BK MLADA BOLESLAV
11. 9. 2013 | David Bohata

Bruslaři jasně přejeli šumperské Draky

1., středa 11. 9. 2013
Ml. Boleslav - Šumperk MBL - SUM
M l. B o l. – Domácí prokázali svoji třídu a vyhráli 6:1. Výborným výkonem od první do poslední minuty přejeli hosty ze Šumperka. Dvakrát přitom skóroval v oslabení Klimenta. Dvoubrankový byl i Radan Lenc, který naskočil do první formace.
Ml. Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Bohunický, Jindra, Protivný, Pojkar, Kurka – Lenc, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Rys, Koudelka, Demel – Marek, Loskot, Jiránek – Podsedníček
Šumperk: Kašík – Holík, Novotný, Staněk, Plášek, Sedlák, Bail. Navrátil - Brunec, Hulva, Žálčík – Půhoný, Haas, Červenka – Tesařík, Moskal, Starý – Chomič, Skoumal, Langr
Branky a nahrávky: 3. Vrbata (Toman, Výborný), 9. Lenc (Pabiška, Výborný), 20. Lenc (Toman, Výborný), 34. Klimenta (Broš, Bohunický), 46. Loskot (Jiránek), 53. Klimenta (Broš, Jindra) – 11. Hulva (Žálčík, Brunec) Rozhodčí Jílek - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2198. Střely na branku: 49:30

Fotogalerie

Komentář

Boleslav se do soupeře zakousla jako vyhladovělý buldok. Už ve druhé minutě musel Kašík vychytat Koudelkův atak. Na přesnou přesilovkovou ránu Davida Vrbaty už byl krátký. Hrálo se dál výhradně před šumperskou bránou. Rys krásně našel Koudelku, ale ten před Kašíkem znovu selhal. Na 2:0 zvyšoval Radan Lenc. Jemně tečoval nastřelení Pabišky od hrazení.

Michal Valent si poprvé sáhl na puk až v polovině třetiny a rovnou musel řešit ožehavou situaci, tedy přečíslení Šumperka 2 na 1. Toto varování jako by nestačilo. Jakub Hulva byl sám na zadní tyči, kam dostal od Žálčíka nezištnou přihrávku a prostřelil marně se po puku natahujícího brankáře. V poslední sekundě prvé třetiny ještě stihl procpat puk do brány pod lapačkou Kašíka Radan Lenc.

Ve druhé periodě už nebyli Bruslaři tak dominantní. Hovoří o tom i takřka vyrovnaný počet střel na bránu 12:11. Pořádnou brankovou šanci měl až Radan Lenc, který mohl vsítit hattrick. V oslabení se s jedním ze svých kolegů dostal do přečíslení. Lenc po úniku zamýšlel přihrávku, ale když se mu tato možnost zavřela, rozhodl se vystřelit. Lapačka šumperského brankáře si na střele smlsla.

Jenže ještě v tom samém oslabení se místní publikum radovalo. Precizně provedený protiútok zakončoval po Brošově příhře Tomáš Klimenta. Střelecky se probudil i Šumperk a Valent se musel mít na pozoru. Žádný ožehavý moment však řešit nemusel.

Velkou možnost navýšit náskok měli borci v černo-zeleném, jelikož na začátku třetí třetiny hráli více než minutu proti 3. Velkému tlaku Šumperk odolal. Na 5:1 dával Marek Loskot, když se mu ve středu hřiště otevřela cesta ke gólmanovi, kterého posléze vymíchal a zakončoval do odkryté brány.

Šumperk hrál v polovině poslední periody dvojnásobnou početní výhodu, jíž nezužitkoval. Co víc – Boleslav ve 4 mužích udeřila. Byl to Tomáš Klimenta, který dal svou druhou branku v oslabení. Rozjel se do brejku, před kruhy na pětníku zastavil, nechal kolem projet obránce Šumperka a krátkým švihem nalezl horní roh Kašíkovy klece. Tato brnaka stanovila konečné skóre 6:1, které take odpovídá tomu, co jsme měli možnost ve ŠKO-ENERGO Aréně vidět.

Ohlasy trenérů

František Výborný (BK Mladá Boleslav): První zápasy nejsou nikdy jednoduché. Šumperk přijel hrát na brejky, což svým gólem v první třetině potvrdil. Až když jsme dali více gólu, jejich nápor opadl. Je to nepříjemný soupeř, dali jsme góly, lidé viděli pěkné akce, takže jsme spokojení.

Radek Kučera (Hokej Šumperk 2003): Věděli jsme, že na nás Boleslav nastoupí a budeme pod tlakem. Mladá Boleslav má neskutečně kvalitní mančaft a bylo to vidět ve všech směrech. V takovém zápase můžeme jen získat - zkušenost. Je to pro nás velké ponaučení a ukázka, jak se hraje hokej.

Související články

Aktuality

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Energie Karlovy Vary