BK MLADA BOLESLAV
5. 9. 2013 | Daniel Langer

Boleslavští si vyšlápli i na Litvínov, ostrými pálil Loskot

přát. 10, čtvrtek 5. 9. 2013
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v - Bez nadsázky by se dalo říct, že prvoligová Mladá Boleslav se stala v přípravném období katem extraligových celků. Po Kladnu a Liberci padla pod brusle celku z města automobilů i litvínovská Verva. Ze čtyř utkání s mužstvy z vyšší soutěže tak svěřenci Františka Výborného nepodlehli ani jednomu ze soupeřů. Na čtvrtečním triumfu má spolu s Michalem Valentem největší podíl Marek Loskot, jenž zaznamenal obě branky hostujícího týmu. Generálku na soutěžní utkání 1. ligy a druhé střetnutí ve dvou dnech odehrají boleslavští hokejisté již zítra proti německému Lausitzer Füchse.
Litvínov: Francouz – Stříteský, Zeman, Chaloupka, Pavlík, Gula, Pavelka, Šlégr, Kousalík, Ručinský, Hübl, Majdan, Martynek, Piroš, Trávníček, Jurčík, Černý, Pšurný, Gerhát, Hanzl
Ml. Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Bohunický, Jindra, Protivný, Pojkar, Žabka, van de Velden – Nouza, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Loskot, Lenc – Rys
Branky a nahrávky: 58. Majdan (Piroš) - 43. Loskot (Lenc), 53. Loskot (Jiránek, Žabka). Rozhodčí: Turčan, Petružálek – Rozlílek, Hauser. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 750. Střely na branku: 39:33.

Komentář

Aktivněji do utkání vstoupil domácí celek, když už po několika okamžicích od úvodního vhazování dostal ideální přihrávku Martin Ručinský. Zkušenému útočníkovi ale gólovou radost nedopřál Valent. Jak ubíhal čas, hra se vyrovnávala a ostré zákroky musel začít vytahovat i Francouz na straně druhé. Litvínovský gólman se blýskl například proti tvrdé střele Koudelky zpoza kruhů. Největší šanci úvodního dějství si připsali hosté, to když si Klimenta nadvakrát vyměnil kotouč s Brošem a prvně jmenovaný zakončoval do poloodkryté branky. Francouz ale předvedl výborný zákrok a hbitým přesunem šanci zlikvidoval.

V početní výhodě to dobře zkoušel téměř od modré Stříteský, černý kousek pryže se ale zastavil v houštině těl a rozhodčí hru přerušil, jelikož ztratil puk z dohledu. Ten se nakonec objevil ve výstroji Michala Trávníčka. V závěru to ještě jednou na Francouze zkoušel agilní Broš, jehož útok se jevil jako nejaktivnější. Rána od mantinelu si ale cestu do síťky nenašla. Když se neujala ani následná dorážka Tomáše Klimenty, bylo jasné, že oba celky budou odcházet do šaten za nerozhodného stavu.

S příchodem druhého dějství se hra zklidnila a bohužel pro diváky zajímavých příležitostí před oběma brankami výrazně ubylo. S nerozhodným stavem se pokoušel pohnout Martin Hanzl. Toho celek z města automobilů velmi dobře zná z mnoha barážových bitev, které mezi sebou Bruslaři a Hanzlův předchozí zaměstnavatel Ústí nad Labem již dříve sváděli. Nejprve litvínovský útočník prokličkoval až před Valenta, ten jeho pokus ale srazil do ochranné sítě. Následně hostujícímu brankáři pomohla obrana poté, kdy po zmatcích na brankovišti odklidila kotouč mimo dosah severočeských útočníků.

Jak už to tak bývá, mohla to být Mladá Boleslav, kdo paradoxně po neúspěšném tlaku domácího celku mohl jít do vedení. Ve vlastním oslabení prchl obraně Radan Lenc a jeho střela se odrazila od tyče zpět do hry. Zde na puk číhali jako stopaři další boleslavští hokejisté a k zakončení se dokonce i protlačili, radost byla ale předčasná. Po přerušení došlo k diskuzi, kdy se svěřenci Františka Výborného dušovali, že kotouč za Francouzova záda přeci jen dostali, hlavní sudí ale nakonec dal v neprůkazném okamžiku za pravdu Litvínovu a ani ve druhé třetině tedy regulérní branka k vidění nebyla.

V kabině dostali nejspíš oba celky pokyn rozhodnout utkání a nespokojit se s nicneříkající remízou. Před Valentovou brankou si domácí počítali velmi aktivně, Bruslaři se ale nenechali zastrašit a v drobných potyčkách nezůstali soupeři nic dlužni. Pak se ale několik stovek diváků dočkalo koření hokeje, tedy vstřelené branky. Radan Lenc uvolnil Marka Loskota a ten povedenou kličkou vykoupal do té doby skvěle chytajícího Francouze. Bruslaři měli velkou šanci navýšit své vedení ve dvě minuty dlouhé dvojnásobné početní výhodě, naložili s ní ale hanebně a Litvínov se v poklidu bránil.

Když už se zdálo, že jsou Severočeši po návratu obou vyloučených hráčů na led z nejhoršího venku, našel si Marek Loskot jedinou možnou skulinku v postavení domácího brankáře a z velkého úhlu poslal kotouč do branky. Valentovi čisté konto sebral až tři minuty před koncem Juraj Majdan, když v početní výhodě zasunul vyražený kotouč. Jednalo se už ale jen o kosmetickou úpravu a navzdory faktu, že Severočeši zkusili hru bez brankáře, si celek vedený Františkem Výborným odváží z Litvínova další cenný skalp.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.