BK MLADA BOLESLAV
16. 1. 2009 | Štěpán Tomš

Junioři neproměnili šance a podlehli Chomutovu

36., pátek 16. 1. 2009
Ml. Boleslav - Chomutov MBL - CHM
M l. B o l. – Junioři BK Mladá Boleslav nestačili na domácím ledě na čtrnáctý celek extraligové tabulky. Chomutovu podlehli 2:4. Dokázali sice vyrovnat ze stavu 0:2, ale vedení vrátil hostům Kůs. Klíčový okamžik přišel v samotném závěru třetí třetiny, když Boleslavští nedokázali proměnit dlouhou přesilovku 5 na 3. Devadesát šest sekund před koncem rozhodl definitivně o vítězství Chomutova Mužík.
Ml. Boleslav: Hrubý (Klimíček) – Švaříček, Lacika, Arazím, Mikuláštík, Vrba, Malý, Soukup – Protivný, Krejčík, Lenc, Rys, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Milotinský, Koudela, Jiránek
Chomutov: Hollý (Kaššák) – Dostál, Kovácsik, Kolčava, Saska, Krupka, Karlík, Rutta – Nguyen, Ptáčník, Indra, Mužík, Chlouba, Csanyi, Hofmeister, Bečvář, Heindl, Kůs, Kolář, Szakal
Branky a nahrávky: 16. Lenc (Jiránek, Vrba), 29. Belay (Milotinský, Kotrba) - 10. Csanyi (Rutta, Kovácsik), 16. Hofmeister (Chlouba, Mužík), 35. Kůs (Hofmeister), 59. Mužík (Kůs). Rozhodčí: Hodek – Bejček, Kabourek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70.

Komentář

Ve střelecké pozici byl jako první domácí Kotrba, ale jeho slabá střela Hollého překvapit nemohla, na druhé straně neuspěl před Hrubým Kůs. Branku navíc nepřinesla ani rána Milotinského, ani hra ve čtyřech na obou stranách, ve které vyrážel boleslavský gólman střelu Sasky. Gól padl až v další hře 4 na 4.

V samostatném úniku zamířil Csanyi, a Hrubý přirazil betony k sobě příliš pozdě. Následnou přesilovku hosté nevyužili, jenže než stačil Janček po vypršení trestu dojet ke střídačce, vsítil další branku Hofmeister. Domácí stačili bleskově odpovědět trefou Lence po přihrávce Jiránka. Navíc vyrovnání mohl přinést únik 2 na 1, Milotinský však trefil jen brankáře Hollého.

V úvodu druhého dějství zahrozil domácí kapitán Kotrba. Po pěkné samostatné akci mířil těsně vedle pravé tyče. Nedovoleným zákrokem oslabil domácí Belay, nicméně hosté pátou přesilovkou v utkání znovu pohrdali. S polovinou zápasu začali Boleslavští stupňovat tlak a vytěžili vyrovnání. Kotrba sice neuspěl, ale puk za ležícího brankáře dokázal dorazit Belay.

Otočit mohl Kotrba v signalizované výhodě, puk mu ale při kličce brankáři sjel s hole, proto měli domácí alespoň přesilovku. Jenže po chvíli fauloval domácí Krejčík a hrálo se ve čtyřech. Ve 35. minutě vrátil vedení hostům Kůs, když nedal po přihrávce Hofmeistera Hrubému šanci. Gólman Hrubý se zaskvěl o chvíli později, když v trestném střílení uspěl proti Kovácsikovi. V závěru třetiny mířil v přesilovce Lenc těsně mimo.

Na začátku poslední dvacetiminutovky prováhal vhodný moment ke střele Lacika, neuspěl ani Malý od modré a Milotinský mířil z otočky mimo. Chomutovský Mužík zase těsně minul levý horní růžek. Do konce zbývalo už jen dvanáct minut a domácí Malý od modré čáry znovu nevyrovnal. Belay objel branku, ale Hollého beton nepřetlačil. Po přihrávce Belaye ztroskotal na chomutovském střážci branky také Milotinský.

Boleslavi se čas krátil a stále se nedařilo vyrovnat. Po faulu chomutovského Kolčavy a následného nedovoleného zákroku Chlouby hrála Boleslav 5 na 3 půl druhé minuty. Jenže proti boleslavským stál znovu dobře chytající Hollý. S nepořízenou odjížděli na střídačku Belay i Kotrba, a tak o vítězství Chomutova rozhodl devadesát šest sekund před koncem Mužík.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: “Jestliže si dáme góly po vlastním nedůrazu, Chomutov nás přehraje jeden na jednoho, tak s takovýmto výkonem nemůžeme vyhrát. Jejich gólman nás vychytal, navíc nedáme góly do prázdné brány a rozhodující byla neproměněná přesilovka 5 na 3 v závěru. Gratulujeme soupeři k zaslouženému vítězství.“

Milan Kašpárek, trenér KLH Chomutov: “První třetina byla z naší strany velice povedená, druhá byla horší, protože hráči byli spokojeni s vedením. Ve třetí třetině jsme měli trošku štěstíčka a v závěru jsme se ve třech se štěstím ubránili. Minutu před koncem jsme dali náhodný gól a jsme spokojení. Jsme rádi za body.“

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.