Kotrba, 17. Bříška (Malý), 60. Havlíček (Chochola) . Rozhodčí: Souček - Jelínek - Šmíd. Vyloučení: 11:8. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 73. Střely na branku: 36:29.

Komentář

Utkání začalo v ostrém tempu. Plzeň se sice usadila v útočné třetině, ale tlak neměl dlouhého trvání. Plzeňští šli do čtyř a Mladá Boleslav přesilovou hru využila. Anatolij Protasenja překonal Zdeňka Rückla a Boleslav vedla 1:0. Jejich radost však neměla dlouhého trvání. Plzeň dokázala bleskově odpovědět a Tomáš Kubalík srovnal na 1:1 ! To plzeňské juniory nakoplo a za další necelou minutu už vedli. V čase 4:10 dostal přesnou přihrávku od Kořínka Miloš Sýkora a nedal brankáři hostů šanci. -2:1- . Obě mužstva hrála aktivně a brankáři si na nedostatek práce rozhodně nemohli stěžovat. Rück si poradil s tvrdou střelou Kotrby, na druhé straně vychytal Kubalíka Hrubý. Zvyšující tlak Plzně měl za následek oddechový čas hostů, po němž se hra vyrovnala. Hrálo se nahoru dolů a byl k vidění parádní hokej. V osmé minutě mohl zvýšit Stránský, stojící osamocený před brankou, ale z rohu kluziště nedostal ideální přihrávku. V čase 9:45 úplně zaspala plzeňská obrana a soupeř trestal. Na 2:2 srovnával Adam Kotrba. V sedmnácté minutě Plzeň čelila oslabení pěti proti třem a Rückl se ocitl v ohni střel. Ke smůle keramiků se soupeř prosadil. A nutno uznat, že přesilovku sehrál výborně. Rozložil plzeňskou obranu a Kamil Bříška vrátil severočechům vedení. -2:3- Za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Druhá třetina začala opět v rychlém tempu. Už po půl minutě prověřil Rückla Jaroměřský, ale plzeňský gólman si se střelou poradil. Boleslav aktivně napadala, ale Plzeň působila odhodlaně a nabuzeně. Ve třetí minutě hráli Boleslavští přesilovku a k vidění byla pěkná souhra Kotrby a Tondra, ale střela pouze trefila Rückla do masky. Od sedmé minuty se Plzeňští usadili v útočném pásmu a vytvořili si tlak i několik slibných šancí. V minutě dvanácté se navíc domácí dostali k přesilovce pět na tři, při které sice nápaditě kombinovali, ale možná chybělo trošku střeleckého štěstí. Nakonec se však dočkali! V čase 38:22 srovnal na 3:3 Radek Špiler. A tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu a závěrečné dějství slibovalo napínavou podívanou.

V úvodu třetí třetiny Plzeň strhla vedení na svou stranu, když branku vstřelil Jan Stránský. Pak hráli domácí v oslabení, ale pradoxně to byli oni, kdo zahrozili. Špiler tvrdou střelou rozezvučel tyčku mladoboleslavské branky. Severočeši se ale nevzdávali. Po střele Tondra Rückl perfektně sklepl betony. Plzeň se dostala do dvoubrankového vedení v 53. minutě. Po výtečné spolupráci Benedikta a Nováka se prosadil prvně jmenovaný. Zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Navíc se Plzeň dostala do samostatného úniku, když Benedikt vypíchl puk útočícím hráčům, ale Hrubého nepřekonal. Mladoboleslavští ještě v poslední minutě snížili Lukášem Havlíčkem, ale Plzeň si již výhru vzít nenechala a vyhrála v pohledném utkání 5:4.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).