15. 8. 2019 | Jitka Čechová

Bruslaři porazili VERVU i podruhé, tentokrát 4:3 po základní hrací době

přát. 3, čtvrtek 15. 8. 2019
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT

M l. B o l. – Byla to nakonec větší bitva, než by se na první pohled mohlo zdát. Litvínovští sice po celou dobu utkání tahali za kratší konec provazu, Bruslařům ale byli zdatným soupeřem. Mladá Boleslav nakonec vítězí těsně 4:3, branky dávali Stránský, Klikorka, Zbořil a Klepiš.

Ml. Boleslav: Krošelj – Klikorka, Fillman, Ševc (A), Pláněk, Bernad, Kovačevič, Hrdinka, Kurka – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – Houška, Musil (C), Stránský – Flynn, Najman, Simon
Litvínov: Honzík – Šesták, Jánošík, Baránek, Říha, Kubát, Štich – Lukeš (A), Helt, Válek – Kašpar (C), Mikúš, Hanzl – Svoboda, Myšák, Gerhát – Jícha, Zygmunt, Jurčík
Branky a nahrávky: 11. Stránský, 26. Klikorka (Najman), 27. Zbořil (Skalický), 57. Klepiš (Zbořil, Skalický) – 16. Jánošík, 52. Válek (Lukeš, Helt), 60. Mikúš. Rozhodčí: Hejduk, Micka – Rampír, Špringl. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 878. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Fotogalerie

Komentář

V první třetině měla sice více ze hry Mladá Boleslav, jejíž snahy přetavil v gól Jan Stránský. Z dalšího gólu se už doslova radoval, ale posléze byl kvůli posunutí branky zklamán Oscar Flynn. Hosté dokázali odpovědět, prosadil se Adam Jánošík, a tak bylo skóre po první třetině 1:1. Bruslařský klub může litovat zejména neproměněných gólových šancí, které měli Flynn či Zbořil. Hosté naopak z této třetiny vytěžili, vzhledem k jejich hře, hodně.

Na začátku druhé části si málem hosté dali vlastní gól, překvapený brankář Honzík ale včas zasáhl. Optická převaha Bruslařů nicméně v této části hry došla svého naplnění. Ve 26. minutě nasměroval puk přímo „pod víko“ domácí mladík Karel Klikorka. Jen o minutu později ho se svou trefou z mezikruží následoval Adam Zbořil. VERVA se ve druhé třetině po větších šancích, natožpak gólech, natahovala jen marně.

Ve třetí třetině se Severočeši pokusili o zdramatizování a domácí se nakonec museli ještě o vítězství hodně strachovat. Ve 22. minutě snížil Lukáš Válek, načež Bruslaři opět odskakovali díky Jakubu Klepišovi. Závěrečný nápor Litvínova však zvládli, a to vzdor snížení Juraje Mikúše, a tak i v odvetě těsně zvítězili. VERVU může mrzet zejména nepovedený start zápasu, který Severočechy nejspíš připravil o výhru.