BK MLADA BOLESLAV
18. 1. 2008 | Jitka Čechová

Junioři na bodově slabší Liberec nestačili

37., pátek 18. 1. 2008
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. – Vzdor aktivní první dvacetiminutovce nepadaly poměrně dlouho žádné branky. Když se ve 23. minutě konečně tak stalo, byli těmi šťastnějšími Liberečtí a to pravděpodobně dokonce dvojnásobně, protože se jim podařilo skórovat ve vlastním oslabení. Nadějně vypadají hru domácího týmu podpořil na konci druhé třetiny obránce Maršík, dotažení na Tygry ale netrvalo dlouho. Přibližně o minutu později šel totiž Liberec do vedení znovu a tím gólově šťastnějším také už zůstal. Domácí nezachránila ani hra bez brankáře, při níž naopak ještě do třetice inkasovali.
Ml. Boleslav: Fikrt – Bílek F., Bílek O., Strnad, Maršík, Jaroměřský, Malý, Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Protasenja, Milotinský, Bříška, Pánek, Kotrba, Loskot, Rod, Tondr
Liberec: Blažíček (11. - 12. Vajner) – Niko, Drbohlav, Kolmann, Kajínek, Přibyl, Diviš, Hataš, Křišťan, Skalický M., Vopálka, Kedršt, Mizerík, Skalický D., Kopic, Bortňák, Bezděk, Klíma, Peřina, Liška, Lemfeld
Branky a nahrávky: 39. Maršík (Rod) - 23. Kopic (Bezděk), 40. Kopic. Rozhodčí: Soldán – Prokop, Špringl. Vyloučení: 8:7, 2+10 Kopic (LIB) za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:3. Diváci: 110.

Komentář

Boleslavští junioři vstoupili do utkání aktivně. Jinak perfektní start jim ale pokazilo vyloučení jednoho z obránců hned v první minutě. Početní výhoda dostala Tygry do hry tak, že dokázali s domácím týmem držet tempo i po návratu Bílka z trestné lavice a hra se tak stala mnohem vyrovnanější. V šesté minutě například nebezpečně pálil od modré Kedršt. Fikrt toho sice mnoho přes chumel hráčů neviděl, kotouč ale chytil. Štěstí měl i o chvíli později, kdy lapal po puku z ležící polohy. Už se zdálo, že se domácí začnou pěkně potit, když přišla také jejich šance na přesilovku. Perné chvilky v ní hostujícímu gólmanovi připravil hlavně Kotrba, který před bránou neustále dorážel, clonil a sklepával každou nahozenou střelu. V celkovém dojmu ale bezúspěšně. Tentokrát to byli Boleslavští, kdo se díky početní převaze dostal do tempa, a nezměnilo na tom nic ani následné oslabení. Čtyři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky ukázal Rod, proč vzdor svému věku hraje již za A tým. Naprosto ukázkovým způsobem oblafl hned dva liberecké hráče a vzápětí na to pěkně zatopil i Vajnerovi. Protože ale puk neprotlačil mezi brankářem a tyčí až do sítě, ani pro tentokrát se skóre neměnilo.

Na začátku druhé třetiny ještě více než minutu těžili hosté z přesilové hry z první dvacetiminutovky. Netrvalo ale dlouho a situace se obrátila. A paradoxně padla z této situace branka – do sítě domácího mužstva. Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Miroslav Kopic a střelou zápěstím proměnil svůj nejprve dost nenápadně vyhlížející úprk do útoku. Boleslavští naštěstí nezačali trpět typickou pobrankovou „opařeností“ a o vyrovnání se snažili ze všech sil a ze všech úhlů. Liberečtí se ale hodně zatáhli do vlastní třetiny, a tak bylo prosazování se v útoku pro domácí o to těžší. Nakopnutí dostali Středočeši ve 42. minutě v podobě přesilové hry, po většinu času se jim ale moc nedařilo. Naopak další přibrzdění přišlo v podobě vyloučení domácího Protasenji. Teprve ve hře čtyři na čtyři se domácí tým dočkal toho, o co až doposavad usiloval jen marně. Na 1:1 vyrovnal obránce Tomáš Maršík. Tato situace ale trvala sotva minutu. Liberec po střele Miroslava Kopice opět odskočil Středočechům o jednu branku. A tímto stavem již také druhá třetina skončila.

Závěrečnou dvacetiminutovku rozehrávali pro změnu v početní výhodě Mladoboleslavští. Prakticky ani jednou se jim ale nepodařilo usídlit se nějak nastálo ve třetině hostů. Po návratu vyloučeného Kopice se hra hodně rozkouskovala, když se ale střílelo, bylo to z valné části na branku Vajnera. K zajímavé šanci se dostal Tondr, než ale stihl pohotově zareagovat, octl se tváří na ledě. Příležitosti si ale dokázala tvořit i druhá strana, od modré pálil tvrdě Niko a Fikrt se musel hodně natahovat, aby dokázal účelně zasáhnout. Přeci jen bylo ale znát, že to jsou Boleslavští, kdo chtěl víc dát další gól. K perfektní střele z mezikruží se v 50. minutě propracoval Bříška, k jeho smůle i smůle celého domácího týmu ale zvonila jen tyčka. O chvilku později svištěl brankovištěm Rod, jeho střelu Vajner zlikvidoval. Na druhé straně to tři minuty před koncem utkání zkoušel zase pro změnu Michal Skalický, brankář Středočechů ale bezchybně, byť v poslední chvíli, zapracoval. Krátce před zazněním závěrečné sirény usedl na trestnou lavici další z řad Libereckých. Domácí se rozhodli toho, co možná nejvíc využít a stáhli proto Fikrta z brány. Ani dvojnásobná početní výhoda jim ale mnoho nepomohla a naopak do prázdné a nikým nehlídané klece dovezl puk Libor Bezděk.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.