BK MLADA BOLESLAV
30. 7. 2013 | Lukáš Peroutka, Daniel Langer, Lukáš Peroutka

Bruslaři úvodem v kvalitní prověrce podlehli produktivním Orlům

přát. 1, úterý 30. 7. 2013
Znojmo - Ml. Boleslav ZNO - MBL
Z n o j m o - Zahajovací přípravné střetnutí obou úterních soupeřů nabídlo poměrně překvapivě solidní podívanou. V období, kdy mají hokejisté ještě těžké ruce a nohy z absolvované letní přípravy, nebyla nouze o dobré šance a padlo hned pět branek. Pro příznivce Středočechů bohužel z toho hned čtyři přesně mířené kotouče zapadly do boleslavské branky, jediný úspěšný zásah celku z města automobilů obstarala nová posila Michal Broš. O výsledek jde ale v rámci sehrávání na novou sezónu až v poslední řadě. Po závěrečném hvizdu si to ještě obě mužstva rozdala v samostatných nájezdech a i v nich byli lepší domácí. V pěti sériích bylo Znojmo úspěšné hned třikrát, Bruslaři v dovednostní disciplíně úspěch nezaznamenali.
Znojmo: Čech – Štach, Šťáva, Pavlikovský, Lattner, Bořuta, Sova, Magovac, Krejčiřík – Kilnar, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Rožník – Beroun, Šeda, Beránek – Müller, Bartoš, Novák
Ml. Boleslav: Will – Pojkar, Němeček, Protivný, Čížek, Bohunický, Kurka, Van De Velden – Vrbata, Broš, Klimenta – Rys, Hrdel, Lenc – Jiránek, Loskot, Koudela – Ďurač, Frolík, Marek
Branky a nahrávky: 4. Pavlikovský (Podešva), 20. Fiala (Štach), 22. Pucher (Podešva, Müller), 47. Kilnar (Šťáva, Bartoš) – 8. Broš (Vrbata, Klimenta). Rozhodčí: Čech, Blecha – Skopal, Reich. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 125.

Komentář

Domácím v zápase chyběla jedna z velkých letních posil Zdeněk Blatný. Další nová akvizice Richard Pavlikovský ale svůj první zápas za Orly zahájila ve velkém stylu a hned po čtyřech minutách zavěsila Podešvovu přihrávku pod břevno Willovy branky. O tři minuty později sice ex-sparťanský útočník Michal Broš po podobné akci vyrovnal, byl to ale poslední puk, který gólman Jakub Čech za svá záda pustil.

Vzrůstající aktivitu znojemského týmu přetavil na konci první třetiny ve druhou trefu tvrdou ranou z pravého kruhu Ondřej Fiala, o pár vteřin později byl navíc unikající Rožník zahákován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Slovenský útočník jej neproměnil, hned na začátku druhé třetiny se ale mohl radovat z trefy svého krajana Petera Puchera, který stál na konci pěkné přesilovkové kombinace a zvýšil na 3:1.

Zápas plný vyloučení pokračoval ve vyrovnaném duchu, v jeho polovině dostal šanci zvýšit skóre z trestného střílení Jan Lattner, ani on si ale sám proti brankáři Willovi neporadil. Závěr druhé části přinesl velké šance hostů: Koudelův únik zastavil dobře načasovaným vypíchnutím brankář Čech, o chvíli později si poradil i s nájezdem Ryse.

Poslední slovo tak měli znovu Znojemští. Nová akvizice ve znojemském dresu Aleš Kilnar dostal v brejku přesnou přihrávku a trefil se hezky pod břevno Willovy klece. Vítězství potvrdili Orli i v nájezdech, na kterých se týmy dohodly. Zatímco na domácí straně proměnili Jarůšek, Šeda a Fiala, všech pět boleslavských exekutorů si vylámalo zuby na Jakubu Čechovi.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, Orli Znojmo: Jsem opravdu mile překvapený, kolik diváků na první zápas přišlo. Nečekal jsem to. Byl to první zápas se spoustou chyb, často i z přemíry snahy. Někteří hráči ale ukázali, že hokej hrát opravdu umějí. V tuhle chvíli už by kádr měl být kompletní. Pokud by měl ještě někdo přijít, musel by to být opravdu kvalitní hráč. Máme tu ještě pár mladých hráčů, jako je Ondřej Šťáva, který už ve svých 18 letech ukazuje, že hokej umí. Potřebuje ale hlavně hrát, a proto je možné, že jej raději pošleme do první ligy nebo extraligy juniorů, aby byl skvěle připraven na příští sezónu. Do ligy chceme jít se čtyřmi pětkami, plus dvěma až třemi hráči navíc. U brankářů dáme šanci všem, v Jihlavě bude chytat Landsman, proti Mountfieldu Ullberg.

František Výborný, BK Mladá Boleslav: Je vidět, že Znojmo hraje mezinárodní soutěž. Jeho hráči hrají moderní hokej, který je rychlý a agresivní. Ve Slovinsku jsem trénoval, znám to. To jsou věci, po kterých u nás žehráme, že nám chybí. Byl to první zápas a do začátku soutěže pořád chybí víc jak měsíc, ale je určitě dobře, že to naši hráči viděli.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC VÍTKOVICE RIDERA
×
Dnes v 15:45 | Jun.
EC Red Bull Salzburg
BK Mladá Boleslav