BK MLADA BOLESLAV
22. 9. 2009 | Jitka Čechová

Boleslav porazila Kladno suverénním výsledkem 5:0

7., úterý 22. 9. 2009
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. - Hráči Bruslařského klubu za sebou mají opravdu povedený zápas. Úvodních pár chvil sice vypadalo poněkud nemastně neslaně, pak ale jako kdyby přišel zlom v tom definitivním slova smyslu. Kladno totiž hrálo přibližně 90 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, tuto šanci ale doslova spálilo. Jen krátce po vypršení obou trestů se pak prosadil Pabiška a to byl začátek velkého gólového koncertu Boleslavi, který skončil skórem 5:0.
Ml. Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Čížek - Bahenský, Vrbata, Handlovský - Pabiška, Král, Sup - Nouza, Sýkora, Boháč - Fabuš, Gajovský, Macho – Ferebauer
Kladno: Kopřiva - Toman, Kaberle, Mudroch, Šmach, Majeský, Dlouhý, Kameš - Bílek, Patera, Procházka - Bělohlav, Čurilla, Tomajko - Diviš, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler – Valský
Branky a nahrávky: 12. Pabiška (Gajovský), 28. Jiruš (Macho), 40. Nouza (Sýkora, Boháč), 44. Bahenský (Handlovský), 55. Sup (Král, Pabiška). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3620.

Fotogalerie

Komentář

Mladá Boleslav vyhrála úvodní buly a Bahenský se okamžitě natlačil ke Kopřivovi. Domácímu útočníkovi ale kotouč příliš nesedl, a tak se první střela utkání změnila spíš v jakýsi šourák. Kaberle pak vyhodil puk a za zdržování hry dostal dvě minuty. Boleslav ovšem s přesilovkou nenaložila moc dobře a podobně "úspěšní" byli za stejných okolností i o chvilku později Okenáři. Za plného počtu hráčů na obou stranách se slibně vyvíjel nájezd Nouzy, který ale ve finále mířil příliš vysoko.

Kladno mělo obrovskou šanci ještě před polovinou první třetiny, kdy mu rozhodčí přiřkl 90 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3. A že se Schwarz proti elitnímu kladenskému útoku skutečně zapotil. Když ale nadvakrát vychytal dorážejícího Pateru a po střídání si ve dvojnásobném oslabení střihl Král výlet do útoku, bylo jasné, že hosté s takovou výhodou asi nenaloží nejlépe. Jako by to chtěli Boleslavští podtrhnout, prakticky okamžitě poté, co už byli opět v pěti, se prosadil Lukáš Pabiška. Hosty tento fakt poněkud srazil do kolen a následujících pár minut byli úplně pasivní. Domácí měli ještě několik příležitostí, skóre se ale už neměnilo.

Boleslav na začátku druhé dvacetiminutovky dohrávala přesilovku a hned v jejím úvodu se parádním průnikem blýskl Král. Povedená byla i jeho přihrávka na Supa, tomu ale v rozhodujícím momentu zvedl jeden z kladenských hráčů hokejku. Hosté se nemohli z tlaku domácích vymanit ani po vypršení trestu a až do 25. minuty prakticky nevystřelili na Schwarze – tak moc se soustředili hlavně na obranu.

A Okenáři na svoji takřka nulovou aktivitu v útoku pověstně "dojeli" ve 28. minutě, kdy Macho očividně zkusmo vypálil až téměř od modré a Valdemar Jiruš jeho střelu tečoval do sítě. Po polovině zápasu před Schwarzem zahrozil Bílek, jeho snaha ale byla utnuta pro postavení jeho kolegy v brankovišti. Hotový poprask ale způsobila na druhé straně první formace Boleslavi – všichni ti útočníci měli totiž minimálně jednou na svých holích další branku. Gól na 3:0 ale nakonec přeci jen padl. Stalo se tak čtyři vteřiny před sirénou a ačkoliv se musel jít hlavní sudí poradit s videorozhodčím, dorážku Tomáše Nouzy nakonec uznal.

Poslední třetina byla pro Kladno tou první, do které hostující tým vstoupil v aktivnějším duchu. Schwarz musel tak hned v úvodu v rozkleku zasahovat proti střele Procházky. S touto šancí Okenářů si ale poradil přímo ukázkově. Hosté se očividně rozhodli trochu omezit obranné aktivity a soustředit se hlavně na útok, toho ale velice brzy využil Zdeněk Bahenský a střelou z mezikruží zvýšil už na 4:0.

Kladno dostalo šanci ještě alespoň regulovat stav v 52. minutě, kdy na trestnou lavici odešel Sup. Jenže po půlminutě hry se o ni sami připravili, za katr totiž putoval Bělohlav a rázem bylo po výhodě. Ve hře čtyř proti čtyřem vyčnívala hra Bruslařského klubu, ve vlastním zkráceném oslabení pak ale před Schwarzem hodně hrozil Frolík. Domácí brankář ovšem doslova splynul s tyčkou a puk si pohlídal. Dost nalomené Kladno pak navíc kapitulovalo popáté. Král parádním způsobem oblafnul hostujícího obránce a předložil puk Michalu Supovi. Boleslav hrála ještě pár minut před koncem utkání dvojnásobnou přesilovku, nikam se ale už nehnala a tříbodový zisk si bez problémů pohlídala.

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav