BK MLADA BOLESLAV
2. 8. 2012 | Lucie Mužíková, Štěpán Tomš

Boleslav v Plzni ještě těsně před koncem vedla, o výhru ale přišla

přát. 2, čtvrtek 2. 8. 2012
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
P l z e ň - Boleslavští v Plzni vedli až do 58. minuty 2:1 díky brankám Koudelky a Kafky. Jenže pak se podařilo Sedláčkovi vyrovnat a v základní hrací době dokonce stihl rozhodnout Kovář. Celý zápas v brance Mladé Boleslavi strávil mladík Roman Will. Několik fotografií z utkání najdete zde.
Plzeň: Svoboda (30. Mazanec) - Frolo, Slovák, Jeřábek, Růžička, Boháč, Mozík, Ruprecht - Pletka, Kovář, Kratěna - Dvořák, Heřman, Balej - Pacanda, Sedláček, Gulaš - Lev, Pitule, Petruška
Ml. Boleslav: Will - Němeček, Šmach, Kasík, Pojkar, Chaloupka, Pavlů, Kulich, Škumát, Nouza, Koudelka, Pabiška, Kafka, Frolík, Jiránek, Lenc, Loskot, Rys, Pešut, Baley, Demel
Branky a nahrávky: 22. Gulaš (Boháč, Sedláček), 58. Sedláček (Gulaš), 59. Kovář (Kratěna) - 39. Koudelka (Kasík, Chaloupka), 49. Kafka (Kasík, Koudelka). Rozhodčí: . Vyloučení: 1:3. Využití: Bez využití.

Fotogalerie

Komentář

K prvnímu přípravnému duelu si plzeňští indiáni pozvali na domácí led Bruslaře z Mladé Boleslavi. Pro čerstvého prvoligistu to byl již druhý přípravný duel sezóně, ten předchozí skončil k jejich nelibosti porážkou.

Plzeň vstoupila do utkání aktivněji, nicméně na hráčích stále bylo znát, že je to první utkání po dlouhé letní pauze. Pochopitelně. Za svou snahu však byli hráči odměňovani potleskem fanoušků, kterých si kvůli parnému letnímu dni i kolizi venkovního zápasu fotbalové Viktorie v předkole Evropské ligy nenašlo do ČEZ Arény tolik, jak jsou hokejisti zvyklí. Přesto se utkání hrálo v přiměřené fanouškovské kulise a plynulo i v přátelském duchu, co do dění na ledě.

Po bezbrankové první třetině se do střeleckých statistik poprvé za A tým plzeňských indiánů zapsal Tomáš Pacanda. Diváci se nemohli těšit ani na často hrané přesilové hry, jelikož rozhodčí byli schovívavější k zákrokům hokejkou a tvrdších ostrých soubojů bylo opravdu poskrovnu. Mladá Boleslav po vedoucím gólu modrobílých nijak nezkrotla, ba naopak. Jakoby ji inkasovaný gól správně nabudil a Středočeši ještě před přestávkou srovnali po střele Martina Koudelky z mezikruží.

Domácí se i nadále snažili více než jejich soupeř, ale vedení se jim ne a ne vrátit. Svůj díl odpovědnosti na tom měly nepřesnosti, ten zásadnější však putoval na dres Romana Willa, gólmana Bruslařů, který se na plzeňském ledě prezentoval nejedním dobrým zákrokem. A tak hosté podpořeni jistotou za svými zády zničehonic udeřili. Útok po pravé straně zakončil přesnou střelou Petr Kafka mezi tělo a ruku plzeňského gólmana. Indiány však inkasovaná branka také nabudila a ti předvedli výborný obrat, který by si jistě rádi také zopakovali v ostré sezóně. V 58. minutě po spolupráci s Gulašim zamířil přesně Pavel Sedláček a střelecký festival plzeňské mladé krve zakončil o minutu později reprezentant Jan Kovář. Nutno dodat, že svůj velký díl práce měl na brance i před Willem výborně clonící Ondřej Kratěna. Bruslaři vyzkoušeli všechny běžné nástroje, aby alespoň vyrovnali. Odvolali gólmana, vybrali si oddechový čas, ale na Mazance, který těsně před koncem vytáhl dva důležité zákroky, byli krátcí. A tak si vybojované vítězství v horkém srpnovém dni nakonec připsala domácí Plzeň.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav