22. 9. 2019 | Vladimír Vykoukal, Lukáš Chuchválek, foto: Jiří Princ

Boleslav ztratila šlágr v Liberci až v samém závěru

4., neděle 22. 9. 2019
Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav LIB - MBL

L i b e r e c - Ve 4. kole Tipsport extraligy zajížděla Mladá Boleslav na sever Čech na horký liberecký led, kde se už léta nedaří vyhrávat. Už v play-off minulé sezóny k tomu zlomit prokletí bylo blízko a nyní tomu bylo ještě blíže, neboť Bruslaři začali utkání dobře. Už v 8. minutě se prosadil Jan Stránský. Po divočině ve druhé třetině se skóre vyvinulo v 3:2 pro Boleslav, kdy vymazal liberecké otočení vývoje zápasu Radim Zohorna. Následovala třetí třetina, kdy se toto skóre dařilo držet, ale v závěru to Liberec zlomil na svou stranu po vyloučení Boleslavi a následnými dvěma slepenými góly. Bruslaři si tedy připisují svou první porážku v této sezóně.
Bílí Tygři Liberec: Peters – Hanousek, Šmíd (A), Graborenko, Derner, Kotvan, Knot, Kolmann – Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – Musil, Jelínek (C), Krenželok – Šír, Vlach, Zachar
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc (A), Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Šťastný, Žejdl (A), Vondrka (C) – Skalický, Zbořil, Klepiš – Zohorna, Musil, Stránský – Pabiška, Najman, Kousal
Branky a nahrávky: 23. Zachar, 27. Filippi (Birner), 57. Hudáček (Birner, Filippi), 57. Vlach (Graborenko) – 8. Stránský (Najman), 30. Zohorna (Musil, Hrbas), 39. Zohorna (Ševc, Hrbas). Rozhodčí: Hradil, Horák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 002. Střely na branku: 33:30. Zblokované střely: 10:14. Hity: 17:14. Vhazování: 43:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Komentář

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu, oba týmy si byly vědomy síly svého soupeře. První šanci si vypracovali hosté, když se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Ladislav Šmíd ale přihrávku Radima Zohorny obětavě zblokoval. V 8. minutě už však Středočeši udeřili. Ondřej Najman nabil exlibereckému Janu Stránskému, jenž z mezikruží nedal ránou do šibenice Justinu Petersovi žádnou šanci.

Vyrovnat poté mohli Radan Lenc a Michal Bulíř, ani jednomu z nich ale střela nesedla a Gašper Krošelj tak ani nemusel zasahovat. To Peters měl na druhé straně práce dost. Sám se před ním objevil Pavol Skalický, kanadský gólman v libereckých službách si ale poradil jak s jeho zakončením. tak i s následnou dorážkou Martina Ševce. Po první třetině tak Boleslav vedla o jeden gól.

Na začátku prostřední třetiny mohl zvýšit vedení Ondřej Najman, jenže trestuhodně netrefil poloodkrytou branku, a to ho mohlo hodně mrzet. Navíc, hned po následujícím protiútoku totiž bylo srovnáno. Marek Zachar ujel všem svým pronásledovatelům a hezkou kličkou překonal Krošelje. Vzápětí se na druhé straně uvolnil David Šťastný, z ideální pozice ale pouze orazítkoval břevno Petersovy branky!

Rčení “nedáš, dostaneš” se poté opět potvrdilo, za tři minuty už totiž domácí vedli. Po přesilovkové ráně Šmída se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Tomáš Filippi a otočil na 2:1. Jenže Liberečtí svůj náskok neudrželi vůbec dlouho. Těsně před polovinou zápasu vyrovnal Radim Zohorna, který po přihrávce Marka Hrbase nadvakrát překonal domácího gólmana. A to nebylo od hostů všechno, ještě před druhou sirénou přidal Radim Zohorna svou druhou brankou v utkání a vrátil tak vedení zpět na stranu svého týmu na 2:3.

Od začátku třetí periody si domácí šli za vyrovnáním, jenže Krošelj skvělými zákroky držel svůj tým. V ideální pozici byl po přihrávce Kotvana Libor Hudáček, ani on však hostujícího gólmana nepřekonal. Na ránu Radana Lence už slovinský brankář nestačil, zachránilo ho ale břevno jeho branky!

Necelých pět minut před koncem základní hrací doby zbytečně fauloval Ondřej Dlapa a Tygři jeho chyby naplno využili. Michal Birner našel Libora Hudáčka, jenž krásnou ránou z první nedal Krošeljovi žádnou šanci a srovnal na 3:3. Vzápětí díky výbornému napadání získal kotouč Jaroslav Vlach a tvrdou střelou zpoza pravého kruhu rozjásal všechny liberecké fanoušky otočením zápasu na konečných 4:3. Boleslav tak jede po nadějném vývoji z Liberce s prázdnou.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): Souhlasím s Radimem, určitě jsme nebyli lepším týmem. Stejně jako v předchozích zápasech se nám povedl závěr, dlouhodobě se ale na to nemůžeme spoléhat, takže máme na čem spolupracovat. Všem hráčům v kabině patří obrovský respekt, znovu to dokázali a na konci udělali vše, aby to dotáhli do úspěšného konce.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Podle mě to byl vyrovnaný zápas, rozhodně jsme nebyli horším týmem. Vůbec jsme ale nezvládli koncovku, měli jsme to zahrát vyspěleji. Liberec nás za to po zásluze potrestal.