BK MLADA BOLESLAV
20. 8. 2013 | Daniel Langer

Bruslaři vymazali Beroun, o výhře rozhodli drtivou druhou třetinou

přát. 6, úterý 20. 8. 2013
Ml. Boleslav - Beroun MBL - BER
M l. B o l. - Ve ŠKO-ENERGO Aréně se v úterý večer děly věci. Po bezbrankovém prvním dějství by jen málokdo řekl, že se bude konat taková přestřelka. Nebo možná spíš ostřelování jednoho konce hřiště. Celek z města automobilů vyhrál druhou třetinou rozdílem třídy 5:0 a zajistil si tak čtvrté vítězství v rámci přípravných utkání. Skvělý výkon podtrhl nulou na kontě obdržených branek Michal Valent, čisté konto udržel už podruhé. Trenéry může navíc těšit střelecká produktivita. V posledních dvou střetnutích totiž svěřenci Františka Výborného nasázeli soupeřům hned třináct branek, což je úctyhodné skóre.
Ml. Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Bohunický, Van De Velden, Kurka, Protivný, Žabka, Pojkar – Nouza, Výborný, Pabiška – Hrdel, Broš, Klimenta – Rys, Koudelka, Demel – Jiránek, Loskot, Lenc
Beroun: Mastík (41. Šimboch) – Dresler, Chalupa, Jebavý, Tverďák, Špelda, Sklenička, David, Vrba, Příhoda, Veber – Jonáš, Divíšek, Vrdlovec – Indra, Stromko, Slavíček – Půlpán, Steiner, Babka – Markulinec, Malý, Čurda
Branky a nahrávky: 21. Pabiška (Výborný, Toman), 23. Jiránek, 29. Broš (Toman, Pabiška), 34. Jiránek (Nouza), 38. Žabka (Lenc), 55. Nouza (Pabiška, Broš), 58. Hrdel (Bohunický). Rozhodčí: Prokop – Machač, Šádek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 082.

Komentář

Úvodní minuty toho mnoho zajímavého nenabídly, oba celky se poměrně dlouho hledaly. Po individuální akci se probil až před branku Broš, jeho na první pohled nevinná střela ale nadělala Mastíkovi vice potíží, než by se slušelo. Boleslavští se postupem času čím dál více osmělovali a Beroun přerušoval akce domácího celku kolikrát jen za cenu faulu. V početní výhodě narazil Toman od mantinelu Nouzovi, jehož tvrdá rána prolétla jen těsně kolem tyče. Medvědi se snažili, ale směrem dopředu se jim nedařilo, Valent se většinu prvního dějství nudil.

To ale neplatilo na druhé straně kluziště. Nejblíže úvodní brance byl Martin Koudelka, kterého skvěle vybídl ke skórování Klimenta. Prvně jmenovaný zakončoval bezchybně, jeho ránu po ledě ale zastavila tyčka. V pokračování akce se celek z města přeci jen prosadil, gól ale nebyl uznán. Hostujícímu brankáři vypadl puk z výstroje a nikým nestřežen ležel u zadní tyčky. Do sítě mu pomohl hrdina posledního přípravného utkání Klimenta, bohužel pro Boleslav ale prokazatelně až po přerušení hry, hlavní sudí totiž kotouč ztratil z očí.

Pokud o první třetině platilo, že Bruslaři měli herní převahu, kterou se jim nepodařilo vyjádřit brankově, v té druhé si to naplno vynahradili. Brankostroj se rozjel už dvanáct sekund po návratu ze šaten a nezpomalil. Nahozený puk si dojel Výborný, přihrávkou pod sebe našel v ideální pozici Lukáše Pabišku, pro kterého již nebyl problém pověsit kotouč nad rameno Mastíka. Medvědi dostali příležitost vzápětí srovnat skóre v početní výhodě, síťka se ale opět rozvlnila na druhé straně. Tomáš Jiránek se dostal ke zblokovanému kotouči a svůj sólový únik přes celé hřiště zakončil jednoduchou, ale účinnou ranou k tyči.

Už o pět minut později bleskově zužitkoval početní výhodou ranou z pozice falešného obránce Michal Broš. V tu chvíli se odhodlání a koncentrace berounských hokejistů začala drolit na prach. Liknavý přístup hostující obrany potrestal po Nouzově kličkované Tomáš Jiránek, jenž tak zaznamenal svou druhou branku večera. Aby toho nebylo málo, mezi soupeřící dvojičky si až na brankoviště sjel Boris Žabka a ačkoliv byl sražen, se zarputilostí sobě vlastní dokázal černý kousek pryže dotlačit až za Mastíkova záda. Beroun tak prožil třetinu hrůzy, kterou prohrál 0:5.

Do závěrečného dějství střetnutí nastoupil v brance hostí Juraj Šimboch a nahradil tak smutného Tomáše Mastíka, neuvedl se navíc vůbec špatně. Broš uvolnil číhajícího Tomáše Klimentu a ten na berounského brankáře se střelou mezi betony nevyzrál. Radan Lenc byl sice o několik momentů později úspěšnější, kotouč ale dorazil rukavicí a jeho trefa tak nemohla být uznána.

Ani Šimbocha ale nemohlo hřát udržené čisté konto. V přesilové hře dostal za kruhy ideální přihrávku Tomáš Nouza a nekompromisně napálil kotouč do branky. Poslední hřebíček do berounské rakve zatloukl na brankovišti důrazný Zbyněk Hrdel, jenž stanovil konečné skóre utkání na pro Medvědy hrozivých 7:0. Naopak svěřenci trenérské dvojice Výborný - Jelínek mohli být se svým výkonem velmi spokojeni.

Ohlasy trenérů

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): První třetinu jsme hráli to, co jsme si před zápasem řekli. Chtěli jsme si něco vyzkoušet. Pak jsme od toho bohužel ustoupili. Druhá třetina byla od první minuty jiná. První pětka dostala hned dva góly. Pak je to těžké motivovat hráče proti takhle silnému soupeři. Bylo to o individuálních chybách. Někteří hráči si asi myslí, že když je člověk v kabině pochválí, tak můžou přestat hrát. Taky to tak dopadlo. Je tu pár hráčů, kteří na to zkrátka nemají. Nezvládnou hrát celých 60 minut, což je u hokeje málo.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.