BK MLADA BOLESLAV
13. 8. 2015 | Jitka Čechová

Další přetahovaná skončila prohrou, na Liberec zatím bez receptu

přát. 5, čtvrtek 13. 8. 2015
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. – Odveta úterního střetnutí z libereckého ledu dopadla prakticky totožně. Jen s tím rozdílem, že o svém vítězství na rozdíl jednoho gólu rozhodli Severočeši už v základní hrací době (pokud tedy pomineme ten do prázdné branky v posledních sekundách). Bruslaři se sice dokázali ujmout vedení, od druhé třetiny už ale jen dotahovali. Góly Boleslavi si připsali Tomáš Urban, Michal Bárta a Matěj Stříteský.
Ml. Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Robar, Kočí, Trška, Ovčačík, Kučný, Čermák – Jarůšek, Výborný, Bárta – Hyka, Hruška, Klimenta – Lenc, Urban, Pacovský – Kotala, Kubica, Ďurač
Liberec: Lašák – Ševc, Plutnar, Vitásek, Šimek, Kajínek, Výtisk, Ulrych – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský
Branky a nahrávky: 3. Urban, 28. Bárta (Výborný), 48. Stříteský (Výborný) – 23. Řepík (Birner, Vampola), 26. Řepík (Ševc, Vampola), 35. Bakoš (Bulíř), 46. Radivojevič (Řepík, Vampola), 60. Birner (Vampola, Ševc). Rozhodčí: Lacina, Souček – Kovačík, Jecelín. Vyloučení: 11:10, navíc Jelínek (LIB) 5 min. + trest do konce utkání. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.

Komentář

Odvetný zápas s Libercem započal na první pohled poněkud opatrně, velmi rychle se tomu ale snažil učinit přítrž Hyka, kterého vyslal vpřed Klimenta. Rychlonohému boleslavskému útočníkovi ale sklouzl puk z hole. První branka ovšem padla téměř vzápětí a to po kuriózním nahození Tomáše Urbana z rohu kluziště, které Lašákovi propadlo do sítě. Hru začala kouskovat vyloučení, ta však paradoxně mnoho šancí, natožpak gólů, nepřinesla. Větší závar nabídla až početní převaha Bruslařů čtyři na tři přibližně v polovině periody, kdy se v největší šanci objevil znovu Urban – jeho střelu Lašák v poslední chvíli vykryl svým betonem.

To už se ale důrazněji počal ozývat Liberec. Už zase za obvyklého počtu hráčů na ledě držel doslova na čepeli své hokejky vyrovnání Vampola, ze své pozice u tyčky ale nakonec nedokázal Rittichův beton přehodit. Střelu Plutnara z kruhu si boleslavský brankář pro změnu vychutnal lapačkou. Závěr první třetiny pak nečekaně vygradoval pěstní bitkou Jarůška s Jelínkem. Liberecký útočník totiž s výskokem najel do Pacovského, což se boleslavský forvard jal pomstít. A zvítězil, neboť Jelínka poslal k ledu a rozhodčí poté ještě do kabiny. Za bitku vyfasovali oba aktéři mimo to ještě 2 + 2 minuty.

V úvodu prostředního dějství měl vcelku rychle možnost navýšit Bárta, Lašák se ale stačil bleskově přemístit. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ zafungovalo i tentokrát, o vyrovnání se postaral Michal Řepík. Stejný hráč navíc zabodoval i takřka vzápětí, když jeho nenápadné nahození proklouzlo v přesilové hře Tygrů za Rittichova záda. Další zářez pro Michala Řepíka.

Z obratu skóre se ovšem Severočeši radovali jen pár minut. Kapitánu Výbornému se totiž podařilo vyhrát buly a nahrát na ex-libereckého Michala Bártu, který se nemýlil. Znovu se ujmout vedení mohli Bruslaři zásluhou Ďurače, talentovaný mladík ale tváří tvář Lašákovi neuspěl. Následovaly dvě nevyužité přesilovky Boleslavských, aby poté přišla jedna produktivní v podání Liberce. Rittichovi nedal zblízka žádnou šanci Martin Bakoš a Tygři tak šli znovu do vedení.

Ačkoliv by to Boleslavští jistě rádi jinak, úvod třetí části patřil opticky spíše Liberci. Nejprve si na Rittichovi vylámal zuby Stránský, Valský zase netrefil branku. Ovšem Branko Radivojevič už byl na své číhané u pravé tyčky boleslavského brankáře podstatně úspěšnější a puk do sítě dokázal dostat. Dvoubrankové vedení Severočechům dávalo viditelně pocit jistoty a Mladoboleslavští nějakou dobu jen obtížně hledali cestu do útočného pásma.

A tak průnik obránce Matěje Stříteského přišel tak trochu jako blesk z čistého nebe. Boleslavský bek nedal parádním golfákem Lašákovi mnoho šancí. Hosté ovšem nadále působili agilněji. Střelu Kajínka Rittich nejspíš vůbec neviděl a puk prošel jen těsně vedle jeho klece. Na druhé straně se snažil zabodovat Hyka, a ačkoliv Lašáka už prakticky překonal, kotouč nakonec do sítě nedostrkal. Birner v poslední dvouminutovce nastřelil tyčku Rittichovy branky. Bruslaři zkusili hru bez brankáře a do prázdné klece se tři sekundy před koncem trefil Michal Birner.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.