BK MLADA BOLESLAV
14. 3. 2014 | Lukáš Rousek, Daniel Langer, Lukáš Rousek

Boleslavi stačil k výhře gól Klimenty a již v sobotu může sérii ukončit

SF3, pátek 14. 3. 2014
Třebíč - Ml. Boleslav TRE - MBL
T ř e b í č – K prvnímu venkovnímu utkání série vyrazilo mužstvo z města automobilů spíše s defenzivní taktikou. S vědomím, že na Vysočinu míří s dvěma vítěznými body v zádech, si mohli Bruslaři dovolit vyčkávat, co předvede soupeř. Třebíč, ačkoliv zoufale potřebuje doma bodovat, aby sérii alespoň ještě vrátila do Mladé Boleslavi, nedokázala vstřelit ani branku a tak o výsledku rozhodla přesná trefa Tomáše Klimenty. Bruslaři se ujímají vedení v semifinálové sérii 3:0 a již v sobotu mohou mít jistotu účasti v barážových bojích.
Třebíč: Falter – Malena, Bilčík, Peroutka, Šaur, Dietz, Přibyl, Šidák – Čuřík, Trojan, Juráň – Dolníček, Křivohlávek, Fořt – Kaut, Kadela, Horký – Čech, Dočekal, Laš – Kesner
Ml. Boleslav: Will – Protivný, Toman, Ovčačík, Jindra, Meland, Kurka, Němeček – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Jarůšek, Vrbata, Lenc – Marek
Branky a nahrávky: 29. Klimenta (Výborný, Toman). Rozhodčí: Čech, Hejduk – Čížek, Křivohlávek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1970. Střely na branku: 29:32.

Komentář

Úvod třetího semifinále patřil Třebíči. Z příhry Laše pálil Dolníček po ledě, Will sklapnul betony včas. V 5. minutě clonil Broš před domácí brankou, postaral se o něj Přibyl, který pak zakončoval protiútok Bílých hvězd. Za pár okamžiků se řídil sám na Romana Willa Kadela, třebíčský útočník však trefil nastavenou lapačku soupeřova brankáře.

První přesilovku hráli hosté. Faltera vyzkoušel Výborný. V přesilovce Horácké Slavie pálil tvrdě Dočekal. V další početní výhodě srazil Dolníček střelu Vrbaty do prázdné branky mimo nebezpečí. Největší šanci první třetiny měl na své holi zmiňovaný Vrbata, který dostal přihrávku před branku od mantinelu. Jeho pohotovou střelu z voleje zlikvidoval Martin Falter famózním semaforem. Krátce před první sirénou podnikli výpad Dolníček s Dočekalem. Kapitán Třebíče hodně zatopil Willovi střelou zpoza branky.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení dlouhé přesilovky Třebíče pěti proti třem, obrana v čele s Willem odolala. Ve 25. minutě měl slibnou šanci Meland po hraničním zákroku na Fořta. Krátce před polovinou utkání padnul jediný gól utkání. Při trestu Dietze přistrčil Výborný puk Klimentovi, který napálil puk přesně pod břevno.

Krátce po brance hostů lapil Falter prudký švih Jarůška. Hra se začala hodně kouskovat. Z nezáživné podívané vybočila akce Kauta s Fořtem, kteří připravili hostující obraně horkou chvilku. Ránu Dočekala v přesilovce Horácké Slavie vytěsnil Will hřbetem lapačky do rohu kluziště.

Dvě minuty po začátku poslední periody chtěl Ovčačík potrestat váhavou rozehrávku Třebíče. Falter pokryl střelu Musila, na druhé straně kontroval Fořt. Boleslav zpevnila obranu a čekala na své polovině na třebíčské útočné snahy. Jeden z protiútoků zakončoval Lenc velice nebezpečně, ale Martin Falter vytáhl jeden ze skvělých zákroků. Osm minut před koncem zakončoval Křivohlávek z druhé vlny do horní tyčky boleslavské klece. Domácí sáhli ke hře bez brankáře. V posledních vteřinách vypálil tvrdou ránu od modré čáry Přibyl. Když ani tato střela se neujala, slavili Boleslavští třetí výhru v sérii.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný, SK Horácká Slavia Třebíč: Kluci se vydali ze všech sil, byl to vyrovnaný zápas. Dokonce si myslím, že za první třetinu jsme měli víc gólových šancí, než za celé dva zápasy v Boleslavi. Tam jsme ty šance proměnili, k vítězství na ledě soupeře to však nakonec nevedlo. Tentokrát jsme bohužel vypracované šance neproměnili, a proto jsme prohráli nejtěsnějším výsledkem 0:1. Mrzí nás to, ale rvali jsme se až do konce, i v power play. Silného a zkušeného soupeře jsme neustále drželi v napětí a pozorností. Je škoda, že nám tam nepadl žádný gól, brankář Will zachytal velice dobře a možná i díky tomu jsme nevyhráli, nebo nedotáhli zápas alespoň do prodloužení. Nemohli jsme dnes využít služeb Lukáše Nahodila, který nastoupil za Pardubice, ale hráli další hráči, kluci z druholigových Moravských Budějovic, Břeclavi… Kdybychom mohli použít těch osm, nebo devět hráčů, které jsme u nás v 1. lize obehráli, mohlo to vypadat taky jinak, měli bychom širší kádr. Lukáš Nahodil byl naším v play-off nejproduktivnějším hráčem, takže ztráta to samozřejmě je. Musíme se i s tím vypořádat. V minulém utkání v Boleslavi jsme parádně sehráli přesilovku pět na tři, dali jsme gól do prázdné. Dneska se nám to bohužel nepovedlo, šli jsme spíš do střelby, tlačili se do brány. Žádný puk se nám však do branky neodrazil, ani se ho nepodařilo správně tečovat, i proto jsme o ten jeden gól prohráli.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Z naší strany velmi špatný výkon, zaplať pánbůh, že jsme 1:0 vyhráli. Poděkování zaslouží gólman, jinak jak říkám, velmi špatný výkon. Při dvojnásobné přesilovce domácích jsme si vzali oddechový čas proto, abychom nechali oddechnout bránící trojici, která byla na ledě. Nebylo to kvůli nějakým speciálním taktickým pokynům.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav