BK MLADA BOLESLAV
28. 9. 2007 | Jitka Čechová

Boleslav potila krev, Zlín chtěl hrát na trestné lavici karty

9., pátek 28. 9. 2007
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
Ml. Bol. - Kuriózní část zápasu představuje celkový počet vyloučených. Rozhodčí Lacina přísnými soudy nešetřil a za 60 minut tak na trestné lavice usedlo celkem 35 hráčů. Rozkouskovanost hry domácím příliš neprospěla a prohru tak nedokázali odvrátit. Zato Zlínští se už po góle na 3:1 radovali a dožadovali karet, aby si na trestné lavici ukrátili mnohdy opravdu dlouhé čekání na návrat zpátky do hry.
Ml. Boleslav: Fikrt (10. Hrubý) – Bílek, Hanousek, Maršík, Jaroměřský, Penniger, Malý – Tondr, Chochola, Bříška – Chamrád, Janček, Protasenja – Antončík, Milotínský, Mišner – Hrdlička, Velechovský, Krejčík
Zlín: Sedláček – Hampl, Šenkeřík, Matula, Bořuta, Staněk, Musil, Bokroš, Šimurda, Horák – Okál, Matějka, Jurík – Čech, Křemeček, Okénka – Brunec, Vlach, Goiš – Jankovský, Honejsek, Finsterle
Branky a nahrávky: 2. Hanousek (Chamrád, Musil), 58. Chochola (Bříška) - 5. Okál (Jurík), 9. Matějka (Jurík, Okál), 10. Finsterle (Bořuta, Šimurda), 31. Jurík (Matějka), 36. Finsterle (Okénka). Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 18:17, Hrdlička - 5 + trest do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku - Musil - 5 + trest do konce utkání za vražení na hrazení, Vlach - 5 + trest do konce utkání za napadení. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80.

Komentář

Do zápasu vkročili aktivně hosté, přesto se ale jako první radovali z branky Středočeši. Už ve druhé minutě jinak velice pozorné zlínské obraně unikl v jedné z mnoha přesilových her Hanousek, který tak měl možnost celkem bezproblémově zavěsit. V té samé minutě také padl první trest do konce utkání. Hráč Zlína se vztekal, dlouhou a zbytečnou cestu z Moravy už ale vrátit nedokázal. Hokejisté z kraje vinného moku se ze své chyby v obraně rychle poučili a už prakticky žádnou další nedopustili. V hustém oparu, který se těsně nad ledovou plochou vznášel, a který se obvykle vyskytuje jen ve vysokohorských oblastech, se pohybovali mnohem jistěji, než rozhozený domácí tým. Ještě neuplynula ani čtvrtá minuta utkání a na nedobrovolný odpočinek se odebralo už osm hráčů. Další využití přesilové hry bylo tedy nasnadě, konalo se ovšem na druhé straně. Okál využil zmatku před bránou a vyrovnal tvrdou ranou z mezikruží. Často přerušovaná hra nedala týmům moc šancí se předvést, úvodní třetina prakticky nepoznala klasickou hru dvanácti hráčů na ledě. Vzdor tomu ale další dvě branky padly z klasických herních situací a obě mířily do domácí sítě. V deváté minutě se od mantinelu strefil Matějka, o třicet sekund později přidal další branku Finsterle. Domácí si vzali oddechový čas a dokonce vyměnili brankáře. Jejich psychice to ale příliš nepomohlo.

Mladoboleslavští na začátku druhé třetiny přidali, na rozjetý a v obraně sebejistý tým hostů to ovšem nestačilo. Většina útočných šancí domácích končila na modré čáře, Zlín se ale rozhodl pokračovat ve svém stylu hry. Dál vesele fauloval a dál také neohroženě pronikal do útočné třetiny a odstřeloval Hrubého. Drzost se mu vyplatila v polovině zápasu, kdy přihrávku od mantinelu doklepl za brankovou čáru Jurík. O několik minut později se diváci dočkali další zajímavosti. Hosté Boleslavské naprosto deklasovali gólem ve dvojnásobném oslabení. Okénko se osvobodil z tlaku v obranném pásmu a poslal Finsterleho, na kterého zřejmě až moc sebejistá a klidná domácí obrana, zapomněla, takřka do samostatného nájezdu. Poslední kapka do poháru hořkosti, který si dnes Boleslavští měli vypít, přibyla na konci třetiny. Téměř šest minut hráli domácí přesilovou pěti proti třem. Snížit náskok soupeře se jim ale nepodařilo.

Pokud na začátku prostřední části zápasu domácí přidali, tak do té závěrečné přímo vlétli. Ač si nebrali k srdci rady přicházející zvenku a důrazně je odmítali, do obrovské šance se dokázal dostat Chochola, odkrytou klec ale minul. Skutečně – snaha se Středočechům nemohla upřít, nicméně byla marná. Přehnaně aktivní hrou už ale neoplýval Zlín, což je patrné z toho, že ani on z několikaminutové hry pěti proti třem nevytěžil další branku. Vítězstvím si byli hráči jistí, na trestné lavici se v poměrně početných skupinkách vesele bavili. Z nečekaně narůstajících šancí Boleslavských si toho moc nedělali, nerozhodila je ani slibně vyhlížející akce Chamráda, který ale mířil příliš vysoko. Nicméně úsilí vynaložené ve třetí třetině nakonec přeci jen přineslo domácím určitě zaslouženou a těžce vydřenou branku, která měla zmírnit pocit potupné prohry. Dvě minuty před zazněním poslední sirény využil zmatku v brankovišti Chochola.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).