BK MLADA BOLESLAV
1. 8. 2013 | Daniel Langer, Daniel Langer, foto: hc-kladno.cz

Boleslav v poslední třetině rozbořila kladenské hradby a zvítězila

přát. 2, čtvrtek 1. 8. 2013
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
K l a d n o - Druhé utkání ve dvou dnech dopadlo pro Bruslaře významně lépe, než to úvodní ve Znojmě. Na ledě kladenských Rytířů se dlouho sváděl vyrovnaný boj. Konkrétně do třetího dějství, které celek z města automobilů vyhrál 3:0 a převážil výsledek utkání na svou stranu. Nutno podotknout, že do branky domácího celku se postavil třetí brankář Exner a situace tak byla pro boleslavské střelce o něco jednodušší. Přesto, svěřence Františka Výborného může těšit zlepšená produktivita, obzvláště proti extraligovému celku.
Kladno: Cikánek (40. Exner) – Jankovič, P. Hořava, Doudera, Jakovlevs, Kasík, Malý, Gutwald – Treille, Dragoun, Eberle – Kuchler, Lukáč, Rudovský – Dalecký, Šilhavý, Strnad – Buc, Pečura, Pance
Ml. Boleslav: Valent – Pojkar, Němeček, Protivný, Čížek, Bohunický, Kurka, Van De Velden, Kulich – Nouza, Loskot, Pabiška – Vrbata, Broš, Rys – Koudelka, Demel, Jiránek – Hrdel, Lenc, Klimenta
Branky a nahrávky: 20. Strnad (Jankovič), 25. Dragoun (Eberle) – 23. Pabiška (Nouza, Koudelka), 25. Nouza (Loskot, Bohunický), 41. Loskot (Nouza, Pojkar), 44. Rys (Koudelka, Němeček), 53. Loskot (Čížek, Nouza). Rozhodčí: Ondráček, Pavlovič – Řešátko, Frühauf. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:27.

Komentář

Aktivněji zahájili střetnutí Kladenští. Navzdory herní převaze se domácím nedařilo dostat do kloudného zakončení. Rudovský nedokázal v dobré pozici usměrnit těžkou přihrávku, Pečura pouze rozcvičil Valentovu lapačku. První vážnější šanci si připsal Sacha Treille, kterého našel napříč brankovištěm Eberle, proti jeho pokusu se ale skvěle přesunul hostující brankář. Rytířům se dokonce nabízela možnost otevřít skóre v dvojnásobné početní výhodě, ani z tohoto mráčku ale nezapršelo.

V druhé polovině úvodního dějství se začalo blýskat i před Cikánkem. Střelou od modré se prezentoval Čížek, dokonce až do samostatného úniku se dostal Nouza, s pokusem mezi betony ale neuspěl. Cikánka málem překonal vlastní obránce poté, co špatně zasáhl skákavý kotouč, vše ale pro domácí dobře dopadlo. Když už to vypadalo, že se do sirény branky nedočkáme, najel si mezi boleslavské obránce Jakub Strnad a propasíroval kotouč za Valentova záda.

Do druhé třetiny vstoupili Bruslaři povzbuzeni a v početní výhodě dokázali srovnat. Na konci pohledné kombinace stál Lukáš Pabiška, jenž uklidil kotouč do poloodkryté branky. A to byl jen začátek, vzápětí se s góly doslova roztrhl pytel. Ihned po vhazování se Kladno vrhlo do útoku a doslova si vzalo vedení zpět. Zasloužil se o to Michal Dragoun, který se obtočil kolem Valentovi svatyně a zakončil přesně pod horním tyčku. Ani hosté se ale nemohli ze vstřelené branky radovat dlouho. Před Cikánkem zůstal osamocený Tomáš Nouza a dorazil černý kousek pryže za brankovou čáru.

Stejně rychle jako přestřelka začala, se oba celky uklidnily a začaly hrát zodpovědněji. Do konce prostředního dějství si obě strany ještě připsaly po jedné velké šanci. Nejprve Cikánek vychytal v dobré pozici Pabišku, na druhé straně se mezi kruhy ocitl volný Jakovlevs, na Valenta ale nevyzrál. K poslednímu úseku hry tak šli oba celky za vyrovnaného stavu.

Ten ale dlouho nevydržel kvůli raketovému nástupu celku z města automobilů. Nově nastoupivší golman Exner neudržel čisté konto dlouho. Nouza zachytil rozehrávku domácí obrany a hned kotouč poslal na Cikánka. Do jeho rány vložil hůl Marek Loskot a poslal vůbec poprvé Bruslaře do vedení. O několik okamžiků později se dostal ke Koudelkově vyražené střele Jiří Rys a v poklidu ho doklepl do branky.

Zvrátit nepříznivý vývoj se pokoušel Vojtěch Šilhavý, jeho dělová rána ale jen vyprášila Valentovy betony. Na druhé straně mohl zaváhání obrany využít Hrdel, bohužel pro hosty ale neuspěl. O několik okamžiků později se ale skóre měnilo, to když Marek Loskot svou druhou brankou uzavřel konečný účet střetnutí. Další góly už nepadly a po mírně vypjaté koncovce mohli Bruslaři slavit první výhru v rámci přípravných utkání.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.