BK MLADA BOLESLAV
26. 3. 2014 | Daniel Langer

Bruslaři prožili snový start a vysoko porazili Kladno!

BAR1, středa 26. 3. 2014
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. – Takový start barážových bojů si zřejmě nepředstavovali ani ti největší optimisté přející úspěch celku z města automobilů. Bruslaři rozhodli o rázu střetnutí už v prvním dějství, kdy svého soupeře zdeptali třemi brankami. Kladno těžko hledalo odpověď na aktivní pojetí hry, kterým se prezentovalo domácí mužstvo a ve druhé třetině inkasovalo ještě dvakrát. Bruslaři zaznamenali vítězství 6:1 a co je ještě důležitější, první body do barážové tabulky! Na oslavy ale není čas. Za prvé se jedná pouze o dílčí úspěch a za druhé již v pátek pokračuje zápolení o vše. Bruslaři se utkají, rovněž v domácím prostředí, s Olomoucí.
Ml. Boleslav: Valent – Žabka, Toman, Ovčačík, Jindra, Meland, Bohunický, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Lenc, Vrbata, Kubica – Marek
Kladno: Chábera (31. Cikánek) – Majeský, Růžička, Hořava, Kolářík, Černošek, Procházka – Hořava, Kuchler, Tenkrát – Strnad, Lukáč, Bílek – Rudovský, Patera , Eberle – Havlíček, Zagrapan, Dalecký – Machač
Branky a nahrávky: 9. Lenc (Kubica), 16. Výborný (Toman), 20. Broš (Jarůšek, Klimenta), 29. Pabiška (Žabka, Výborný), 31. Výborný (Toman, Vrbata), 47. Nouza (Výborný) – 45. Majeský (Rudovský, Patera). Rozhodčí: Souček, Lacina – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 7:5, navíc Růžička (KLA) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4020. Střely na branku: 37:27.

Fotogalerie

Komentář

Úvodní okamžiky střetnutí podle očekávání přinesly opatrnou podívanou. Oba celky se drahnou chvíli oťukávaly a brankáři si první zákroky připsali proti propagačním pokusům. O první výraznější vzruch se postaral Michal Broš, jehož do úniku vyslal Jindra. Domácí útočník byl v rozhodující okamžik zastaven jen za cenu faulu a hlavnímu rozhodčímu nezbylo, než nekompromisně zkřížit ruce nad hlavou. Broš si najel k exekuci hodně zeširoka, svou táhlou kličku však zakončil do boční síťky. O okamžik později už se ale zaplněné tribuny ŠKOENERGO Arény mohly radovat. Radan Lenc obkroužil brankoviště a po vtipné otočce překvapil kladenskou defenzivu včetně brankáře Chábery. Rytíři na své šance číhali a z nevinného pážete se tu a tam dokázali proměnit v divoké nájezdníky, nadějné šance ale kvůli špatné koncové přihrávce vyznívaly do ztracena.

To boleslavští hokejisté povzbuzeni gólovým úspěchem dál tvořili hru a tlačili na kladenského brankáře. Početní výhody byly výsostnou disciplínou Mladé Boleslavi už v předchozím průběhu ročníku, hosté se o tom měli možnost v prvním dějství přesvědčit. Pouhé dva tresty stačily Boleslavi ke vstřelení dvou přesilovkových branek. Nejprve Toman skvěle uvolnil Davida Výborného a boleslavský kapitán ostrou ranou navýšil na rozdíl dvou branek, třicet sekund před sirénou navíc vystupňoval radost domácích fanoušků na brankovišti důrazný Michal Broš. Takový start do barážových bojů nečekali pravděpodobně ani ti největší optimisté.

Aktivněji působili po návratu z kabin kladenští hokejisté, pokračovali ale ve svém trendu. Opticky byli možná Rytíři aktivnější, opravdu nebezpečné střely na Valenta nelétaly. Pokud hosté plánovali nějaký odpor, definitivně ho Bruslaři zlomili v polovině druhé třetiny. Křižná přihrávka našla osamoceného Lukáše Pabišku a ten střelou zápěstím propálil Cháberu počtvrté. Chuť po brankách celek z města automobilů neopouštěla ani za takto jednoznačného skóre, byť teoreticky už mohli svůj náskok pouze bránit. Další vyloučení potrestal kapitán David Výborný poté, co si z rohu kluziště vybruslil až na modrou čáru a chytře využil skrumáže těl před brankou k propašování kotouče za Cháberova záda.

Pátý inkasovaný gól byl už na Jana Cháberu příliš a úkol strážit svatyni tak připadl Lukáši Cikánkovi. Ten se musel činit hned o několik okamžiků později proti hbitému nájezdu Jarůška a vedl si úspěšně. Alespoň jiskřičku něděje se snažil vykřesat kladenský kapitán Patera, jeho pohotová teč šla ale těsně vedle tyčky. Rozpoložení Rytířů prezentoval nejvýmluvněji David Růžička, jenž vytrhl hůl Lencovi a vztekle ji zahodil na mantinel. To samozřejmě neušlo pozonosti hlavního arbirtra a ten emotivní výstup ocenil osobním trestem za nesportovní chování.

Ve velké šanci se ocitl hned v prvním střídání Tenkrát. Ten se protáhl mezi obránci a Valent jeho střelu nad ledem stačil vykopnout jen s velkými obtížemi. Vytoužené branky se hosté dočkali v početní výhodě poté, co byli Boleslavští potrestáni za špatné střídání. Šikovnou kombinací hostujícího celku vznikl na modré čáře prostor pro Ivana Majeského a ten vypálil přesně pod horní tyč. Dlouho ale Kladnu radost nevydržela. David Výborný zachytil rozehrávku soupeře, rychle vrátil kotouč před branku a Tomáš Nouza už jen hbitě uklidil puk mimo dosah překvapeného Cikánka.

S přibývajícími minutami jako by byli boleslavští hokejisté lehkovážnější a z toho plynuly šance pro Rytíře. Z brankoviště se k ostré střele dostal Bílek, Valent ale svůj tým výtečným zákrokem podržel. A jelikož už se toho více významného nestalo, Mladá Boleslav si připsala důležité první tři body do barážové tabulky, navíc proti stále ještě extraligovému soupeři. Pokud si chce ale Kladno tento status udržet, bude muset předvést daleko lepší výkony, než ve středu.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Já jsem samozřejmě spokojen, protože ten start do baráže se nám vydařil. Na druhou stranu o půlnoci euforie skončí a my půjdeme s pokorou dál. Nic víc, nic míň než vítězství v prvním utkání se nestalo, s jednou výhrou z baráže nikdo nikdy nepostoupil, takže se de facto tak podstatná věc nestala.

Jiří Čelanský, Rytíři Kladno: Už od začátku jsme očekávali velký tlak domácích. Ne že by nepřišel, ale paradoxně jsme dostali domácí na koně svými individuálními chybami, ať už to bylo trestné střílení či první gól, před nímž jsme nevyhodili dva kotouče z obranného pásma. Potom vyšly domácím dvě přesilovky. V té první jsme opět nepochopitelně nedokázali vyhodit a bohužel úvodní třetina pro nás skončila krutě, ale stav 0:3 byl zasloužený. Ve druhé periodě jsme se nadechovali k obratu, ale hned první střela domácích znamenala čtvrtý gól, po němž už se zápas v podstatě jen dohrával. Domácím gratuluji k vítězství, pro nás je to velké varování.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav