BK MLADA BOLESLAV
24. 9. 2010 | David Bohata

Boleslavští junioři jasně předčili vrstevníky z Havlíčkova Brodu

5., pátek 24. 9. 2010
Ml. Boleslav - Havl. Brod MBL - HBR
M l. B o l. – Domácí hodlali potvrdit skvělý start do sezóny, ve kterém potupili Pardubice 5:0. Nečekalo je ale lehké utkání. I Havlíčkův Brod odstartoval výborně, když jasně přejel České Budějovice a po nájezdech si poradil i s úřadujícím mistrem ze Zlína. Utkání nakonec přesvědčivě vyhrála Mladá Boleslav, a to i přes hrubou nedisciplinovanost.
Ml. Boleslav: Will – Vrba, Mozík, Arazím, Soukup, Martínek, Poláček, Anděl, Hájek – Jankovský, Belay, Lenc – Rys, Sajdl, Jiránek – Chaloupka, Koudela, Hyka – Kinkor, Protivný, Babický
Havl. Brod: Krch – Musil, Němec, Novotný, Šíma, M. Blažek, Ambrož, Richter – Zarazil, J. Milfait, Szilva – Varga, Hadrava, P. Blažek – Račanský, J. Doležal, O. Doležal – Havel, Ondráček, Novák – Šplíchal
Branky: 8. Koudela, 18. Sajdl (Arazím), 19. Chaloupka, 21. Soukup (Vrba, Hyka), 47. Koudela – 13. O. Doležal (Němec), 60. Milfait (Němec). Rozhodčí: Wütherle – Krátký, Komárek. Vyloučení: 6:13, navíc Zdražil, Novotný, Šíma (všichni HBR) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 97.

Komentář

Boleslavští junioři se vinou vyloučení hned v úvodu dostali pod tlak. Ve druhé minutě jim dokonce pomohla tyčka. Oslabení ale domácí přečkali bez úhony a začali se tlačit dopředu. Důsledná obrana soupeře je však nutila ke střelbě ze střední vzdálenosti. Přesto se jeden z pokusů ujal. David Koudela si sjel k mantinelu pro kotouč a střelou skrytou přes obránce otevřel skóre zápasu. Stav 1:0 nevydržel dlouho, Ondřej Doležal zůstal nikým nebráněný na zadní tyči a v poklidu dorazil puk za záda bezmocného Willa. V osmnácté minutě se po přihrávce Arazíma prosadil Jakub Sajdl. Boleslavským juniorům dvougólové vedení nestačilo. O minutu později zvyšoval v přesilové hře Jan Chaloupka.

Jak je důležité hráti přesilovku ukázal Havlíčkobrodským Matěj Soukup. Od modré zamířil nad lapačku brankáře Krcha a domácí vedli už 4:1. Vstřelená branka domácí navnadila k ještě větší aktivitě. Kroužili kolem branky hostí jako supi, a nevadila jim ani hra ve čtyřech, ve které Rebely nepustili do vlastní třetiny. V půli utkání se s fauly jakoby roztrhl pytel. Čtyři vyloučení na straně Boleslavi znamenala hned dvě dvojnásobné přesilovky pro hostující celek. Ani ty mu nestačily ke kontaktnímu gólu. Svěřenci trenéra Potěšila bránili precizně. Zbytek třetiny už se dohrával v poklidném tempu. Boleslavští, vědomi si svého náskoku, nikam nepospíchali, stejně, jako jejich poněkud odevzdaný soupeř.

Přesilovková mizérie hostů z Havlíčkova Brodu pokračovala dalšími nevyužitými početními výhodami pět na tři. Vrcholem všeho pak byl dravý průnik Koudely, jenž ve vlastním oslabení odebral vyhozený puk dvojici zkoprnělých obránců a dopravil ho až za Krchova záda – 5:1. A zanedlouho znovu – osm hráčů na ledě a hádejte kolik jich na sobě mělo zeleno-bílý boleslavský dres. Správně, byli to opět tři. Brodské dejavu nemělo konce. Zoufalí Rebelové se snažili, jenže když už se odhodlali ke střele, ztroskotali na výborně chytajícím Willovi. V 53. minutě navštívil již potřetí trestnou lavici hlasitě protestující Lukáš Vrba a opět poslal svůj tým do tří. Zdálo se, že dnes hosté nedisciplinovanost Boleslavských nepotrestají. Radek Novotný totiž při střeleckém pokusu zlomil hůl a její torzo vztekle mrštil o mantinel v místě, kde stál naneštěstí pro něj rozhodčí, který tento výstup ohodnotil desetiminutovým osobním trestem. Až v poslední minutě zápasu se hostům konečně podařilo dát gól z přesilové hry. Bylo však již příliš pozdě. Boleslav soupeře jednoznačně předčila. Nutno říci, že hlavně díky brilantně odehraným oslabením.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.