BK MLADA BOLESLAV
2. 8. 2012 | Lucie Mužíková, Štěpán Tomš

Boleslav v Plzni ještě těsně před koncem vedla, o výhru ale přišla

přát. 2, čtvrtek 2. 8. 2012
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
P l z e ň - Boleslavští v Plzni vedli až do 58. minuty 2:1 díky brankám Koudelky a Kafky. Jenže pak se podařilo Sedláčkovi vyrovnat a v základní hrací době dokonce stihl rozhodnout Kovář. Celý zápas v brance Mladé Boleslavi strávil mladík Roman Will. Několik fotografií z utkání najdete zde.
Plzeň: Svoboda (30. Mazanec) - Frolo, Slovák, Jeřábek, Růžička, Boháč, Mozík, Ruprecht - Pletka, Kovář, Kratěna - Dvořák, Heřman, Balej - Pacanda, Sedláček, Gulaš - Lev, Pitule, Petruška
Ml. Boleslav: Will - Němeček, Šmach, Kasík, Pojkar, Chaloupka, Pavlů, Kulich, Škumát, Nouza, Koudelka, Pabiška, Kafka, Frolík, Jiránek, Lenc, Loskot, Rys, Pešut, Baley, Demel
Branky a nahrávky: 22. Gulaš (Boháč, Sedláček), 58. Sedláček (Gulaš), 59. Kovář (Kratěna) - 39. Koudelka (Kasík, Chaloupka), 49. Kafka (Kasík, Koudelka). Rozhodčí: . Vyloučení: 1:3. Využití: Bez využití.

Fotogalerie

Komentář

K prvnímu přípravnému duelu si plzeňští indiáni pozvali na domácí led Bruslaře z Mladé Boleslavi. Pro čerstvého prvoligistu to byl již druhý přípravný duel sezóně, ten předchozí skončil k jejich nelibosti porážkou.

Plzeň vstoupila do utkání aktivněji, nicméně na hráčích stále bylo znát, že je to první utkání po dlouhé letní pauze. Pochopitelně. Za svou snahu však byli hráči odměňovani potleskem fanoušků, kterých si kvůli parnému letnímu dni i kolizi venkovního zápasu fotbalové Viktorie v předkole Evropské ligy nenašlo do ČEZ Arény tolik, jak jsou hokejisti zvyklí. Přesto se utkání hrálo v přiměřené fanouškovské kulise a plynulo i v přátelském duchu, co do dění na ledě.

Po bezbrankové první třetině se do střeleckých statistik poprvé za A tým plzeňských indiánů zapsal Tomáš Pacanda. Diváci se nemohli těšit ani na často hrané přesilové hry, jelikož rozhodčí byli schovívavější k zákrokům hokejkou a tvrdších ostrých soubojů bylo opravdu poskrovnu. Mladá Boleslav po vedoucím gólu modrobílých nijak nezkrotla, ba naopak. Jakoby ji inkasovaný gól správně nabudil a Středočeši ještě před přestávkou srovnali po střele Martina Koudelky z mezikruží.

Domácí se i nadále snažili více než jejich soupeř, ale vedení se jim ne a ne vrátit. Svůj díl odpovědnosti na tom měly nepřesnosti, ten zásadnější však putoval na dres Romana Willa, gólmana Bruslařů, který se na plzeňském ledě prezentoval nejedním dobrým zákrokem. A tak hosté podpořeni jistotou za svými zády zničehonic udeřili. Útok po pravé straně zakončil přesnou střelou Petr Kafka mezi tělo a ruku plzeňského gólmana. Indiány však inkasovaná branka také nabudila a ti předvedli výborný obrat, který by si jistě rádi také zopakovali v ostré sezóně. V 58. minutě po spolupráci s Gulašim zamířil přesně Pavel Sedláček a střelecký festival plzeňské mladé krve zakončil o minutu později reprezentant Jan Kovář. Nutno dodat, že svůj velký díl práce měl na brance i před Willem výborně clonící Ondřej Kratěna. Bruslaři vyzkoušeli všechny běžné nástroje, aby alespoň vyrovnali. Odvolali gólmana, vybrali si oddechový čas, ale na Mazance, který těsně před koncem vytáhl dva důležité zákroky, byli krátcí. A tak si vybojované vítězství v horkém srpnovém dni nakonec připsala domácí Plzeň.

Související články

Aktuality

18.09.2018

Látal dostal pokutu

Mladoboleslavský útočník Martin Látal dostal od disciplinární komise extraligy pokutu ve výši 10 procent měsíčního platu za faul na Ondřeje Beránka z Karlových Varů v nedělním duelu 2. kola.

17.09.2018

S Plzní později

Zápas 8. kola mezi HC ŠKODA PLZEŇ a BK Mladá Boleslav, které je na programu v neděli 7. října, se z původního začátku v 16:30 posouvá na 17:30.

14.09.2018

Nalezeny klíče

Při pátečním utkání s Litvínovem byly nalezeny klíče. Pro jejich navrácení volejte 724 620 048.

12.09.2018

Dorost porazil Salzburg

Dorostenci BK Mladá Boleslav porazili v rámci pondělního přípravného zápasu rakouský Salzburg 4:2. Jednalo se o poslední přípravný duel dorostenců, kteří už o uplynulém víkendu vstoupili vítězně do nové sezóny.

07.09.2018

Nalezena peněženka

Při čtvrtečním utkání s Pardubicemi byla nalezena pánská peněženka. Pro její navrácení volejte 724 620 048.

05.09.2018

Obránci Říha a Hrdinka

Obránci Jiří Říha a František Hrdinka budou kvůli většímu zápasovému vytížení dlouhodoběji působit v 1. lize. Pětadvacetiletý Říha míří do Kladna, Hrdinka bude oblékat dres pražské Slavie. Oba beky si Bruslaři v případě potřeby mohou kdykoliv stáhnout zpět.