BK MLADA BOLESLAV
3. 11. 2007 | Jitka Čechová, Petr Matěj

Boleslav splnila povinnost a porazila Šumperk

18., sobota 3. 11. 2007
Šumperk - Ml. Boleslav SUM - MBL
Š u m p e r k – Největší počet branek padlo na šumperském ledě v první třetině. Z celkových sedmi rovných šest. Draci byli hlavně na začátku utkání rovnocenným soupeřem, dokázali dokonce několik minut vést 2:1. Nicméně síla, zkušenost a vytrvalost se nakonec ruku v ruce ukázali na straně Středočechů a ti také zaslouženě zvítězili 5:2. Branky vstřelili Macháček, Gajovský, dvakrát ukázal svou přesnou mušku nejlepší obránce Jindra a onu pomyslnou třešničku přidal Král.
Šumperk: Betinec (10. Tihlář) - Špelda, Kloz, Sloboda, Ondráček, Kaltenböck, Patsch, Hajas - Meluzín, Bařica, Obdržálek, Ambruz, Piluša, Kovář, Beck, Ohnutek, Stejskal, Lazorišák, Pekr, Kočan, Čížek
Ml. Boleslav: Růžička (4. Šindelář) - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka - Nouza, Král, Gombár, Sedlák, Ivan, Mikulík, Rumpel, Gajovský, Handlovský, Vlk, Rod, Eiselt
Branky a nahrávky: 3. Bařica (Meluzín), 4. Kovář (Beck) - 3. Macháček (Handlovský), 8. Gajovský (Handlovský), 10. Jindra (Král, Rumpel), 20. Jindra (Král), 25. Král. Rozhodčí: Skoupý - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří hned od prvních sekund tlačili svého soupeře do jeho obranného pásma a tento tlak brzy přinesl ovoce. Prudkou střelou se dokázal prosadit Macháček, jemuž přesný pas poslal Handlovský – 0:1. Domácí se však bleskurychle otřepali a i oni dokázali v úvodu vstřelit branku. V čase 2:58 se z mezikruží nádhernou technickou střelou prosadil Bařica, který vymetl všechny pavouky v Růžičkově svatyni – 1:1. Navíc 12 sekund po trefě Bařici se šumperské tribuny znovu dočkaly jásotu. Odražený kotouč dopravil do prázdné branky Kovář – 2:1. Tyto dva rychlé góly přinutily Růžičku k odjezdu na hráčskou lavici, jeho místo v brance převzal od počátku 4. minuty Šindelář. Šumperská radost ale netrvala dlouho. Nejprve v 8. minutě srovnal Gajovský a za další dvě minuty strhl Jindra vedení na stranu Mladé Boleslavi – 2:3. To už bylo moc i na Petera Betince. Po těchto víceméně laciných gólech i on přepustil místo svému náhradníkovi a tím byl Radek Tihlář. Brankáři obou týmů se tak vyměnili už během prvních deseti minut. Zbytek první třetiny se odehrával většinou v režii hostí, kteří také ještě před sirénou stihli znovu skórovat. V čase 19:45 svou druhou trefou zvýšil na 4:2 pro hosty Jindra, jehož střela prošla Tihlářovi pod pravou rukou.

Druhá třetina přinesla jeden gól, jehož autorem se stal kapitán mladoboleslavských, Richard Král. Tento útočník ujel v čase 24:47 šumperské obraně a vychutnal si bezmocného Tihláře – 2:5. Hlavní rozhodčí však uznal branku až po konzultaci s brankovým sudím, avšak o regulérnosti této branky nebylo pochyb! Zhruba v polovině utkání dostali Draci výtečnou příležitost k tomu, aby se dostali zpět do utkání. Ve stejném čase byli vyloučeni Král s Nouzou a domácí měli možnost hrát plné dvě minuty v početní výhodě dvou mužů v poli. Avšak ani tato výhoda nestačila k tomu, aby se na ukazateli skóre přehodila na domácí straně dvojka na trojku. Draci si navíc ani nevytvořili žádnou větší šanci! Diváci byli po zbytek druhé části svědky poměrně svižného hokeje, v níž však navrch měla Boleslav. Skóre se však nezměnilo a do kabin odešla obě mužstva za stavu 5:2 pro hosty.

Třetí třetina byla pro oko šumperského diváka asi tou nejlepší, Draci sice nedokázali vstřelit branku, ale svojí bojovností dokázali hodněkrát potrápit hostující tým. Ještě před tím, než se hráči Šumperka dostali do tlaku, museli se bránit přes minutu a půl ve třech, ovšem hosté nedokázali, stejně jako Draci ve druhé třetině, této výhody využít. Jak již bylo naznačeno, zbytek utkání se odehrával většinou před bránou Šindeláře. K tomu, aby byl tlak domácích silnější, přispěla i nedisciplinovanost Boleslavských, kteří v posledních deseti minutách hned třikrát obdrželi menší trest. Několikrát chybělo ke snížení stavu utkání štěstí, Meluzín jen těsně netrefil, střelu Obdržálka ze dvou metrů pak pokryl Šindelář. A když se ani v 58. minutě neprosadil Beck, který vyprášil betony bezchybného Šindeláře, skončilo utkání zaslouženým vítězstvím hostí v poměru 5:2.

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!