BK MLADA BOLESLAV
18. 9. 2013 | Štěpán Tomš

Bruslaři doma zase řádili. Litoměřicím nasázeli sedm gólů

3., středa 18. 9. 2013
Ml. Boleslav - Litoměřice MBL - LTM
M l. B o l. – Mladá Boleslav vyhrála i třetí zápas nového prvoligového ročníku. Po dobrém výkonu a atraktivní podívané pro diváky rozstřílela Litoměřice vysoko 7:1. Čtyři branky vstřelili Středočeši v přesilových hrách.
Ml. Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Jindra, Bohunický, Žabka, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Loskot, Lenc – Rys
Litoměřice: Lukáš – Husák, Míka, Žovinec, Šulc, Krstev, Hrbas, Smetana, Kolář – Matai, Chabada, Čermák – T. Doležal, Hašek, Novák – Procházka, Rubeš, Cingel – Škop, Chlapík, Z. Doležal
Branky a nahrávky: 5. Nouza (Výborný, Toman), 18. Broš (Výborný, Toman), 30. Koudelka (Klimenta, Vrbata), 34. Klimenta (Vrbata, Jindra), 37. Žabka (Mikulík, Koudelka), 48. Nouza (Toman, Výborný), 55. Pabiška (Výborný, Toman) – 29. Procházka (Krstev, Cingel). Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák – Beneš, Krátký. Vyloučení: 12:11, navíc Lenc (MBL) a Krstev (LTM) 5 min. + do konce. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2390. Střely na branku: 23:27.

Fotogalerie

Komentář

Boleslav měla jako v prvním domácím zápase drtivý nástup a svého soupeře v útočném pásmu motala tak dlouho, až přišel první faul a přesilovka pro domácí tým. V ní Tomáš Nouza vyjel s pukem od mantinelu a jeho přihrávka skončila šťastně v bráně.

Litoměřičtí neproměnili svou největší šanci ve vlastním oslabení, ve kterém ujeli ve dvou proti jedinému obránci Boleslavi. Matai prudkou přihrávkou oslovil Zdeňka Doležala, jenže ten ve ztížené pozici Valenta nedokázal překonat.

V 17. minutě se strhla mela u střídaček, po které na trestnou lavici usedli tři hráči Litoměřic a dva boleslavští. Boleslav tedy hrála další přesilovku, kterou si po chvíli ještě o jednoho muže vylepšila. Dvojnásobnou výhodu rychle využil Michal Broš po přihrávce Výborného.

Ve druhé třetině hosté zlepšili svou hru a dokázali snížit. Valentem vyražený puk dostal do brány prudkou ranou Martin Procházka. Středočeši se nenechali znervóznit a přidali rychle třetí gól, a že se bylo na co dívat. Parádní souhru přes dvě třetiny kluziště zakončil po sérii zadovek a přihrávek Martin Koudelka.

Na 4:1 navýšil boleslavský náskok Tomáš Klimenta. Od červené čáry jel na Lukáše sám a překonal jej po dobrém naznačení kličky. Další koření přidali do zápasu domácí Lenc a litoměřický Krstev. Ve 35. minutě oba zahodili rukavice a začali vyřizovat účty. Krstev přes zkrvavené plexisklo při odchodu do kabin snad ani neviděl na cestu.

Bruslaři stihli ve druhé třetině přidat i pátý gól. Mikulíkovu přihrávku usměrnil na bránu Boris Žabka. Brankář Lukáš sice zasáhl, ale puk vyrazit nedokázal.

Ve třetí třetině se domácí nepotřebovali nikam hnát. Byli si vědomi svého pohodlného náskoku a mohli hrát uvolněně. Ještě lépe se jim dýchalo po třetí využité přesilovce. Tomanovu přihrávku tečoval povedeně Tomáš Nouza.

Na 7:1 upravil po další rychlé přesilovkové kombinaci Lukáš Pabiška. Stál přímo před brankovištěm a využil perfektní Výborného přihrávky. V závěru zápasu měli šance také hosté. Šulc nejprve z ideální pozice bránu minul a ani dvouminutovou přesilovku pět na tři Litoměřice nevyužily. Boleslav se dobře bránila a dokráčela si pro další tři body.

Ohlasy trenérů

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Nechtěli jsme hrát žádného zaďoura, máme hráče na to hrát ofensivně. Ale soupeř dnes ukázal kvalitu. Zápas jsme odehráli přesně opačně než jak jsme si řekli. Nechtěli jsme být vylučovaní - první dva góly jsme dostali v oslabení. Za stavu 1:2, kdy ještě zbývala polovina zápasu do konce, jsme začali bláznit, zbytečně lítat dopředu. Zkušený soupeř nás dvakrát vybrejkoval a pak už to byla těžká křeč. Náš výkon byl trapný, zase jsme dostávali góly v prostoru brankoviště. Minulý zápas jsme takhle dostali de facto pět branek, dnes čtyři. Zkrátka - obrana, obrana, obrana.

Druhá věc je, že je to třetí zápas sezóny a my jsme přišli o třetího klíčového hráče. Nejdřív to byl Jánský, pak Forman, dnes si Míka zlomil ruku. Jestli to takhle půjde dál, tak za chvíli nebudeme mít s kým hrát.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav