BK MLADA BOLESLAV
29. 1. 2010 | Jitka Čechová

Boleslavští prohráli už potřetí za sebou, nestačili na Spartu

45., pátek 29. 1. 2010
Ml. Boleslav - Sparta MBL - SPA
M l. B o l. - Bezbranková a tak trochu urputná první třetina neslibovala nijak zvlášť akční podívanou, přesto se nakonec bylo na co dívat až do posledních vteřin. První gól padl až v polovině utkání a Sparta jím šla do vedení stejně, jako potom ještě dvakrát. Boleslav po celou dobu tahala za kratší konec provazu a její dvě branky tak na ty sparťanské tři nestačily.
Ml. Boleslav: Schwarz (56. Valent) – Kasík, Šterbák, Duben, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Bahenský, Gajovský, Handlovský – Vrbata
Sparta: Přikryl – Vykoukal, Gulaši, Philipp, Hanzlík, Macholda, Vydarený, Mrázek – Koreis, Ručinský, Hromas – Netík, Broš, Kratěna – Ton, Výborný, Podlešák – Látal, Langhammer, Hrdel
Branky a nahrávky: 32. Bahenský (Gajovský, Handlovský), 44. Nouza (Boháč, Duben) – 30. Macholda (Výborný, Hanzlík), 42. Ton (Výborný, Vydarený), 45. Hanzlík (Broš). Rozhodčí: Šindler, Fraňo – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4010.

Fotogalerie

Komentář

Oba celky nasadily hned od počátku ostré tempo, hlavně domácí se snažili ukázat, kdo je na ledě pánem. Pabiška už v prvním útočném pokusu nastřelil tyčku a o chvilku později to zkoušel z úhlu Macho. Sparta vystrčila razantněji růžky až po pár minutách, nejprve Schwarz schoval Kratěnovu střelu do lapačky a hned po dalším vhazování zase vyrážel pokus Výborného. Následovala přesilovka Boleslavských, vyloučení Ručinského ale přineslo největší šanci právě Spartě, když se do pásma k Schwarzovi podíval Kratěna a domácí obrana měla hodně práce.

V jedenácté minutě usedl na trestnou lavici Brož, domácí s druhou přesilovkou ovšem naložili podobně jako s tou první. Výraznější šanci zaznamenal jen Kracík, šancí naservírovanou Fabušem doslova na stříbrném podnose ale pohrdl a celou věc překombinoval. O zajímavou podívanou se už opět za plného počtu hráčů na ledě postaral Pabiška, který se pokusil puk nabrat na hokejku a přehodit přes Přikrylovo rameno, gólman hostů však reagoval velice pohotově. Sparťanskému brankáři Boleslav hlavu dost zamotala i v závěru třetiny, kdy musel hned nadvakrát zasahovat nejprve proti Pabiškovi a poté ještě Královi.

Hned v úvodu se po třech vyloučeních z první dvacetiminutovky dočkala přesilovky i Sparta, díky útočnému faulu Výborného si ji však užila sotva půl minuty. V době, kdy se na led vracel vyloučený Fabuš, pálil ostře Langhammer. Schwarz se za pukem jen ohlédl, ten šel však mimo. V dalších několika minutách opět značně zabrali domácí, Přikryla ostřelovali ze všech možných úhlů, sparťanský gólman však představoval pro Boleslavský nepřekonatelný problém. Ještě před polovinou utkání čekala na Sparťany hned 79 vteřin dvojnásobná přesilovka, Gulašiho střelu nad beton Schwarz famózně vychytal, na Petra Macholdu, který si bleskově sjel z modré čáry mezi kruhy, však už nestačil.

Boleslavské inkasovaný gól jakoby ochromil a Schwarz měl tak v brance rázem jednou tolik práce, než předtím. Pak ale přišla dost kuriózní situace. Zatímco se za Schwarzovou brankou strhla jakási přetlačovaná mezi Lehikoinenem a Netíkem, na které se upíraly zraky celé haly, rozhodčí hru nepřerušili a na druhé straně hřiště vyrovnal Zdeněk Bahenský. Od toho okamžiku se hra hodně přiostřila, spíše než střely a akce tak diváci viděli hlavně souboje u mantinelů. Situace se rozhýbala až vyloučením Krále. Na Schwarze vyslal kotouč nejprve Langhammer a poté Kratěna. V obou případech domácí brankář bezchybně zasáhl.

Úvod třetího dějství nezačal pro Bruslařský klub vůbec dobře, po chybě v obraně se totiž na Schwarze rozjel Petr Ton a po ledě a mezi betony poslal puk do sítě. Oproti prvnímu inkasovanému gólu se domácí nezatáhli, ba právě naopak. Nejprve tečoval Sýkora puk mimo, o chvilku později pálil zpoza hráče Tomáš Nouza tak prudce, že Přikryl už nestačil dostatečně rychle reagovat a Sparta o své vedení zase poměrně rychle přišla. To se samé se dá říct i o boleslavském vyrovnání, protože na brankovišti důrazní Sparťané si v podobě Jana Hanzlíka vybojovali další odskočení už o minutu později.

Boleslavští tak byli nuceni znovu silně přitlačit. Král poslal kotouč brankovištěm, nenašel se však nikdo, kdo by jej dorazil do sítě. Na podobný problém narazil i Sýkora, který se obtočil okolo branky. Ani hosté nepřestávali vystrkovat drápky a po dělovce Podlešáka navíc musel ven z branky Schwarz, kterému po zásahu doslova ulétla helma a na ledě zůstala krev. Jeho místo zaujal Valent, kterému začátky značně usnadnili spoluhráči – natlačili se totiž do útočného pásma. Tam si však pokaždé vylámali zuby na Přikrylovi. V závěru ještě Boleslavští dostali šanci díky vyloučení na straně Sparty, nepomohla ale ani závěrečná hra bez brankáře.

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav