BK MLADA BOLESLAV
11. 9. 2009 | Štěpán Tomš

Boleslav prohrála o gól ve Zlíně

2., pátek 11. 9. 2009
Zlín - Ml. Boleslav ZLN - MBL
Z l í n – V utkání proti Liberci boleslavští hokejisté s tímto nešvarem mnohdy úspešně bojovali, ve Zlíně je však zbytečné fauly stály body. Do vedení šla sice zásluhou Pabišky Boleslav, jenže Záhorovský s Köhlerem utkání otočili. Na 2:2 srovnal krok s domácím týmem Richard Král, Rachůnkova střela ze druhé třetiny, která vrátila Zlínu vedení, však byla nakonec rozhodující. Čtyři z pěti branek v zápase padly v přesilových hrách.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Kučný, Linhart, Lučka - Rachůnek, Leška, Köhler - Důras, Kollár, Záhorovský - Kubiš, Vlach, Sivák - Ondráček, Balán, Čech
Ml. Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Čížek, Jindra - Bahenský, Vrbata, Handlovský - Pabiška, Král, Sup - Nouza, Sýkora, Boháč - Fabuš, Ferebauer, Macho
Branky a nahrávky: 12. Záhorovský (Kollár), 21. Köhler, 35. Rachůnek (Důras) - 8. Pabiška (Král, Kasík), 24. Král (Pabiška). Rozhodčí: Mikula, Šír – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:12, navíc hostující Jiruš osobní trest 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4180.

Komentář

První třetina byla ve Zlíně doslova bláznivá. Už po pěti minutách zahrávali domácí první přesilovku 5 na 3, v níž pálil zblízka Köhler, ale Schwarz boleslavskou bránu uhájil. Další větší šanci si již Zlínští vytvořit nestihli. Naopak v 8. minutě dostali stejnou možnost i Boleslavští, kteří dvojnásobnou výhodu dokázali využít. Stačilo jim pětatřicet vteřin, aby Král našel před bránou Pabišku, jenž uklidil puk za záda Sedláčka.

V nastoleném trendu vylučování se i nadále pokračovalo. V polovině úvodního dějství dostali domácí k dispozici hned dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, ze které již branku vytěžili. Kollárovu střelu ještě Schwarz hřbetem lapačky vyrazil za bránu, jenže tentýž hráč puk po odrazu od hrazení vrátil před brankoviště, kde byl osamocený Záhorovský. Zákrok Fabuše z 18. minuty byl oceněn čtyřmi trestnými minutami, a tak měl Zlín další výhodnou přesilovku. Těsně před první sirénou pálil z dobré pozice nebezpečně Bořuta, ale Boleslav svou branku uhájila.

V úvodu druhé části zbývalo domácím stále ještě sto deset sekund do návratu potrestaného Fabuše. A nakonec stačilo jen 30 sekund. Boleslavští sice mohli vyhodit, jenže tak neučinili, ve středním pásmu je o puk obral Köhler a z kruhu pro vhazování se trefil přesně nad Schwarzovo rameno. Boleslav ale také dokázala vyrovnat, když přesilovkovou nahrávku Pabišky tečoval do sítě boleslavský kapitán Král.

Pak si Boleslav trvale koledovala o gól. Zbytečnými fauly, které na sebe plynule navazovaly, se stále dostávala pod tlak. Zlínští se tímto způsobem dostali ke dvěma dvojnásobným výhodám, obě ale trvaly méně než patnáct sekund. Třetí, celkem pátá v zápase, už trvala téměř minutu a Boleslav tedy nadílku v podobě branky nakonec dostala. Od modré čáry napřáhl Rachůnek a jeho střela se s velkou dávkou štěstí za čáru převalila. Navrch Zlín stále pokračoval v klasické přesilovce, již nevyužil. Boleslav už ve druhé třetině odpovědět nestihla, neboť se na konci znovu bránila.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla rychlý hokej, k tomu se ještě oběma týmům podařilo omezit fauly. Jenže aktivnější byli domácí hráči, měli více šancí, tudíž měla Boleslav devět minut před koncem k vyrovnání daleko. K další brance měl blízko Köhler, nedal, a po obrovské chybě v boleslavské obraně byl v další šanci sám mezi kruhy Kollár, naštěstí pro Boleslav ale přestřelil.

Nejzajímavější boleslavské chvilky přišly minutu a čtvrt před koncem, když puk vyhodil z vlastní třetiny Důras a byl vyloučen. V tu chvíli byl odvolán Marek Schwarz z brány, Boleslav hrála power-play. Jenže ani ve hře v šesti kýžené vyrovnání nepřišlo, a proto se po šedesáti minutách mohl radovat domácí PSG Zlín.

Ohlasy trenérů

Rostislav Vlach, asistent trenéra PSG Zlín: "Očekávali jsme těžký zápas, protože Mladá Boleslav vyhrála v prvním kole nad Libercem. Hosté výborně bruslili a napadali nás. Naši hráči však bojovali, dřeli a je potřeba jim za tento výkon poděkovat. Hráli jsme spoustu přesilovek. Sehráli jsme je dobře, ale bohužel nám tam nepadaly góly. Je to otázka momentální formy a štěstí."

Vladimír Čermák, trenér BK Mladá Boleslav: "Bohužel jsme za první dvě třetiny měli jedenáct vyloučených hráčů, což je hodně a byla to chyba. Na druhou stranu si nemyslím, že všechno byly fauly. Ve třetí třetině nám už chyběly síly, abychom utkání zvrátili a dali vyrovnávací branku.“

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Dnes v 16:30 | Dor.
HC Meteor Třemošná
BK Mladá Boleslav