BK MLADA BOLESLAV
30. 8. 2011 | Daniel Langer, Tomáš Nejedlo, Daniel Langer

Boleslav v oslabené sestavě nestačila na Benátky

přát., úterý 30. 8. 2011
Benátky n. J. - Ml. Boleslav BEN - MBL
B e n á t k y - Výrazně prořídle působily boleslavské řady, jenž se vydaly k derby na led regionálního souseda. Trenér Jeřábek nechal odpočívat například Výborného, Balaštíka, Čuttu, Marušáka a ještě několik dalších. Prostor naproti tomu dostali ostatní hráči širšího kádru. Poprvé oblékl dres "A" mužstva junior David Koudela a hned z toho byla asistence při brance Davida Vrbaty. Radovat se z ní ale moc nemohl, protože šlo o jediný úspěch Bruslařského klubu, zatímco domácí Benátky mohly slavit hned třikrát. Vůbec poprvé po zranění se v letošní přípravě objevil také Jan Plodek.
Benátky n. J.: Stejskal - Kajínek, Niko, Vála, Vitásek, Ulrych, Jaroměřský, Hobza, M. Pabiška - Klimt, Skořepa, Kellner, Kopic, Král, Krejčík, Liška, Jech, Vařecha, Weiss, Jánošík, Skalický
Ml. Boleslav: Valent - Beňovič, Rýgl, Dudáš, Baldwin, Jindra, Žabka, Chaloupka - Tomas, Bahenský, Tománek, Lenc, Plodek, Vrbata, Loskot, Koudela, Jiránek, L. Pabiška
Branky a nahrávky: 18. Král (Klimt, Jaroměřský), 26. Krejčík (Vitásek), 28. Klimt (Vitásek, Skořepa) - 34. Vrbata (Koudela). Rozhodčí: Wagner- Záhora, Holec. Vyloučení: 8:13. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 210.

Komentář

Úvodní dějstvví bylo nejopatrnější ze všech tří částí hry. Oba celky také vyprodukovaly velmi málo střel, gólmani si tak moc nezachytali. V boleslavském dresu byl aktivní především David Vrbata, dvě jeho střely Stejskal vyrazil, další se mezi tři tyče nevešly. Vrbatu však spoluhráči příliš nepodporovali. Jiří Stejskal v benátecké brance v první třetině musel zasahovat jen šestkrát.

Ani Valent na druhé straně nemusel řešit příliš ošemetných situací, zapotil se ale při průniku Ulrycha a následné Krejčíkově střele, kterou chytil do lapačky. V 17. minutě byli shodně vyloučeni Skalický a Dudáš a prvoligové Benátky při hře ve čtyřech poprvé udeřili. Novic Jaroměřský od vlastní branky nastartoval Klimta, který ideálně načasovaným pasem vyslal na zteč Lukáše Krále, jenž velmi zkušeně od mantinelu vybruslil do střelecké pozice, využil zakrytého výhledu Valenta a přesnou střelou trefil šibenici - 1:0. V závěru třetiny ještě došlo k souboji Vrbaty se Stejskalem, vyrážečka domácího gólmana byla rychlejší.

Druhá část hry začala několika udělenými trestnými minutami a ve 26. minutě domácí přidali druhou branku. Puk se dostal na modrou čáru k urostlému obránci Vitáskovi, jehož ránu tečoval přesně mezi Valentovy betony Lukáš Krejčík - 2:0. S druhou vstřelenou brankou domácím narostlo sebevědomí a hrálo se především v pásmu Mladé Boleslavi. Velkou šanci na zvýšení stavu měl Klimt, ale dostal se do ostrého úhlu a už nedokázal trefit odkrytou část branky.

O chvíli později už to zkušenému útočníkovi Benátek vyšlo. Krásná kombinace šla po ose Skořepa, střílející Vitásek a na brankovišti úspěšně dorážející Tomáš Klimt - 3:0. Boleslavští v tu chvíli nestačili tempu domácích hokejistů. Další salvu střel na svou branku z hokejek Kellnera, Jecha a Vařechy musel krotit Valent.

Boleslav se připomněla návrátivším se Žabkou z trestné lavice, který však v samostatném úniku na Stejskala nevyzrál. Extraligový celek se dočkal o chvíli později. V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe orientoval David Vrbata - 3:1. V závěru třetiny ještě domácí neproměnili dvojnásobnou přesilovku.

V úvodu třetí třetiny měl na své holi snížení bek Chaloupka. Na útočném výletě se dostal až před Stejskala, avšak domácího gólmana nepřekonal. Protiúder Benáteckých mohl přijít ve vlastním oslabení, přečíslení táhl zkušený Klimt, kterého doplnil nový muž v benátecké sestavě Jan Jaroměřský. Někdejší bek Chrudimi tento protiútok zakončoval, ale branku minul. O několik okamžiků později postupoval sám na Valenta znovu Klimt, ale ani on nemířil přesně.

Mladoboleslavští toho do konce třetí třetinu už mnoho nevymysleli, spíše se museli bránit stále častějším útokům Benáteckých, které se valily na Valentovu branku jako laviny. Skořepa u tyčky dorážel do betonu boleslavského brankáře, skórovat nedokázali ani Kellner s Liškou. Mrzet je to ale nemuselo, skóre 3:1 vydrželo až do závěrečného hvizdu.

Ohlasy trenérů

Milan Černý, trenér HC Benátky nad Jizerou: Hráli jsme dobře. Myslím si, že jsme klidně mohli dát i více než tři góly. V utkání se promítla řada dobrých věcí. Nebylo to, že bychom jen bránili a čekali, my naopak hráli velice aktivně. Samozřejmě nějaké chyby jsme udělali.

Vladimír Jeřábek, trenér BK Mladá Boleslav: Věděl jsem, že zápas nesmíme podcenit. Čekal jsem od Benátek, že budou velmi dobře bruslit. Domácí nám hráli hodně do těla, což praktikovali i v prvním zápase od stavu 0:4. Kluky jsem na to před zápasem upozorňoval. Nebudu se vymlouvat na to, že jsme hráli v oslabené sestavě. Zkrátka, ti hráči, kteří dnes za Mladou Boleslav nastoupili, by měli mít na to, aby Benátky přehráli. Jednoznačně. Tečka. Po první třetině jsme se trochu probrali. V ní jsme prohrávali souboje, měli jsme i míň střel. Jen díky Michalu Valentovi to bylo tak, jak to bylo. V této části hry nás hodně podržel. Hrát jsme začali až tehdy, kdy jsme prohrávali 0:3. Kdybychom hráli od začátku tak... Ale to je jen kdyby, na to se nehraje. Omluvitelné to není. Dnešní zápas něco ukázal u hráčů, kteří bojují o základní sestavu, lidově řečeno, kteří to mají na hraně. Bez bojovnosti a sebeobětování pro mužstvo se nedá hrát žádné utkání. To nám dnes zkrátka přes půl zápasu chybělo.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

24.09.2020

Výdej vstupenek

BK Mladá Boleslav čeká na výsledky jednání APK LH. Posléze je zpracuje a ještě dnes přijde s informacemi k výdeji vstupenek. Do té doby prosíme o trpělivost.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav