BK MLADA BOLESLAV
22. 1. 2016 | Daniel Ježek, Jitka Čechová, Daniel Ježek

Boleslavští dostali v Třinci tvrdou lekci, schytali sedmičku

38., pátek 22. 1. 2016
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c – Vcelku drsný políček dostali hokejisté Mladé Boleslavi na ledě svého loňského čtvrtfinálového souputníka z Třince. Ještě před polovinou utkání prohrávali už o čtyři góly. Bruslaři vystřídali brankáře, Ritticha nahradil Růžička, leč všechno marné. Na zápase, který skončil pro Středočechy děsivou a letos nejvyšší výhrou soupeře 7:0, se toho mnoho pozitivního hledat nedá, a tak bude nejlepší, budou-li se Boleslavští snažit hodit jej co nejrychleji za hlavu.
Třinec: Hrubec – Linhart, Nosek, Hrabal, Roth, Klesla, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Kopecký, Tybor – Svačina, Plíhal, Růžička – Adamský, Polanský, Meidl.
Ml. Boleslav: Rittich (24. Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Bárta – Hyka, Klepiš, Lenc – Klimenta, Urban, Pacovský – Musil, Hruška, Rys.
Branky a nahrávky: 7. Nosek (Linhart, Polanský), 13. Svačina (Plíhal, Klesla), 24. Kopecký (Tybor, Slovák), 28. Meidl (Polanský, Roth), 31. Sýkora, 36. Svačina (Plíhal, Klesla), 54. Klesla (Irgl, Dravecký). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Roth (TRI) 5 min. + trest do konce utkání za faul loktem. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 722. Střely na branku: 42:30. Zblokované střely: 5:10. Hity: 21:18. Vhazování: 42:33. Průběh utkání: 7:0.

Komentář

Hosté měli o malinko lepší vstup do zápasu, Bruslaři si v úvodu čtvrté minuty vybojovali početní výhodu. Tu ale Boleslavští využít nedokázali. Oceláři se, po úspěšně ubráněném oslabení, vrhli do útoku, odměnou jim byla úvodní branka duelu. Jiří Polanský vyhrál buly pro Tomáše Linharta, ten namazal Davidu Noskovi, který s přispěním hostujícího Lence propálil Ritticha.

Na další branku WERK ARENA čekala šest minuty. Hráči s dráčkem na hrudi hráli svou první přesilovku, dvojice Tomáš Plíhal - Vladimír Svačina se prezentovala ukázkovou kombinací. Rittich byl bezmocný. Mladá Boleslav mohla výsledek korigovat akcemi Lence či Hyky, ani jeden ale na Hrubce nevyzrál.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla dvojnásobnou porci přesných tref, než třetina předcházející, všechny padly do hostující sítě. Radoslav Tybor ve čtyřiadvacáté minutě našel Tomáše Kopeckého, který si nabruslil na osu kluziště a střelou nad beton vyhnal Ritticha na střídačku.

Bruslaři mohli korigovat nepříznivý stav duelu v další přesilovce, ani tu ale využít nedokázali. V největší šanci se ocitl Urban, hostující forward ale z brankoviště netrefil klec. Zákonitě tak přišel trest. Čtvrtá třinecká formace si vytvořila velký tlak, ten byl korunová trefou Radka Meidla - 4:0.

Oceláři byli při chuti i v dalších minutách druhé třetiny. Noskova dělovka zazvonila na tyči, Irgl v úniku Růžičku propálit nedokázal. Přesně v polovině hrací doby se ale skóre opět měnilo. Domácí hráli v oslabení, do protiakce se vydal Ján Sýkora. Růžička dokázal vytěsnit, kotouč se ale kuriózně odrazil od zadního mantinelu a od Růžičkovy nohy do sítě.

Šestou trefu si hráči s dráčkem na hrudi schovali do minuty šestatřicáté. Slezané sice nedokázali využít přesilovku, chvíli po jejím skončení ale Tomáš Plíhal v přečíslení vybídl Vladimíra Svačinu, který vsítil svou druhou trefu zápasu – 6:0.

Do posledního dějství se tak šlo za jednoznačného stavu, Bruslaři se s tím ale nehodlali smířit. Mladá Boleslav měla k dispozici pětiminutovou přesilovku, tu ale zkrátil faul Hrušky. V největších šancích se ocitli Stříteský, Trončinský a Bárta, Hrubec si ale poradil se všemi pokusy. A když už byl třinecký brankář překonán, zachránila ho branková konstrukce.

Na druhé straně se činil také Růžička, který si poradil se střelou Noska i dorážkami Meidla a Polanského. A proti střele Tomáše Kopeckého jej zachránila horní tyč. To již neplatilo v další třinecké přesilovce, kdy Zbyněk Irgl namazal Rostislavu Kleslovi, který střelou mezi Růžičkovy betony posedmé rozjásal WERK ARENU.

Boleslavští ještě v závěrečných minutách klání sehráli jednu přesilovku, ani v ní ale kotouč za záda Šimona Hrubce nedostali. Zvýšit třinecký náskok naopak mohl Dravecký, tváři v tvář Růžičkovi ale přestřelil. Další branka už ale nepadla, Oceláři tak porazili Boleslav 7:0.

Ohlasy trenérů

René Mucha, HC Oceláři Třinec: Dnes jsme měli lepší pohyb než soupeř po celé utkání. Ve druhé třetině jsme hru malinko otevřeli, hrálo se nahoru dolů. Byly šance na obou stranách, my naštěstí dali góly. Všechny čtyři pětky po celý zápas výborně bruslily. Celému týmu a Šimonovi Hrubcovi děkuji za dnešní zápas.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Ubytování bylo dobré, cesta taky. V Třinci je hezky, je tu sníh. K hokeji nemám co dodat, to by byla samá ostrá a ošklivá slova. Nehráli jsme dobře, ve všech ohledech jsme byli horším týmem.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Dnes v 16:30 | Dor.
HC Meteor Třemošná
BK Mladá Boleslav