BK MLADA BOLESLAV
3. 4. 2021 | Adéla Kvapilová

Boleslav nestačila na Oceláře, rozhodly přesilovky ve druhé části

SF1 (O2), sobota 3. 4. 2021
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c – Po skoro dvoutýdenní odmlce se vrací nejvyšší česká soutěž, a to další pasáž vyřazovacích bojů – semifinále. Do něj prošly čtyři celky poměrně hladce, a tak se dá očekávat vypjatý souboj do posledních sil. Bruslaři na první semifinálový duel zavítali do Třince. Úvodní dějství žádnou branku nepřineslo. V prostření části se několikrát provinili Bruslaři, což se následně podepsalo na stavu. Třinečtí využili dvě početní výhody a ujali se vedení. To jim i přes snahu Středočechů vydrželo do konce utkání. První bod série bere Třinec, který poprvé v letošní sezóně předčil mladoboleslavské hokejisty.
Třinec: Kacetl – Doudera, Gernát, Musil, Jaroměřský, Freibergs, Kundrátek – Stránský, Vrána (C), Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A) – O. Kovařčík
Ml. Boleslav: Růžička – Ševc (C), Šidlík, Moravec, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Dlapa – Kotala, Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Branky a nahrávky: 26. Růžička (Vrána, Hrňa), 29. M. Kovařčík (Freibergs, Růžička). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 36:23. Zblokované střely: 6:9. Hity: 11:14. Vhazování: 47:24. Průběh utkání: 2:0.

Fotogalerie

Komentář

Bruslaři naskočili do zápasu ve stejném složení jako ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu, a protože se vítězná sestava nemění, nedošlo ke změně ani na straně Ocelářů.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ihned v první minutě zahrozila Růžičkova formace. Třinečtí drželi pásmo i nadále, od modré ostře pálil Doudera. Obrovskou příležitost Slezanů přinesla 6. minuta, kdy z otočky vypálil Martin Růžička a k překonání jeho jmenovce chybělo několik centimetrů. Velká šance se o pár chvil později zrodila i na opačné straně, avšak Kotala rozvlnil pouze boční síť.

Nejvíce problémů dělala boleslavské defenzívě první třinecká formace. Ta v polovině úvodní periody uzamkla útočné pásmo a vybudovala si spoustu šancí. Nejprve od pravého kruhu vypálil Růžička, poté se v mezikruží objevil Špaček, nicméně ani jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Následovala početní výhoda Středočechů, ta ale nedopadla podle jejich očekávání. Bruslaři během ní museli hasit únik Rodewalda, jedinou nadějnou ránu vyslal Claireaux. Oceláři i posléze hýřili energií a udávali tempo hry. Těsně před sirénou se povedeným zákrokem blýskl boleslavský Růžička, který vleže dokázal vytěsnit Rodewaldovu střelu mimo brankovou konstrukci.

Úvod druhé třetiny přinesl vyrovnanou hru, ve které byly k vidění zajímavé akce na obou stranách. První početní převahu si na počátku 24. minuty střihli také Oceláři. Těsně před vypršením trestu Šidlíka byl potrestán ještě Kousal, což se nakonec stalo hostům osudné. Po výborné kombinaci Hrni a Vrány se puk objevil na hokejce Martina Růžičky, který ho bezproblémově nasměroval do poloodkryté branky, čímž otevřel skóre série.

Do konce Kousalova trestu zbývala necelá minuta a Bruslaři šli znovu do tří. Najmanův trest navíc čítal čtyři minuty, z čehož i tentokrát Oceláři těžili. Freibergsovu nabídku od modré těsně před Růžičkou tečoval Michal Kovařčík. Trenéři Mladé Boleslavi ještě sáhli po trenérské výzvě, avšak i po ní sudí označili gól jako platný, a tak Středočeši přišli o možnost další výzvy a oddechového času.

Kolem poloviny zápasu nebezpečně působil před Kacetlem Jääskeläinen, po něm své dovednosti ukázal Bernad. Ve 33. minutě za katr putovali Marcinko se Stránským, a tak se hrálo dvě minuty 4 na 4. Po skončení této pasáže se před Kacetlem objevil Najman, avšak na třineckou oporu recept nenašel. Necelé čtyři minuty před sirénou orazítkoval horní tyč Špaček. Na opačné straně bylo nejblíže ke gólu duo Šťastný – Zbořil, kdy druhý jmenovaný taktéž zacinkal na brankovou konstrukci. Po prostřední části tak díky dvěma přesilovkovým gólům vedli domácí.

Hned na počátku závěrečné dvacetiminutovky mohl upravit skóre Martin Růžička, nicméně na boleslavského strážce nyní nevyzrál. Následné minuty přinesly rychlé tempo, o překonání třineckého maskovaného muže se pokoušel Bernad. Možnost na návrat do zápasu dostala boleslavská družina ve 44. minutě, když na trestnou lavici putoval Matěj Stránský. Naději na snížení měl na holi Flynn, na nějž zívala poloprázdná svatyně, ale boleslavský forvard postavený v ostrém úhlu přestřelil. Nebezpečně si počínal ve 47. minutě bývalý třinecký Cienciala, který zvolil střelu k levé tyčce.

Přestože byl zápas jasně nakloněn na stranu domácích, Bruslaři se nevzdávali a podnikali výpravy na Kacetla. Ke skórování měl blízko osamocený Kousal, jehož pokus vytěsnil třinecký brankář betonem. Vykřesat naději se ještě pokusil Pláněk, ale ani ten neuspěl. Závěr třetí periody okusili Bruslaři bez gólmana, k prázdné bráně ujížděl Kurovský, ale minul. První duel semifinále tak vyhráli domácí Oceláři, Mladá Boleslav se o první bod v sérii pokusí zabojovat v neděli 4. dubna od 17 hodin.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Chtěl bych klukům poděkovat za výkon. Myslím si, že to bylo utkání hodno semifinále. Jsme moc rádi za vítězství. Je dobré do série vkročit výhrou, ale zítra je nový den. Věřím, že série bude dlouhá.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): V začátku zápasu měl Třinec více ze hry. Úvodní tlak jsme ustáli, myslím si, že to pak bylo vyrovnané. Bohužel ve druhé třetině rozhodla naše nedisciplinovanost. Hráli jsme proti Třinci dvakrát přesilovku pět na tři a jednu dlouhou pět na čtyři, to si v dalších zápasech téhle série nemůžeme dovolit, musíme být úspěšní. Třetí třetina byla slušná, bohužel jsme gól nedali. Musíme se poučit z našich chyb, sami víme, že v té otázce to nebylo stoprocentní a máme na čem stavět.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC VÍTKOVICE RIDERA
×
Odehrané v 15:45 | Jun.
EC Red Bull Salzburg
BK Mladá Boleslav