BK MLADA BOLESLAV
23. 11. 2013 | Pavel Buňat, Jitka Čechová, Pavel Buňat

Boleslavští nakonec Brod udolali. I díky hattricku Jiránka

25., sobota 23. 11. 2013
Havl. Brod - Ml. Boleslav HBR - MBL
H a v l. B r o d. – Trvalo to poměrně dlouho, nakonec ale hráči Bruslařského klubu recept na Havlíčkův Brod našli. Víc jak polovinu zápasu sice tahali za kratší konec provazu, pak se jim ale ve dvou minutách povedl parádní obrat, který režíroval především Tomáš Jiránek. Ten se totiž za devět minut hry trefil hned třikrát! Boleslavští nakonec porazili Rebel 5:3. Pozitivem budiž i nízký počet trestů, Bruslaři za celý zápas vyfasovali jen dva.
Havl. Brod: Šindelář – Kolafa, Plášil, Jank, Vágner, Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna, Číp – Petruška, Stehlík, Říha – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Kozlík, Milfait
Ml. Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Protivný, Pojkar, Žabka – Nouza, Výborný, Lenc – Mikulík, Broš, Klimenta – Musil, Vrbata, Starý – Jiránek, Loskot
Branky a nahrávky: 19. Semrád (Stach, Dvořáček), 24. Chlubna (Milfait, Kozlík), 33. Havel (Polodna, Plášil) – 29. Protivný (Musil), 40. Jiránek (Lenc, Ovčačík), 47. Jiránek (Broš, Klimenta), 49. Jiránek (Klimenta, Broš), 49. Vrbata (Lenc, Starý). Rozhodčí: Vampola – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1537. Střely na branku: 26:43.

Komentář

Mladoboleslavští od prvních minut v Kotlině naplňovali očekávanou úlohu a po většinu úvodní třetiny tlačili svého soupeře a byli mnohem častěji na puku. Na větší šance se ovšem v Kotlině čekalo až do závěru třetiny. I přes větší aktivitu hostující strany to byli Rebelové, kdo poprvé výrazně zahrozil. Stalo se tak až v 16. minutě zápasu, kdy Valent vyrazil Havlovu střelu na Čípa, jehož dorážka z blízka skončila na hrudi mladoboleslavského brankáře.

Hra se následně otevřela a stoprocentní šanci měl na druhé straně Klimenta. Toho v situaci dva na jednoho vybídl Výborný, Klimenta pálil z první těsně před přesouvajícím Šindelářem a jeho vysoký pokus se otřel o horní tyčku a zamířil do ochranné sítě. Pořádný šok pak pro Mladou Boleslav nastal přesně o dvě minuty později. V 19. minutě totiž do té doby lepší hosté inkasovali úvodní branku utkání. Stachovu střelu z pravé strany Valent vytěsnil do prostoru levého kruhu, odkud napřáhl Tomáš Semrád. Zprvu se zdálo, že puk má Valent pod výstrojí, nakonec ale zpod jeho betonu propadl až za brankovou čáru.

Gólem nabuzený Havlíčkův Brod do druhé části nastoupil mnohem aktivněji, vytvořil si tlak a zanedlouho přidal k radosti domácích příznivců druhou branku. Do pásma se natlačil Milfait, jenž vypálil na Valenta tvrdý pokus, který mladoboleslavský gólman pouze vyrazil. Tentokrát to bylo do mezikruží na hůl přesně střílejícího Tomáše Chlubny.

Hosté se následně snažili o rychlou odpověď, vybojovali první početní výhodu v utkání a rychle jí také využili. Na modré čáře prostrčil Musil puk na Tomáše Protivného, jehož tvrdá střela s jemnou tečí havlíčkobrodského obránce zapadla přesně ke vzdálenější tyči.

Otevřený hokej hraný stylem „nahoru – dolů“ bavil diváky a ve 33. minutě přinesl další gól. Kotlina propukla v radost potřetí poté, co se po závaru před Valentem a následné otočce Polodny kolem branky na chvíli ocitl úplně volný puk na brankovišti. Na ten si počíhal Lukáš Havel a doklepl jej za bezmocného gólmana. Za nepříznivého stavu měl jedinečnou možnost ke snížení Klimenta, který se hnal sám na Šindeláře, zakončením ovšem našel jenom brankářův beton. Co se nepovedlo Klimentovi, napravil Tomáš Jiránek 49 sekund před přestávkou během druhé početní převahy. Už se zdálo, že se Rebelové ubrání, pak ale Jiránek švihem z oblasti levého kruhu poslal krásnou střelu pod horní tyčku.

Hubený náskok Rebelové bránili šest minut, pak se strhla gólová smršť hostů. Nejprve po závaru před brankou doklepl puk za ležícího Šindeláře Tomáš Jiránek. O dvě minuty později si domácí gólman vybral smůlu, když mu z výstroje vypadl puk po Klimentově střele a ani následným tygřím skokem na brankovišti nedokázal zabránit v dorážce a hattricku Tomáše Jiránka. Aby toho nebylo málo, uběhlo pouze 15 vteřin a Mladá Boleslav slavila vedení 5:3! David Vrbata se v pásmu chopil kotouče a z mezikruží střelou zápěstí vymetl růžek Šindelářovy branky.

Obratem zaskočený havlíčkobrodský stadion ještě sledoval Korímovu dobrou snahu o zdramatizování, ten ale ani nadvakrát před Valentem neuspěl a podobně na tom byl o chvíli později i Havel, jenž střílel bekhendem jen do náruče mladoboleslavského brankáře. Rebelům už nepomohly ani dvě přesilové hry v závěru utkání a hra bez brankáře. Vedoucí Mladá Boleslav si odváží všechny body bleskovém obratu.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Myslím, že jsme viděli opravdu kvalitní hokej. Ve druhé třetině jsme si vypracovali dvoubrankové vedení a řekl bych, že tehdy přišel rozhodující moment zápasu, kdy hosté snížili v poslední minutě na 3:2. To je nakoplo. Na začátku třetí třetiny pak předvedli svojí kvalitu. Spousta hráčů Boleslavi má extraligové zkušenosti, my jsme navíc udělali individuální chyby a během dvou minut jsme zápas ztratili. Ale myslím, že není důvod lámat hůl, protože máme mladé mužstvo jak v obraně, tak i v útoku. A kluci se v posledních minutách ještě chtěli poprat s výsledkem. Poděkování dnes patří jim i divákům. Soupeři gratuluji.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že v posledních zápasech hraje Havlíčkův Brod velmi dobře. Připravovali jsme se u videozáznamů, přesto nás domácí zaskočili, protože šli do vedení. Myslím, že celkově to byl pěkný hokej. My jsme podali slušný výkon, byli jsme techničtější a lepší v kombinaci. Soupeř nás chtěl zaskočit brejky, což se mu dařilo velmi dobře. Snad to nebude znít arogantně, ale přece jenom si myslím, že dnes vyhrál lepší tým.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav