BK MLADA BOLESLAV
26. 1. 2013 | Zdena Bobková

Dorostenci nestačili na Vsetín, prohráli vysoko 2:6

34., sobota 26. 1. 2013
Ml. Boleslav - Vsetín MBL - VSE
M l. B o l. – Nezdařený víkend. I tak by se dalo asi nejstručněji charakterizovat počínání mladoboleslavských dorostenců, kteří v pátek nejprve padli se Zlínem 0:2 a v sobotu se nedokázali vzepřít aktivnějšímu Vsetínu, se kterým prohráli 2:6. Nutno podotknout, že valašskému soupeři darovali celkem sedm přesilových her, ze kterých soupeř hned třikrát trestal a jeden gól vstřelil ve vlastním oslabení.
Ml. Boleslav: Růžička – Groer, Hercig, Mašek Jan, Mašek Lukáš, Nedbal, Semrád, Tůma – Bašus, Borovec, Černý, Ďurač, Krupička, Marks, Sedmík, Šír, Skořepa, Švejda, Verner, Veselý
Vsetín: Vlach – Hajda, Hohl, Hryciow, Ščotka, Svozílek, Žabčík – Abdul, Forch, Gygar, Haničinec, Hořanský, Kuchařík, Pancza, Račický, Rod
Branky a nahrávky: 2. Marks (Ďurač, Skořepa) 33. Borovec (Nedbal, Ďurač) – 6. Haničinec (Hajda, Rod), 19. Grygar (Hajda, Kuchařík), 27. Hořanský (Ščotka, Račický), 36. Abdul, 45. Hořanský (Žabčík), 51. Abdul (Žabčík, Grygar). Rozhodčí: Nečas – Zmeškal, Šimonovský. Vyloučení: 7:5, navíc Borovec (MBL) 10 minut – nesportovní chování. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 52. Střely na branku: 18:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6.

Komentář

Do zápasu lépe vstoupili domácí, kterým se podařilo vyhrát vhazování a jako první se pokusili ohrozit Vlachovu branku. Ten nápor domácího celku nevydržel dlouho a po necelých dvou minutách hry inkasoval. Dominik Skořepa vybojoval puk ve středním pásmu, poté přenechal Ďuračovi, který ale ránu nezachytil, a tak ji jen došťouchl Dominiku Marksovi, který zavěsil pod víko. Hosté ale nic nenechali náhodě, zabrali a dočkali se v šesté minutě vyrovnání. Hajda nastřelil puk od modré a Martin Haničinec jej tečoval za záda boleslavského gólmana.

Hra, kterou předváděli hosté v první třetině, byla aktivní, a proto právě oni měli více ze hry. Necelé dvě minuty před koncem byl vyloučen Lukáš Mašek za zdržování hry a hosté se všemožně tlačili do brány. Dobře sehraná přesilovka hostí přinesla své ovoce v podobě druhé branky, která byla velmi podobné té první. Jiří Hajda nastřelil puk od modré a Ondřej Grygar jej srazil za záda Jana Růžičky.

Vsetín si aktivní hru přenesl i do druhé části. Hosté hráli s lehkostí sobě vlastní a v útocích nevymýšleli přehnané kombinace. Boleslav se snažila spíše nahazovat puky od modré, ale tyto střely postrádaly potřebný důraz. Ve 27. minutě se hosté dostali do pásma a rána Adama Hořanského propadla Růžičkovi mezi betony až do brány.

Po gólu Vsetína se Boleslav trochu stáhla a předváděná hra byla velmi opatrná. Přesto se domácí dočkali snížení při přesilové hře, když jsem jim podařilo zavézt puk do pásma a Nedbal nahodil puk na bránu a Zdeněk Borovec puk dorážel za rozhozeného Vlacha. Krátce poté ale opět trestali hosté, kteří využili jednu ze sedmi přesilových her, které jim Boleslav během celého zápasu darovala. Růžička zasahoval proti vsetínské střele a vyjel si z brány až moc a Jindřich Abdul, který číhal u tyče, elegantně zašoupl puk do prázdné klece.

Vsetín po čtvrtém gólu opět citelně pookřál a žádné další zaváhání už do druhé sirény soupeři nedopřál. Domácí ještě dostali na konci druhé části hry možnost hrát přesilovou hru, ale za půlminutu nic nevymysleli a minutu a půl trvající přesilovka se jim převedla do další třetiny.

Tu ale Boleslavští nevyužili a třetí třetina byla už jen výsledkem píle hostujících hráčů, kteří Boleslavské nepouštěli do žádných větších počinů a hlídali si náskok, který získali v dosavadních čtyřiceti minutách hry. Boleslavští se ještě snažili s nepříznivě vypadajícím skóre něco udělat, nastřelovat bránu, clonit před gólmanem, ale jejich pokusy vyzněly bezzubě. Naopak byli to právě hosté, kteří ještě dva góly přidali. Nejprve to byl ve 45. minutě Adam Hořanský, který po Žabčíkově přihrávce vymíchal Růžičku a zasunul puk do odkryté klece. Po něm se trefil ještě Jindřich Abdul, který se trefil do horního růžku. Boleslavští mladíci se s výsledkem nemohli smířit, a tak hra mírně zostřila a domácí si zbytečně vykoledovali další vyloučení. Z něj už ale Vsetín neskóroval a až do konce držel puk téměř výhradně na svých holích.

Ohlasy trenérů

Tomáš Hyka, BK Mladá Boleslav: Utkání se nám absolutně nepovedlo. Byli jsme nuceni hrát na malé hale, kde se nám tolik nedaří. Větší rozměry na velké hale skýtají mnohem větší možnosti. Vsetín, který vlastně odmala vyrůstá na malém kluzišti, nám ukázal cestu jak porazit soupeře na jeho vlastním hřišti. Dostali jsme se rychle do vedení, pak jsme přestali bruslit a být aktivní. Zbytečná dvě vyloučení za vyhozený puk, které nás stály dvě inkasované branky. Přestali jsme hrát a Vsetína bylo najednou plné hřiště. Ještě za stavu 1:3 jsme se dostali do hry, ale pak nás Vsetín přehrál. Soupeř hrál přesilovky jednoduchým způsobem, z šesti gólu jsme inkasovali hned třikát právě ze soupeřových přesilovek a skoro všechno po dorážce nebo z bezprostřední blízkosti. Ty fauly byly z naší strany zbytečné a nic neřešící a pramenily z nedisciplinovanosti a nesoustředěnosti našich hráčů.

Jiří Weintritt, VHK Vsetín: Před utkáním jsme hráče nabádali, že hrajeme na malém kluzišti a že všechny naše aktivity v útočném pásmu musí končit střelou na bránu. Myslím, že právě tento aspekt rozhodl, že jsme měli větší tlak do brány. Nedávali jsme sice líbivé góly, ale všechny se počítají. Jsme rádi, že se vracíme do Vsetína po dvou dnech se šesti body.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.