BK MLADA BOLESLAV
3. 12. 2010 | Daniel Langer

Junioři ovládli utkání s Olomoucí ve druhé třetině

23., pátek 3. 12. 2010
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
M l. B o l. - Pro svěřence trenéra Potěšila patřilo utkání k těm složitějším, týmovou prací a skvělou defenzivou dokázali domácí dovést utkání do vítězného konce. Za Boleslav se dvakrát trefil Lenc a jednu branku přidal Sajdl. Hráč s číslem 25 na zádech si tak upevnil pozici jednoho z nejproduktivnějších hráčů soutěže.
Ml. Boleslav: Will - Poláček, Anděl, Mozík, Soukup, Vrba, Arazim, Martínek - Frolík, Belay, Hyka - Hájek, Chaloupka, Jiránek - Sajdl, Jankovský, Matějček - Koudela, Lenc
Olomouc: Kúdela - Kreisel, Brandýs, Kvapil, Jergl, Lyzák, Pozděna, Fryč, Axman - Chomič, Haas, Málek - Vaněk, Ogrizek, Konečný - Voznica, Zachar, Mareček - Lehečka, Rác, Heža
Branky a nahrávky: 24. Lenc (Belay, Frolík), 26. Sajdl (Jiránek), 36. Lenc (Belay, Frolík) - 28. Axman (Rác, Málek). Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52.

Komentář

Oba celky do utkání vstoupily v hodně vlažném tempu. V první vážnější šanci se ocitl domácí Hyka. Střílená přihrávka z rohu kluziště se sice od jeho brusle odrazila do brány, rozhodčí ale rozhodl, že pohyb nohou provedený boleslavským útočníkem byl úmyslný. Hru výrazně ovlivnila častá vyloučení, ani jeden z týmů si však nedokázal v útočném pásmu vytvořit výraznější tlak. Nejpohlednější akcí nebyla paradoxně žádná technická finesa, ale tvrdý a čistý hit Filipa Vrby, po kterém se hostující Málek jen těžce zvedal. Po první třetině tak odcházely oba týmy do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině se ale obraz hry zlepšil a diváci se dočkali i kýžených gólů. Po necelých čtyřech minutách druhého dějství otevřel skóre po přihrávce zpoza branky pohotovou střelou Radan Lenc. To nebylo od domácích zdaleka vše. Už za dvě minuty dokázal po Jiránkově přihrávce využít přesilovou hru Jakub Sajdl.

Olomouc ale dokázala odpovědět na druhou branku domácích stejnou mincí. Tvrdou ranou od modré se prosadil rovněž v početní výhodě Michal Axman. Boleslav ale inkasovaná branka nepoložila a zářil především hráč s číslem 25. Nejprve jeho střela po brejku skončila na horní tyči, v pokračující hře se už ale Radan Lenc druhé branky dočkal. Druhá třetina tedy byla daleko produktivnější, čtyři branky asi po úvodním dějství čekal málokdo.

Poslední třetina se už ale nesla v duchu boleslavského bránění a olomouckého dobývání útočného pásma. Ihned v úvodu se hosté už už radovali, jejich radost ale podobně jako v případě Hyky překazil rozhodčí. Na každé straně se naskytla ještě jedna solidní šance, ale jak Chomič, tak Frolík ztroskotali na gólmanech.

V závěru boleslavští hokejisté dokonale kontrolovali hru a hosté se nedostali ani k odvolání brankáře. Domácí hokejisté si tak připsali další tři cenné body to tabulky za vítězství 3:1.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.