29. 7. 2008 | Michal Miškovský

Boleslavští otočili vývoj duelu na Kladně, vyhráli 4:2

přát., úterý 29. 7. 2008
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
K l a d n o - Premiéra na lavičce BK Mladá Boleslav se Jiřímu Šejbovi povedla. Ve druhém přípravném duelu před nováčkovskou sezonou v O2 Extralize vyhráli jeho svěřenci na ledě Kladna 4:2 i přesto, že ještě před třetí třetinou prohrávali 1:2. Kličem k úspěchu Bruslařského klubu byly přesilovky. Boleslavští využili dvojnásobnou i klasickou přesilovku a jeden gól vstřelili také ve chvíli návratu soupeřova hráče z trestné lavice.
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Skrbek, Srdínko, Trončinský, Šmach, Gudas, Růžička - Diviš, Patera, Procházka, Horna, Kalla, Tenkrát, Rudovský, Čurilla, Frolík, Eberle, Kazatel, Bláha, Eitler, Stieler
Ml. Boleslav: Šindelář – Lukáč, Posmyk, Bauer, Mocek, Jindra, Soukup, Kočí, Drábek – Nouza, Král, Handlovský – Kubeš, Janček, Tomas – Rozsíval, Sýkora, Eiselt – Krupka, Boháč, Konečný
Branky a nahrávky: 31. Kalla, 38. Horna (Tenkrát, Skrbek) – 34. Král (Nouza), 43. Posmyk (Handlovský), 44. Krupka (Boháč), 52. Posmyk (Boháč). Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 600.

Komentář

Po absenci v prvním přípravném duelu se Spartakem minulý čtvrtek nastoupil za Mladoboleslavské Richard Král a v první formaci ho na křídlech doplnili Nouza s Handlovským. V elitní obraně se pak objevovali Lukáč s Posmykem. Stejně jako proti Spartaku, i ve druhém utkání nastoupil do brány od první minuty Šindelář.

Ze začátku se však musel více ohánět jeho protějšek Kopřiva. Už v páté minutě čelil nebezpečné střele Tomase od modré. Kladnu zatápěla i první útočná formace a po jedné z akcí trvdě a nebezpečně pálil v osmé minutě Handlovský, Kopřiva však spolehlivě zasáhl. Na opačné straně byli velmi aktivní Tenkrát s Hornou, ale v polovině úvodního dějství v přesilové kombinaci vyhořeli v několika šancích. Hosté se významněji ozvali v 15. minutě. Zmatek nadělala obraně Kladenských střela Posmyka od modré, o chvíli později pak Sýkora v tísni puk nedokázal umístit do brány.

První třetina a úvod té druhé patřil domácím, kteří měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ale z ní nic nevytěžili. Poté se akce střídaly na obou stranách. Handlovský pálil neúspěšně k pravé tyči, Diviš z těžkého úhlu nevyzrál na Šindeláře a Eiseltovu střelu z mezikruží zpoza hráče vytěsnil Kopřiva ramenem. Na první úspěšnou akci si tak šest stovek diváků muselo počkat až do 31. minuty. Kalla se dostal za soupeřovy obránce a přesnou střelou mezi Šindelářovy betony otevřel skóre. Svěřenci kouče Šejby však vyrovnali už za další tři minuty. Při přesilovce pohodlně dorážel u levé tyče zkušený Král. S góly se roztrhl pytel a v 38. minutě byli Kladenští znovu ve vedení. Rovněž v přesilovce zakončil do poloprázdné brány Horna. Rychlou odpověď mohl zařídil jen o minutu později Boháč, ale v tísni před Kopřivou nezamířil přesně, a tak Boleslav prohrála druhou část hry 1:2.

Do třetí třetiny vlétli hosté jako znovuzrození. Po třech minutách vyrovnal při přesilovce 5 na 3 přesnou střelou Posmyk a o minutu později v okamžiku návratu vyloučeného Skrbka posunul Mladou Boleslav do vedení Krupka. Boleslavští byli aktivnější, na chvilku je sice přibrzdilo vyloučení Krále, ale i tak ještě náskok zvýšili. V 52. minutě uzavřel skóre svou druhou trefou Posmyk. Vedení si svěřenci kouče Šejby do konce bez problémů udrželi.