BK MLADA BOLESLAV
1. 9. 2011 | Daniel Langer

Boleslav si připsala v přípravě první vítězství proti extraligovému protivníkovi, navíc neobdržela branku

přát., čtvrtek 1. 9. 2011
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT
M l. B o l. - V celkovém součtu velmi dobrý hokej viděli diváci, kteří si našli cestu na předposlední přípravné utkání Mladé Boleslavi. Bruslařský klub se v něm postavil dalšímu extraligovému celku a to Litvínovu. Už jednou s ním letos v létě měl tu čest a prohrál na nájezdy. Tentokrát si Středočeši spravili chuť - svého soupeře porazili 2:0. Branky si připsali Čutta a Jiránek. Mimo to se už Mladá Boleslav prezentovala, až na drobné úpravy, ke kterém ještě nejspíš dojde, v plné sestavě.
Ml. Boleslav: J. Hübl - Čutta, Marušák - Jindra, Rýgl - Chaloupka, Žabka - Dudáš, Baldwin - Tomas, Výborný, Balaštík - Tománek, Vrbata, Pabiška - Loskot, Hrdel, Bahenský - Lenc, Plodek, Jiránek
Litvínov: Nechvátal - Hora, Kubát, Pojkar, Gula, Stříteský, Černošek, Skuhrovec, Kousalík - Kubinčák, Hübl, Lukeš, Gerhát, Hanzl, Majdan, Frolík, Hujsa, Jenáček, Bojer, Rindoš, Maxa
Branky a nahrávky: 4. Čutta (Výborný), 43. Jiránek. Rozhodčí: Kalivoda, Fraňo - Prokop, Machač. Vyloučení: 11:7, navíc Lukeš a V. Hübl (oba LIT) + 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.

Komentář

Od úvodního hvizdu sice byli aktivnější Litvínovští, šlo ale spíše o územní převahu, kterou hráči v černožluté kombinaci propagovali podél mantinelu. K vážnějšímu ohrožení svého bývalého kolegy Hübla se hosté nedostali. A tak udeřilo na druhé straně. Nejprve Výborný tečoval střelu obránce jen těsně nad, poté si ale oba role vyměnili a Jakub Čutta, jenž si pro nahrávku boleslavského kapitána sjel před branku, blafákem nedal Nechvátalovi šanci.

Bruslařskému klubu se po vstřelené brance evidentně zvedlo sebevědomí a začal ovládat hru. Nejagilněji působil první útok domácích, který hned několikrát nebezpečně kombinoval kolem hostující branky. Litvínovští vyráželi do protiútoků spíše sporadicky, nejnebezpečněji si počínali v přesilových hrách. A že jich měli k dispozici požehnaně. V prvé třetině se vylučovalo celkem osmkrát, z toho pětkrát na straně Mladé Boleslavi. Branka už ale nepadla a oba celky odcházely do šaten za jednobrankového vedení domácího týmu.

Byli to opět Litvínovští, kteří byli zpočátku druhého dějství aktivnějším týmem a boleslavský brankář se musel vytasit hned s několika akrobatickými zákroky, aby přehradil kotouči cestu do branky. V největší šanci hostí se ocitl Bruslařům velmi dobře známý Robin Hanzl, v jasné pozici ale mířil vedle. O zbylé šance se postaral jistě a efektně chytající Hübl.

Druhou branku odmítl na druhé straně Čutta, když se vydal v oslabení podpořit Výborného s Balaštíkem. V podobné situaci, jako u první branky, ale kotouč tentokrát zvednout nad beton hostujícího brankáře nedokázal. Pohlednou přesilovkovou kombinaci zakončoval Balaštík, jeho střelu ale reflexivně vytěsnil Nechvátal. V posledních minutách druhého dějství ještě předvedl ofenzivní výpad Jindra, jeho střela ale pouze rozezvučela brankovou konstrukci.

Do poslední třetiny vstoupila boleslavská pětice s nátlakovou hrou. Celý první útok Mladé Boleslavi si zaslouží za utkání absolutorium, pro hosty byl neustálým nebezpečím. Pouze dobře postavený litvínosvký brankář stál v cestě dorážkám Balaštíka a Tomase. O chvíli později se ale už skóre měnilo. Tomáš Jiránek předvedl ve vlastním oslabení obětavý defenzivní zákrok a otevřela se před ním hotová dálnice. Po té se boleslavský mladík rozjel a zaparkoval puk střelou zápěstím až za brankovou čárou.

Boleslavští nadále kontrolovali hru a bavili tribuny pohlednou kombinací. Dvojicí kliček se uvolnil Dudáš a po narážečce s Plodkem pálil těsně nad. Celistvost hry narušovalo časté vylučování, které jeden nebo druhý tým nedokázal gólově potrestat. V závěru ještě sáhl Litvínov ke hře bez brankáře, skóre už se ale neměnilo a domácí si připsali cenné vítězství.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

24.09.2020

Výdej vstupenek

BK Mladá Boleslav čeká na výsledky jednání APK LH. Posléze je zpracuje a ještě dnes přijde s informacemi k výdeji vstupenek. Do té doby prosíme o trpělivost.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav