BK MLADA BOLESLAV
25. 8. 2011 | Miloš Štrojsa

Boleslav ztratila dvoubrankové vedení, na kladenském ledě prohrála 2:4

přát., čtvrtek 25. 8. 2011
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
K l a d n o - V sedmém přípravném zápase hokejisté Mladé Boleslavi poměřili síly se středočeským rivalem z Kladna. Kromě příslušnosti ke stejnému regionu oba celky spojuje účast v záchranářských bojích v minulých sezónách a také zvýšené ambice v sezóně nastávající. Z vítězství se nakonec radovalo domácí Kladno, které čtyřbrankovou kanonádou v posledních pětadvaceti minutách obrátilo vývoj zápasu ve svůj prospěch.
Kladno: Chábera - Toman, Růžička, Piskáček, Procházka, Drtina, Lepine, Diviš, Kameš - Bílek, Kuchler, Bicek, Lukáč, Kafka, Melka, Dragoun, Kalla, Hovorka, Bělohlav, Knotek, Látal.
Ml. Boleslav: Valent - Čutta, Beňovič, Rýgl, Dudáš, Baldwin, Jindra, Marušák, Chaloupka - Tomas, Bahenský, Mikulík, Tománek, Balaštík, Vrbata, Loskot, Hrdel, Jiránek, Lenc, Výborný, Plodek.
Branky a nahrávky: 37. Růžička (Kalla, Dragoun), 39. Bílek (Bělohlav, Knotek), 55. Hovorka (Kalla, Dragoun), 58. Hovorka - 30. Mikulík (Bahenský), 34. Bahenský (Hrdel, Mikulík). Rozhodčí: Dundr - Frühauf, Řešátko. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0.

Komentář

Kladenský zimní stadion poskytl hokejistům vítaný azyl před tropickými vedry a od úvodních sekund se hrál poměrně svižný hokej. Hned v první minutě mohl otevřít skóre domácí Kuchler – po chybě boleslavské legendy Výborného však nedokázal překonat skvělého Valenta a stav utkání zůstával neměnný. Kladno bylo zpočátku aktivnější a Boleslav se jen stěží dostávala do útočného pásma. Ta poprvé výrazněji zahrozila až v polovině první třetiny a výsledkem jejího snažení byla nebezpečná Čuttova střela, kterou zneškodnil bývalý brankář hostí Chábera.

Boleslavští se s přibývajícím časem postupně čím dál více osmělovali a především střely Vrbaty a Mikulíka měly gólové parametry. Za domácí kontroval pěknou individuální akcí Látal, jehož rána však Valenta z klidu čtvrtečního odpoledne nevyvedla. Do konce úvodního dějství se už nic zaznamenáníhodného nestalo a první třetina tak skončila stejným výsledkem, jakým začala.

Druhá třetina přinesla trochu více vzruchu a hlavně – padaly góly. Na začátku prostředního dějství Chábera vychytal Hrdela, načež Jindra rozezvučel boční brankovou konstrukci. Když nedokázali skórovat v několika přesilových hrách ani Kladenští, probudil stadion z bezgólové letargie až Milan Mikulík, který se přesně v polovině zápasu prosadil v souboji jeden na jednoho. Zaskočení domácí se nestihli ani pořádně rozkoukat a prohrávali už o dva góly – po přesné Hrdelově přihrávce procedil kotouč mezi Cháberovými betony Zdeněk Bahenský.

Idyla Boleslavských o bezproblémovém vítězství se však záhy rozplynula. Těsně před koncem druhé třetiny inkasoval Valent (obdobně jako jeho kolega Chábera) balíček dvou slepených gólů a do kabin se šlo opět za nerozhodného stavu. Nejprve David Růžička zúročil Kallovu nezištnou přihrávku před prázdnou branku a o sto vteřin později měl podobně snadnou úlohu i Vítězslav Bílek, který vyrovnal na 2:2.

Bílek mohl přidat další gól ve čtyřicáté páté minutě, svůj samostatný únik na Valenta však zakončil nepřesnou střelou. Ani Bruslaři se nevzdávali a vrátit vedení na stranu Boleslavi mohl po chybě Látala Hrdel, jehož střelecký pokus skončil na Cháberově výstroji. Chvíli poté se skóre zápasu skutečně změnilo, bohužel však ve prospěch Kladna.

Kalla našel zcela volného Marka Hovorku, který neměl se zakončením sebemenší problém a poslal svůj tým do vedení. To vzápětí pojistil hrdina večera Hovorka, který tváří v tvář Valentovi nezpanikařil a chytrou střelou zvýšil na 4:2 pro Kladno. Do konce zápasu zbývaly už pouhé dvě minuty a na obrat v utkání nebyl čas ani síly. Kladno si vedení v poklidu pohlídalo a potvrdilo tak velice slušnou formu v přípravných zápasech.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav