BK MLADA BOLESLAV
23. 11. 2007 | Jitka Čechová

Boleslavští famózním způsobem ovládli třetí třetinu a zvítězili

23., pátek 23. 11. 2007
Ml. Boleslav - Poruba MBL - OST
M l. B o l. - Dvě třetiny boleslavští junioři potili krev a dělali, co mohli. Číslice na časomíře pod nápisem domácí ovšem zůstávala neměnná - 0, zatímco na druhé straně svítila po konci druhé dvacetiminutovky už dvojka. Málokdo už asi doufal v tak úžasný obrat, jaký Mladoboleslavští předvedli v závěrečné části utkání. Nepochybně startujícím impulsem byla branka Jakuba Chocholy.
Ml. Boleslav: Hrubý – Bílek F., Bílek O., Maršík, Jaroměřský, Martínek, Malý, Soukup – Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Loskot, Chamrád, Antončík, Tondr
Poruba: Gleich (52. Konvička) – Měkýš, Vrána, Bartoš, Tomis, Pindur, Parma, Vajda D., Černák, Falter - Mocek, Bartošek, Belanec, Kotala, Hanke, Kopáč, Jelšík, Vajda R., Široký, Ciupa, Řezáč
Branky a nahrávky: 12. Bartoš (Jelšík), 40. Belanec (Mocek), 51. Loskot (Bílek F., Chochola), 57. Loskot (Bílek F.), 60. Janček (Hrdlička, Tondr). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Kalina. Vyloučení: 7:9, Martin Bartoš trest do konce utkání za nesportovní chování, Michal Gleich 5 + trest do konce utkání za píchnutí holí. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

Komentář

Hosté vkročili do utkání o maličko lépe, a tak bylo logické, že první vážnější zásah si připsal gólman Středočechů. To když ho sice z úctyhodné ale přesto nebezpečné vzdálenosti otestoval Bartoš. Netrvalo ale dlouho a Mladoboleslavští začali svému soupeři zdárně sekundovat. Zlepší domácích se projevilo hned v první přesilové hře Moravanů, během níž se prakticky vůbec nedokázali usadit v útoku. Boleslavští se stali aktivnějším celkem, stejně tak se jim začala lepit na ostří bruslí smůla.

Vzdor opravdu povedeným akcím nedokázal domácí tým zužitkovat dvouminutovou přesilovku. Nicméně pokud úvodní třetina něco ukázala, byla to vyrovnanost sil a tudíž velký vliv přesilovek. Jednu z mnoha využil tiše a nenápadně Martin Bartoš, když objel bránu a prošťouchl puk brankáři Hrubému pod lapačkou. Boleslavští zabrali ještě víc, v téměř jisté šanci se ocitl obránce Jaroměřský, na poslední chvíli ale obětavým pádem vše vyřešil jeden z ostravských obránců. Středočeši tak měli rozhodně v kabině o čem přemýšlet.

Vývoj zápasu pokračoval podobným způsobem, jako tomu bylo v úvodní dvacetiminutovce. Hosté opět do hry dravě vlétli, Mladoboleslavským ale trvalo řádově vteřiny je znovu dohnat, ne-li ještě překonat. Puk začal cestovat z jedné strany hřiště na druhou, pravidelné šance obou mužstev likvidovali soupeřovi obránci, v krajních případech brankáři.

Boleslavští Ostravu několikrát v mnoha směrech předčili, v porci smůly pravděpodobně nejvíc. Před koncem třetiny byli totiž vyloučeni dva hráči, kteří spolu měli nedobrovolně posedět na trestné lavici pouhých deset sekund. I to ale Sareze stačilo ke vstřelení jejich druhého gólu. Puk umístěný do sítě jen pár sekund přes zazněním sirény si do statistik připíše Michal Belanc.

Závěrečná část utkání přinesla již málokým očekávaný vývoj situace. Zpočátku nemasná neslaná dvacetiminutovka nabrala nečekaný směr ve 49. minutě kdy Středočechům značně zvedl náladu a do žil vlil ztracené sebevědomí Jakub Chochola, který využil nedostatečné pohotovosti Gleicha a doslova jej prostřelil. Ostravskými tato situace zamávala víc, než se snažili dát najevo, když ale do kabin na popud rozhodčího předčasně odešel jeden ze stavebních kamenů jejich útoku Martin Bartoš, bylo dokonáno. Ukázkovou tečí na 2:2 vyrovnal Marek Loskot.

Tatam byl rozmrzelý tým, kterému se nic nedařilo. Boleslavští zabrali a soupeři začaly doslova téct nervy. Devět minut udělal dost možná rozhodující chybu hostující gólman, když hokejkou píchl jednoho z dorážejících Středočechů, za což si vykoledoval trest do konce utkání a musel z brankoviště pryč. Na jeho místo nastoupil o dost mladší Dominik Konvička. Mladoboleslavští jakoby ho chtěli uchlácholit a na několik minut jejich tlak trochu ustal a své tak ještě chtěli říct Ostravští. Bartošek ale nebyl dostatečně důrazný. O tom se ale nedá mluvit v případě Marka Loskota, který se v 57. minutě postaral o dokonání obratu. Sareze se tato situace pochopitelně nelíbila, nepomohl ale ani time-out, ani následná hra bez brankáře. O tečku za dnešním zápasem se naopak trefou do prázdné klece postaral Richard Janček.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).