BK MLADA BOLESLAV
8. 3. 2012 | Petra Matůšová, Zdena Bobková

Boleslavská juniorka zdolala znojemské Orly

43., čtvrtek 8. 3. 2012
Znojmo - Ml. Boleslav ZNO - MBL
Z n o j m o - Boleslavští junioři zavítali v rámci 43. kola NOEN extraligy juniorů na led znojemských Orlů. Mladoboleslavští vstoupili do utkání bleskově a už ve druhé minutě otevřeli skóre utkání. Znojmo mělo v první třetině více ze hry, vypracovalo si několik šancí, druhý gól však opět přidali Boleslavští. Orli dokázali snížit díky nařízenému trestnému střílení, kterého se ujal Jakub Zika. Po druhé třetině, v níž diváci branku neviděli, se v posledním dějství dvakrát prosadila Boleslav, a odváží si tak z jihu Moravy vítězství 4:1.
Znojmo: Helešic - Kovář, Tichý, Latner, Hobza, Pražák, Kún, Šťáva - Horváth, Horák, Mikulášek, Janoušek, Špaček, Telesz, Pelikán, Schejbal, Zika, Kastner, Nováček.Sejpal - Kulhánek,
Ml. Boleslav: Sejpal - Kulhánek, Kurka, Vrba L., Čeček, Vrba F., Soukup - Teubner, Podsedníček, Marek, Pešut, Jankovský, Frolík, Boček, Rys, Daráš, Koudela, Piskoř.
Branky a nahrávky: 15. Zika (TS) - 2. Jankovský (Koudela, Podsedníček), 14. Marek (Frolík), 42. Marek (Vrba), 59. Marek (Rys). Rozhodčí: Coufal - Lukš, Musil. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Komentář

Nástup z říše snů předvedli na znojemském ledě boleslavští hokejisté, kteří již ve druhé minutě rozvlnili síť za zády gólmana Helešice. Premiérovým střelcem utkání se stal Václav Jankovský, jenž po přečíslení domácí obrany skóroval do poloprázdné klece – 0:1. Pár vteřin poté trefili domácí hráči pouze tyčku, a to jakoby předznamenalo střeleckou smůlu, která se ně lepila po celý zápas. Do slibné šance si nabruslil Zika, po křídle se před Sejpala proháčkoval Janoušek, ale žádný puk si do boleslavské klece cestu nenašel. Opět tak udeřilo na druhé straně. Ránu od modré čáry ještě Helešic dokázal vytěsnit, s padáčkem z hole Ladislava Marka už ale nedokázal nic udělat.

O chvíli později dostali hosté možnost přesilové hry, při níž však propadli a nechali ujet až před Sejpala Jakuba Ziku. Ten byl při zakončení faulován a z následného trestného střílení snížil – 1:2. Znojmo si před první sirénou vytvořilo ještě několik šancí, žádnou však proměnit nedokázalo.

Druhá dvacetiminutovka přinesla méně pohledný hokej. Hrálo se ze strany na stranu, oba týmy si vytvořily několik slibných příležitostí, gólmani však byli v této pasáži bezchybní. Jmenujme například střelu Lukáše Vrby, která minula jen o kousek znojemskou tyčku, domácí gólman si poradil i s Pešutovou ránou a následnými dorážkami boleslavských hráčů. Na straně Znojma si několik pěkných příležitostí vypracoval Kastner, blízko měli ke gólu i Kún s Janouškem, brankové světlo se však v prostřední periodě nerozsvítilo ani jednou.

Do závěrečného dějství vstupovali znojemští hráči s vizí vyrovnání stavu, to však brzy vzalo za své, když na rozdíl dvou branek navýšil Ladislav Marek, který dorazil střelu od modré čáry do Helešicovy klece – 1:3. Hosté gól nabudil a byli ve třetí třetině jasně lepším týmem. Před domácí bránou několikrát hořelo, zejména nájezd Piskoře či Kurkova dělovka od modré doslova volaly po dalším přesném zakončení. Orli se dostávali do zakončení jen sporadicky, přeci jen se ale ke střele z kruhu dopracoval Tichý, o teč před boleslavskou klecí se pokoušel i Tomáš Latner.

Času ale nebezpečně rychle ubývalo, a když minutu a půl před koncem třetí třetiny přesně namířil po vyhraném buly Ladislav Marek, jenž tak dokonal svůj hattrick, bylo o vítězi rozhodnuto. Boleslavští si tak odvážejí ze znojemského ledu vítězství 4:1.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.