BK MLADA BOLESLAV
4. 10. 2010 | Daniel Ryl, David Bohata, Daniel Ryl

Junioři Sparty se pomstili za seniory, Boleslav jasně prohrála

27., pondělí 4. 10. 2010
Sparta - Ml. Boleslav SPA - MBL
P r a h a - Spanilou jízdu mladoboleslavských juniorů rázně utnula Sparta. Proti ní vyšli hráči z Pojizeří poprvé v sezóně naprázdno, co se gólů týče. Pražský klub nasázel Boleslavi čtyři branky a svým způsobem jí tak oplatil debakl, který v ní utržil v seniorské kategorii.
Sparta: HC Sparta Praha: Kocián - Vítek, Veselý, Švaříček, Žovinec, Drvota, Dvořák, Koževnikov, Kolář - Doležal, Kučera, Sovík - Merta, Hanták, Ribalkin - Přibyl, Rubeš, Eis - Puna, Forman, Knizaev
Ml. Boleslav: Will - Poláček, Martínek, Arazim, Vrba, Soukup, Jiránek, Mozík -Jankovský, Belay, Lenc - Protivný, Matějček, Hájek - Chaloupka, Sajdl, Rys - Protivný, Hyka, Koudela
Branky: 2. Eis ( Přibyl, Rubeš), 16. Hanták ( Puna, Merta), 32. Sovík ( Přibyl, Rubeš), 50. Knizaev ( Drvota, Hanták). Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:0. Střely na branku: 30:30. Diváků: 67.

Komentář

Ihned po necelých dvou minutách přišla první branka utkání. Puk se dostal po kombinaci Tomáše Rubeše s Danielem Přibylem až k Stanislavu Eisovi, jenž zakončil celou akci a poslal domácí do vedení.

Tempo hry se pomalu uklidnilo a oba celky se kvalitou vyrovnali. Po řadě trestů se síť za brankářem Willem zavlnila znovu, a to v čase 15:34, když se po dorážce střely Davida Puny prosadil Filip Hanták, což vneslo klid do hry sparťanů. Oba celky nikam nechvátaly a do konce první periody se stav nezměnil.

Na začátku druhé třetiny odjel na trestnou domácí Veselý a hosté začali bušit do nepropustné domácí obrany. Ta ovšem celou situaci ustála a se skvělým Ondřejem Kociánem v brance udržela čisté konto. A přišla také odměna, když se ve dvaatřicáté minutě Sparta probrala a po konci své přesilovky zamkla hosty v jejich obranném pásmu. Přímočarou kombinaci zakončil Robert Sovík a Sparta již vedla o tři branky.

Ihned poté přišla série domácích trestů. Hosté tlačili, snaha jim nešla odepřít, ale stále nenašli recept na obranný val domácích. Ty podržel, na hřišti jednoznačně nejlepší, Ondřej Kocián, který hájil branku. Činil se i hostující Will, když vychytal řadu velkých šancí domácích hráčů. Mnohokrát byla slyšet i branková konstrukce, ale ta také zněla na straně domácího celku. Druhá perioda další změnu stavu nepřinesla a stav zůstal stále stejný.

Třetí třetina už byla jednoznačně v režii domácích, kteří zahodili řadu šancí, ale také se strachovali o výsledek. Brankář Kocián dělal vše pro udržení nuly, ale obránci mu s tím místy příliš nepomohli. Nejdříve si neúmyslně kopl Kolář puk směrem do branky, kde byl pozorný Kocián a svým betonem zachránil domácí od inkasování. Klíčová situace přišla v padesáté minutě zápasu. Na trestné sedělo hostující duo Vrba - Mozík a Sparta měla možnost přesilové hry 5 na 3. Po sérii přihrávek střílel od modré Valerij Kniazev a vymetl pravý růžek Willovy branky.

Boleslavští se nevzdali a domácí zatlačili na jejich polovinu. Zbytečná pasivita domácích přinesla řadu brankových situací, ale Středočeši se stále nemohli prosadit. To platilo až do konce zápasu. Před koncem zápasu viděli diváci velmi zajímavé zpestření. Do pěstní šarvátky se pustil domácí Gleb Koževnikov, jehož soupeřem byl hostující Martin Belay.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.