BK MLADA BOLESLAV
30. 7. 2007 | Michal Miškovský

Junioři na úvod prohráli

příp., pondělí 30. 7. 2007
Ml. Boleslav - Chomutov MBL - CHM
M l a d á B o l e s l a v - Junioři poprvé nastoupili k přípravnému zápasu před extraligovou sezonou. Soupeřem byli hokejisté Chomutova, ti však měli svůj první zápas v přípravě odškrtnutý. Už porazili Litvínov a pro druhou výhru si přijeli do středočeského města. Konečné skóre 3:5 je přesným obrazem hry. Domácím nefungovala především obranná fáze. Špatný výkon však mohou napravit již zítra. To je čeká od 18 hodin další přípravné utkání, tentokrát se Spartou.
Ml. Boleslav: Fikrt (30. Hrubý) - F. Bílek, Maršík, Unuk, O. Bílek, Klaban, Soukup, Milotinský, Houser - Chamrád, Chochola, Protasenja - Krejčík, Bříška, Tondr - Antončík, Mišner, Velechovský - Protivný, Hodaň, Zorkler, Martínek, Penniger, Hodaň
Chomutov: Kaššák - Vrána, Chromý, Kalinovič, Koblitz, Žižka, Vošahlík, Kaplan, Krupka - Csonka, Bečvář, Španěl - Gába, Linet, Kubík - Nguen, Szakal, Kolár - Ficker, Dudek, Paul, Bečvář
Branky a nahrávky: 20. Soukup (Chamrád), 40. Bříška, 49. Penniger (Antončík) - 4. Kalinovič, 30. Dudek (Koblitz, Kaplan), 41. a 45. Nguen, 47. Linet (Kolár). Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 100.

Komentář

Už ve čtvrté minutě se poprvé měnilo skóre. Domácí obrana chybovala na obranné modré, puku se zmocnil Kalinovič a tváří v tvář Fikrtovi kličkou do bekhendu nedal gólmanu Středočechů šanci. O sedm minut později vymysleli pohlednou akci Ficker s Nguenem, jenže druhý jmenovaný v pádu špatně trefil kotouč a minul prázdnou bránu.

Domácí se často pokoušeli o kombinace, ale Severočeši úspěšně napadali rozehrávku soupeře a nepřipustili žádné drama před Koššákovou bránou. Naopak se osmělovali hosté. Fikrt se marně natahoval po Paulově ráně od modré, avšak naštěstí pro něj šel puk mimo. Do kabin se však šlo za nerozhodného výsledku. 42 vteřin před koncem prvního dějství napřáhl na modré Soukup a stanovil skóre 1:1 po úvodní třetině.

Ve druhé části hry měli blíže ke vstřelení třetího gólu hosté. Krupka střílel od modré, Fikrt kotouč vyrazil před sebe, kde číhal Dudek, jenže v těžké pozici minul. Další příležitost ke skórovaní měli znovu Chomutovští ve 28. minutě. Boleslavská obrana vyrobila další chybu, stejnou jako ve čtvrté minutě. Do nájezdu se dostal Španěl, ale bránu netrefil. Dlouho však litovat nemusel. Jeho kolega Dudek z mezikruží poslal puk do brány a hosty podruhé do vedení.

Přesně v polovině zápasu sáhli trenéři boleslavských juniorů k očekávané změně v brankovišti. Fikrta nahradil Hrubý. Ten hned po svém příchodu na led předvedl parádní zákrok. Szakal s Nguenem najížděli na jediného obránce Boleslavi. Hrubý střelu i dorážku vyrazil, když se ve druhém případě musel rychle přemístit ke druhé tyči a vyrazit puk, který směřoval do jeho svatyně. Hosté ani tentokrát vedení do konce třetiny neudrželi. Na 2:2 upravil střelou pod horní tyčku Bříška.

Nástup Chomutova byl famózní. Nguenovi se po příchodu z kabin podařilo ujet obraně Boleslavi a blafákem překonat gólmana Hrubého. Do dvougólového trháku šli hosté ve 45. minutě. Nguen napřáhl mezi kruhy a zaznamenal druhou trefu v utkání. Že byla obrana domácích hodně prostupná, o tom svědčí i situace ze 47. minuty. Linet byl rychlejší než všichni boleslavští hráči a poslal Chomutovské do třígólového vedení.

O dvě minuty později korigoval skóre Penniger. Krušné chvíle nastaly pro domácí v 52. minutě. Dva Boleslaváci totiž obsadili trestnou lavici, jenže hosté přesilovku 5 na 3 nevyužili. Chomutovští si v závěru pohodlně udržovali dvoubrankové vedení a dokráčeli si pro druhé vítězství v přípravě. Boleslavským se premiéra nevydařila.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.