BK MLADA BOLESLAV
11. 1. 2014 | Michal Martoch, Vojtěch Balon

Bruslaři v Třebíči vedli už o tři branky, nakonec vyhráli 4:3

39., sobota 11. 1. 2014
Třebíč - Ml. Boleslav TRE - MBL
M l. B o l. – Po vysokém vítězství nad Havlíčkobrodským Rebelem se Bruslaři vrátili k trendu těsných výher, který nastolili při výhrách nad Olomoucí a Českými Budějovicemi (shodně 2:1) – po první dvacetiminutovce vedli v Třebíči zásluhou Lence, Klimenty, Pabišky a Jarůška už 4:1, přesto se nakonec museli spokojit s hubenou výhrou 4:3.
Třebíč: Zelenka (16. Dusík) – Malena, Bilčík, Dietz, Čejka, Peroutka, Dlapa – Laš, Kaut, Čuřík – Fořt, Mikeska, Vondráček – Čech, Moučka, Kadela – Přibyl, Juráň, Wasserbauer.
Ml. Boleslav: Will - Němeček, Protivný, Ovčačík, Jindra, Meland, Bohunický - Nouza, Výborný, Pabiška - Mikulík, Broš, Klimenta - Lenc, Musil, Starý - Jarůšek, Kubica, Demel.
Branky a nahrávky: 6. Fořt (Mikeska), 32. Kaut (Čuřík, Laš), 35. Čuřík (Kaut, Laš) – 3. Lenc (Starý), 8. Klimenta (Protivný, Mikulík), 14. Pabiška, 16. Jarůšek (Kubica, Demel). Rozhodčí: Šír, Přikryl – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1710.

Fotogalerie

Komentář

Hned po sedmnácti vteřinách musel zasahovat Zelenka po střele Výborného. Tvrdě vypálil po souhře s Wasserbauerem Moučka a Will musel předvést o poznání těžší zákrok než jeho protějšek. Při kombinaci v útočném pásmu přihrál Starý zpoza branky Lencovi, který z mezikruží zamířil k tyči. Po ráně Fořta si připsal Will další těžký zákrok. Pabiška zblízka minul. Pak byli vyloučeni hosté a jen málo chybělo Lašově teči. Mikeskovi se střela nepovedla, ale Tomáš Fořt vypálil o poznání lépe – 1:1.

Do brejku ujel Jarůšek, ale byl zastaven nedovoleně. Faulovaný hráč se tak rozjel k trestnému střílení, pokus o blafák Zelenka zneškodnil. Mladoboleslavské poslal do vedení až Tomáš Klimenta, který tečoval Protivného nahození od modré. Moučka volil v přečíslení dva na jednoho střelu, ale minul. Čuříkovu ránu z mezikruží při signalizované výhodě zastavil Will betonem. Kautova střela při přesilové hře skončila na tyči. Objetím branky se pokusil zakončit Fořt, Will byl ale pohotový. Lukáš Pabiška pak vystřelil z kruhu do šibenice – 1:3. Čtvrtou branku přidal Richard Jarůšek, jenž se dostal od mantinelu až ke střele. Zelenku v brance domácích vystřídal Dusík. Fořtovu ránu Will vyrazil.

Na začátku druhé třetiny prověřil Willa Kadela. Bezprostředně po buly vypálil Kaut, mladoboleslavský brankář kotouč udržel. Mikeska pak našel lépe postaveného osamoceného Fořta na kruhu, čímž ho vybídl ke skórování, Willa ale zastoupil jeden z obránců nohou. Dusíkovu pozornost prověřil Nouza. Po střele Čuříka dorážel zadovkou klečící Kaut, branku však těsně minul. Dietzovu ránu při přesilové hře Will vyrazil. Po souhře Čuříka s Kautem se ale zapojila do kombinace celá přesilovková formace a Tomáš Kaut vypálil z úhlu bezchybně do odkryté klece – 2:4 – Will se jen ohlédl.

Čuříkova rána skončila mimo, třebíčský forvard byl však zahákován. Horácké Slavii se dnes dařily přesilové hry. Dietzovu ránu Will udržel, Dlapova mu dělala potíže. Bilčík pak zhatil hostům pádem přečíslení, aby se mohl projet útočným pásmem Jakub Čuřík, jehož rána mířila natolik přesně, že se otřela při cestě do sítě o horní tyč. Nedisciplinovaní hosté hráli další oslabení a Mikeska mohl rozhazovat kotouče. Dlapovu ránu Wil se štěstím nepropustil. Za hru vysokou holí byl vyloučen Laš, Dusík však prokazoval spolehlivost a dokázal v pravý čas podržet puk. K přímé střele se hosté nedostali. Do kabin se tak šlo za stavu 3:4.

Třebíč šla ve třetí třetině za vyrovnáním, Mladá Boleslav ale dobře bránila. Až k zakončení se prodral Mikulík, na Dusíka si nepřišel. Lencovu ránu při signalizované výhodě Dusík lapil. Neprosadil se ani Nouza, jehož střelu vyrazil třebíčský brankář betonem. Ránu Ovčačíka pak udržel v náruči. Při hře v pěti schoval Dusík do lapačky dvě rány Melanda. Po návratu z trestné ujel Lenc, po výborném zákroku Čejky ani nezakončil. Mikulíkovo nahození nemohlo Dusíka ohrozit. Rány Čuříka ani Dietze při přesilové hře nebyly gólové. Po perfektní přihrávce pásmem Malena přestřelil. Závěrečná power-play přinesla tlak Bílých hvězd. Mikeska nabil vyhraným buly Lašovi, jeho střela ale skončila nad. Po dalším vyhraném buly pálil Kaut, Will kotouč udržel. Vyrovnat už Třebíč nedokázala. Prázdnou branku minul Výborný.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Měli jsme špatný vstup do zápasu, zřejmě trošku i respekt. Měli jsme za úkol dávat rychleji puk z naší třetiny, to se bohužel nestalo. Soupeř zkušený, kvalitou kádru a trošku někde jinde. Tím jsme ho dostali do tříbrankového vedení, ale myslím si, že od druhé třetiny jsme z toho udělali slušný zápas. I lidi se chytli a myslím si, že moc nechybělo teď v závěru, abychom srovnali. Museli jsme stáhnout hru na tři řady, neměli jsme už hráče. Myslím si, že kluci to odkopali se vztyčenou hlavou a že se nemusíme za nic stydět. Co si budeme říkat, Boleslav je v téhle soutěži trošku někde jinde a myslím si, že od druhé třetiny jsme s ní sehráli velice pěkný zápas.

Marian Jelínek – BK Mladá Boleslav: Já si myslím, že jsme viděli slušný zápas. Kvalitou, ale i z hlediska nějakých zákroků. My jsme začali velmi dobře. Myslím si, že za vše svědčí 4:0 ve hře pět na pět a 0:3 naopak v přesilovkách. My jsme neproměnili, soupeř je zahrál velmi dobře. Tím jsme si zkomplikovali ve druhé třetině zápas. Naštěstí jsme to ve třetí třetině uhlídali.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav