BK MLADA BOLESLAV
26. 10. 2013 | Alexandr Stys, Jitka Čechová, Alexandr Stys

Co třetina, to gól. A nakonec i tři body!

16., sobota 26. 10. 2013
Litoměřice - Ml. Boleslav LTM - MBL
L i t o m ě ř i c e – Hokejistům BK Mladá Boleslav se poměrně rychle podařilo protrhnout střeleckou smůlu, kterou měli v minulém utkání proti Kadani, když se ve 13. minutě trefil Nouza. Ačkoliv byli Bruslaři vylučovanějším celkem, ve druhé třetině se podařilo navýšit Loskotovi. Nasazený standard jednoho gólu na třetinu potvrdil Mikulík ve třetí periodě.
Litoměřice: Přikryl – Šulc, Žovinec, Husák, Hrbas, Evan, Smetana, Málek, Müller – Matai, Čermák, Rubeš – Novák, Hašek, Švagrovský – Škop, Brzobohatý, Chlapík – Schwamberger, Merta, Racek
Ml. Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Protivný, Jindra, Žabka, Bohunický, Kulich – Nouza, Výborný, Mikulík – Vrbata, Broš, Lenc – Jiránek, Koudelka, Loskot – Rys
Branky a nahrávky: 13. Nouza (Výborný, Lenc), 26. Loskot (Rys, Koudelka), 47. Mikulík (Výborný, Nouza). Rozhodčí: Schmejkal, Vampola – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1040. Střely na branku: 22:33.

Komentář

Hosté se pustili ihned po úvodní buly do útoku a Výborný z první šance zkoušel Přikrylovu pozornost. První zákrok si poté připsal i Valent na druhé straně, šanci Haška vytěsnil do ochranné sítě. V další šanci si Škop s Brzobohatým vyměnili kotouč a druhý jmenovaný před brankou tečoval střílenou přihrávku svého spoluhráče. Valent ale nastavil proti kotouči svůj pravý beton. Do vedení šla Mladá Boleslav v 13. minutě utkání. První početní výhodu dokázal využit po patnácti sekundách Tomáš Nouza, který u pravé tyče protlačil kotouč mezi Přikrylovy betony.

V úvodu druhé třetiny zahrozil Lenc střelou z levého kruhu, ale Přikryl jeho pokus vytěsnil vyrážečkou. Šanci ke skórování měl poté i domácí Novák. Jeho únik za boleslavskou obranu zakončený střelou k levé tyči však Valent zlikvidoval. Do dvoubrankového vedení poslal Středočechy Marek Loskot. Rysovu střelu dokázal bez potíží uklidit za ležícího brankáře domácích.

Litoměřice se snažily protlačit do útočného pásma hostů, ale cesta k Valentovi nebyla vůbec snadná. Boleslavští obránci své obranné pásmo strážili ze všech sil. Když už se podařilo domácím překonat defenzivní hráz hostů, Valent byl připraven a zlikvidoval veškeré pokusy Kališníků. Novák v rychlé šanci, ani Hašek z dorážky nedokázali dostat kotouč do boleslavské branky. Bruslaři mohli ke konci druhé třetiny jít již do tříbrankového vedení. Vrbata se dostal do úniku a navzdory těsné obraně dokázal kotouč protlačit na najíždějícího Lence, který však nedokázal bekhendovou kličkou přelstít Přikryla.

Potřetí překonali hosté Přikryla ve 47. minutě utkání. Nahození Výborného tečoval přesně mezi betony domácího brankáře Milan Mikulík. Boleslavský útočník se poté ocitl v další šanci, tváří v tvář však nedokázal překonat Přikryla. Domácí i přes tříbrankové manko se nadále probíjeli boleslavskou obranou, ale výborně chytajícího Valenta překonat nedokázali a připsali si tak již pátou porážku v řadě. Mladá Boleslav potvrdila roli favorita a z Litoměřic si odvezla tři vítězné body.

Ohlasy trenérů

Jiří Doležal, HC Stadion Litoměřice: Mladá Boleslav ukázala svou kvalitu. Z naší strany byla nejlepší první třetina, ale pak nám asi trochu odcházela síla. V první třetině jsme měli možnost vstřelit branku, což se nepodařilo. Kdybychom ji dali, třeba by utkání vypadalo jinak. Dostali jsme gól z přesilovky a začalo se nám vše bořit pod rukama. Ale za první třetinu bych chtěl tento tým pochválit. Vlastně by zasloužili pochválit za celý zápas, když se nacházíme v tom stavu, v jakém momentálně jsme. Bohužel se už nehraje na krásné branky a my jsme dostali takové dotlačené, ale ty také platí. I my jsme potřebovali takový dát. Pro tento mladý tým je to přínosem zahrát si s tímto soupeřem. Tady se obouchají a je to pro ně dobré do budoucna. Já doufám, že je takové utkání postrčí o trochu výše a budou i přínosem pro tento tým.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Jeli jsme do Litoměřic s vědomím, že jsme doma prohráli zápas s Kadaní a teď jsme ty tři body chtěli získat. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně a postupně jsme zvyšovali tempo a tlak a nepřipustili jsme si zbytečné komplikace. S výjimkou přesilových her. Myslím si, že jsme dnes zvítězili zaslouženě. V přesilových hrách byl soupeř nepříjemný. Při hře pět ku pěti měl snad jen dvě vyložené šance a jinak nic. Věděli jsme, že náš soupeř bude oslabený, ale i nám chyběli hráči, a to konkrétně Pabiška a Klimenta. Hráli jsme proto jen na tři pětky. Samozřejmě věkový rozdíl byl ve prospěch našeho soupeře, kde hrálo hodně mladých hráčů. Myslím si, že utkání bylo pěkné a nebyl to žádný brutální zápas, i když bylo dost vyloučených.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav