BK MLADA BOLESLAV
20. 4. 2014 | Jitka Čechová

Bruslaři prohráli s Chomutovem, ale na tom nezáleží. Extraliga je jejich!

BAR12, neděle 20. 4. 2014
Ml. Boleslav - Chomutov MBL - CHM
M l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav poslední zápas letošní sezony prohráli, může jim to ale být jedno. Oslavami oslabený kádr Středočechů nestačil na Chomutov 1:6, konečnou radost a štěstí ale Bruslařům stejně nemohl nikdo a nic zkazit. Extraliga je totiž jejich!
Ml. Boleslav: Will (30. Růžička) – Němeček, Pojkar, Ovčačík, Jindra, Protivný, Meland, Kurka – Nouza, Lenc, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Rys, Loskot, Podsedníček
Chomutov: Kostúr – Havel, Bartejs, Malec, Jass, Stehlík, Mrázek, Krstev, Rutta – Svoboda, Gajovský, Račuk – Bartečko, Kaše, Sikora – Bomersback, Hromas, Hruška – Kämpf, Hřebejk, Šagát
Branky a nahrávky: 47. Jarůšek (Vrbata, Jindra) – 5. Hřebejk (Hruška, Gajovský), 9. Bartečko (Gajovský, Hřebejk), 24. Krstev (Stehlík, Bomersback), 33. Rutta (Račuk), 54. Gajovský (Krstev), 58. Račuk (Stehlík). Rozhodčí: Souček, Lacina – Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:11. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 4050.

Fotogalerie

Komentář

V úvodu zápasu měl šanci domácí Lenc, z bezprostřední blízkosti ale brankáře Kostúra překonat nedokázal. To Piráti se ukázali být produktivnějšími, byť jim to středočeský celek hodně usnadnil dvěma po sobě jdoucími tresty. V páté minutě se tak prosadil Štěpán Hřebejk. Jen o pár minut později se Severočeši proti oslavami oslabenému domácímu týmu prosadili podruhé, tentokrát síť za Willovými zády rozvlnil kapitán Luboš Bartečko. Snížit mohl Musil, ale nedokázal puk přehodit přes beton dezorientovaného gólmana Chomutova. Hráčům Bruslařského klubu nebyly nic platné ani tři vyloučení Pirátů, která se navíc vždy krátce překrývala.

Necelé čtyři minuty po začátku druhé třetiny se Severočeši prosadili potřetí, opět v přesilovce se trefil obránce Angel Krstev. Domácí očividně zápas pojali jako exhibici a ne o mnoho lepším Pirátům do sítě padaly góly ovlivněné prvně zmíněným faktem. Sudí už tak zvláštní střetnutí občas ještě zamotali nějakým tím vyloučením. Aby toho nebylo málo, vyměnili ještě Bruslaři v polovině zápasu brankáře a mezi tyče postavili mladého Jana Růžičku. Ten kapituloval už po dvou minutách, kdy za něj propadl kotouč vystřelený Janem Ruttem od modré. Taktéž v přesilové hře.

V úvodu třetí části se Bruslaři přeci jen snažili vzepnout se k alespoň malému odporu. Pravděpodobně i proto, že si řekli, že alespoň jednu symbolickou trefu by na závěr cesty za extraligou mohli přidat. Nejprve se do prázdné sítě netrefil Meland a se svou kličkou neuspěl ani Vrbata. Teprve třetí výraznější pokus byl úspěšný, čestnou trefu si připsal Richard Jarůšek. Na jeho branku ale ještě Chomutovští nalezli dvě odpovědi. Nejprve se trefil Nikola Gajovský a dvě minuty před koncem pak ještě Marek Račuk. Vzdor výsledku mladoboleslavskými ochozy obíhala mexická vlna a na střídačce domácích se už chystalo šampaňské. Zatímco vítězní hosté se po zápase tiše ztratili do kabiny a poté ze stadionu, na mladoboleslavském ledě se ještě dlouho slavilo.

Ohlasy trenérů

František Výborný, BK Mladá Boleslav: Z naší strany to už nebylo moc o hokeji. Fyzická únava po sezoně a psychická po dvoudenních oslavách byla znát, ale jsem rád, že lidé přišli. Když vidíte, jak stadion bouří, tak to jsou přesně ty momenty, kvůli kterým se hokej dělá.

Jaroslav Beck, Piráti Chomutov: Po pátku pro nás bylo těžké vůbec nasednout do autobusu a odjet do Boleslavi na zápas. Zklamání bylo velké. Jsem ale rád, že jsme odehráli poslední zápas se ctí. Uvidíme, co bude dál. Domácím gratuluji k postupu do extraligy.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav