BK MLADA BOLESLAV
7. 12. 2007 | Simona Šnajdrová

Junioři potvrdili, že Boleslav je lepší než Ústí!

27., pátek 7. 12. 2007
Ml. Boleslav - Ústí n. L. MBL - UNL
M l . B o l. - Po výhře boleslavských dorostenců nad Ústím z minulého týdne, nezůstali pozadu ani junioři. Již první třetina začala nádhernou kombinací domácích, ze které také vzešel první gól. Druhá třetina přinesla po dvou gólech na každé straně. Během třetí části, když už to vypadalo, že domácí mají vítěztví jisté, hosté dokázali ještě zápas dost zdramatizovat. Vstřelili totiž vyrovnávací branku pouhých 8 sekund před koncem poslední třetiny. V prodloužení branka nepadla, a tak došlo na samostatné nájezdy, kde již byli úspěšnější domácí a po dramatickém konci zvítězili.
Ml. Boleslav: Hrubý - Bílek F., Bílek O., Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup - Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Pánek, Loskot, Chamrád, Rod, Tondr
Ústí n. L.: Dědek - Procházka, Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Brož - Kauschitz, Hanzl, Regner, Šrámek, Svitavský, Bacovský, Novák, Hadbavný, Vernek
Branky a nahrávky: 2. Protasenja (Janček), 25. Chamrád, 34. Rod (Protasenja) - 27. Müller , 31. Kauschitz (Regner), 60. Regner (Mizera), --. Janček . Rozhodčí: Hodek - Arazimová, Lhotský. Vyloučení: 13:13. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 90.

Komentář

Páteční zápas začal krásnou brankou domácích. Díky skvělé kombinaci boleslavských hráčů, posílá již ve druhé minutě Anatolij Protasenja Středočechy do vedení. Chvíli po vstřelené brance domácích nabídli Boleslavští hostům početní výhodu, ti ale zkrácenou přesilovku nestihli využít. Díky jednomu ze Severočechů, který si šel na dvě minuty odpočinout, se počet hráčů na ledě vyrovnal. Domácím se chvíli potom málem povedlo zvýšit, ale ústecký brankář nakonec svatyni ubránil. Domácí byli i nadále stále častěji u puku a hra se soustředila hlavně do útočného pásma Boleslavských. Ti sice neustále obstřelovali ústeckého gólmana ze všech stran, ale nedařilo se jim dostat puk za brankovou čáru. Několik větších šancí přišlo i v přesilové hře domácích, ale ani tehdy se Středočeši již znovu neprosadili. Štěstí ale neměli ani hosté, kteří měli problémy získat puk a probojovat se s ním do obranného pásma domácích. A tak stav první části již zůstal nezměněný.

Do druhé třetiny vstoupili hosté ještě s početní výhodou, ale nedokázali se usadit v útočném pásmu ani se dostat do vážnější šance. Domácí si zahráli jen chvíli v plném počtu, rozhodčí totiž poslal dvakrát za sebou a celkem již počtvrté v tomto zápase odpočinout si stejného boleslavského hráče. Ale to nezabránilo domácím, aby vstřelili svou druhou branku. Prosadil se totiž a zvýšil tak náskok Středočechů Aleš Chamrád. Na odezvu ale diváci ve Zlatopramen Aréně nečekali dlouho. Ústečtí se postarali o snížení díky střele Davida Müllera, který propálil domácího Hrubého. Boleslavští nepolevili a usadili se ve svém útočném pásmu a dokonce ještě měli možnost hrát pět na tři. Během této přesilovky domácích se ale radovali Ústečtí. Nakonec byla totiž uznána sporná branka Kurta Kauschitze a stav byl tak vyrovnán. Středočeši stále dostávali hosty pod tlak a hra se opět přesunula do obranného pásma Ústeckých. Dědka nakonec krásně a čistě prostřelil Tomáš Rod a poslal tak domácí opět do vedení. Ke konci druhé části si sice domácí téměř nezahráli v plném počtu, ale dokázali, jak jsou silný tým a Ústecké moc do šancí nepouštěli. Nejlepší pokusy týmu Severočechů si už pohlídal vždy připravený Hrubý. V poslední minutě druhé části zápasu ještě dostal jeden z Boleslavských za velmi výrazného protestování diváků osobní trest.

Začátek poslední třetiny se hrál téměř bez přerušování. Hra nabrala rychlý spád a do šancí se střídavě dostávaly oba týmy. Rozhodčí udělil další deseti-minutový trest, tentokrát na straně hostí. Boleslavští si opět začali vytvářet šance. Jedna ze střel nakonec skončila i v helmě brankáře hostí. Po kratičkém přerušení pokračovali domácí v tlaku. Ani Ústečtí však nezůstávali pozadu a vytvořili si několik šancí, ale tu největší a téměř jasnou promarnili. Jeden ze Severočechů si totiž nedokázal včas poradit s pukem a šanci tak naprosto pohřbil. Oba týmy stále bojovaly z plných sil, ale vážnější šance již nepřicházeli. I strážci svatyní se k puku dostali jen zřídka. Nejdříve domácí a následně i hosté využili možnost vzít si oddechový čas. Ústeckým to nakonec pomohlo a pouhých 8 sekund před koncem třetí třetiny dokázali domácím cestu za vítězstvím ještě dost zkomplikovat. Tomáš Regner totiž na poslední chvíli dokázal překonat boleslavského gólmana a dát tak svému týmu naději na výhru.

Prodloužení začali aktivněji Středočeši, ale sami se potom díky vyloučení oslabili. Do šance se dostali hosté, ale nedokázali se prosadit. Poté došlo k vyloučení na straně domácích znovu a ti tak museli hrát 14 vteřin v oslabení 3 na 5. I přes toto oslabení si vytvořili krásnou šanci Rod s Tondrem, k úspěšnému zakončení ale už ke smůle domácích nedošlo. Během chvíle měli zase příležitost početní výhody právě Středočeši, a to na 28 sekund, ale nakonec se nestihli prosadit. V prodloužení se tak nerozhodlo a na řadu se tedy dostali také samostatné nájezdy.

Prvním vyslancem hostů byl Kurt Kauschitz, s jeho střelou si však Hrubý hravě poradil. Z domácích začínal Rod, ale ústeckého Dědka nepřekonal. Zato Robin Hanzl nad boleslavským Hrubým zvítězil, ale Boleslaváci se nenechali zahanbit a Kamil Bříška bez problémů Dědka propálil. Domácí Hrubý už znovu puk do své brány nepustil a tak měl Martin Novák smůlu. Rozhodující nájezd jel boleslavský Richard Janček, který byl úspěšnější než strážce ústecké svatyně a postaral se tak o dramatické ale zasloužené vítězství domácích.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).