BK MLADA BOLESLAV
21. 8. 2015 | Jitka Čechová, Jitka Čechová, Jitka Čechová

Boleslav na úvod porazila domácí Martin, nikdy mu nedovolila vyrovnat

MC1, pátek 21. 8. 2015
Martin - Ml. Boleslav MMM - MBL
M a r t i n – Byla to solidní honička, hokejisté BK Mladá Boleslav si ale pořadatelský tým z Martina nikdy nepřipustili k tělu tak, jak by domácí potřebovali. První třetinu sice ovládli Bruslaři, první náznak komplikací ovšem přišel po polovině duelu, kdy během 60 sekund padly neuvěřitelné tři branky. K odporu se ještě slovenský celek nadechoval v samotném závěru, v 57. minutě totiž snížil na rozdíl pouhého jednoho gólu. Středočeši ovšem soupeři znovu vystavili stopku a své první vítězství na turnaji potvrdili trefou do prázdné branky. "Těžký zápas a ubojované vítězství po dlouhé cestě," nechal se slyšet sportovní manažer Boleslavi Jaromír Látal. K dalšímu zápasu Mladá Boleslav nastoupí v sobotu od 14 hodin s týmem Hradce Králové.
Martin: Dzubina – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Trávniček – Varga To., Jáchym – Pacalaj, Fabián – Varga Ti., Pokrivčák, Rzavský – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Themár – Kabáč, Dírer, Jokeľ
Ml. Boleslav: Rittich – Stříteský, Holub – Kočí, Kučný – Ovčačík, Robar – Trončinský, Trška – Voráček – Bárta, Urban, Hruška – Hyka, Jarůšek, Klimenta – Kotala, Kubica, Látal – Lenc, Pabiška, Pacovský – Ďurač
Branky a nahrávky: 33. Dlouhý (Jáchym), 36. Kokavec (Jurášek, Themár), 57. Uhrík (Poliaček, Murček) – 4. Hyka (Robar, Pabiška), 10. Hyka (Hruška, Pabiška), 36. Pacovský (Trončiský), 37. Bárta (Stříteský, Lenc), 60. Urban (Kočí, Pacovský). Rozhodčí: Novák – Holienka, Jakubec A. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

Komentář

Úvod zápasu přinesl po několika příležitostech na obou stranách kluziště, výraznějším způsobem ale do hry přeci jen promlouvali obhajovatelé titulu loňského vítěze, kteří s sebou do Martina přivezli nezbytný pohár. Už ve čtvrté minutě šli tak Bruslaři do vedení, když do úniku proklouzl obránce Robar, který nahrál na volného Tomáše Hyku. Tentýž hráč pak skóroval v relativně krátkém časovém sledu ještě podruhé. Tentokrát se Hyka prosadil po sólové akci jen chvíli poté, co se jeho vyloučený spoluhráč vrátil z ledu a domácí vyrobili ve svých řadách parádní minelu. Zbytek první třetiny proběhl už v poklidnějším tempu. Mladá Boleslav si především hlídala zadní vrátka a očividně pracovala na udržení svého vedení a domácímu Martinu na chvíli došel dech.

Také první polovina druhé části pokračovala v bezbrankovém duchu, ačkoliv šancí bylo k vidění hned několik. Kokavec měl na holi hned dvojitou dorážku, ale na Ritticha si nepřišel. Zuby si na boleslavském brankáři vylámal i Pokrivčák, přičemž na opačné straně kluziště pro změnu zkoušel své štěstí například obránce Kučný. Ve 33. minutě se domácí konečně dočkali alespoň snížení, Jánu Dlouhému se puk podařilo zvednout do horního růžku. Gólové hody druhé poloviny prostředního dějství tím ovšem teprve začaly, přičemž nejfrekventovanější byl čas od 35:20 do 36:20. Během těchto šedesáti sekund totiž stačily padnout hned tři branky! Nejprve Mladá Boleslav znovu odskočila na rozdíl dvou branek díky Dominiku Pacovskému, poté opětovně snížil Michal Kokavec a do třetice přidal čtvrtý zářez Bruslařů Michal Bárta.

Třetí třetina probíhala v gólově klidnějším duchu. Aktivnější byli sice Boleslavští, dvougólové vedení v zádech – a pravděpodobně také únava po dlouhé cestě – je ovšem do ničeho netlačili. Výraznějším způsobem na sebe upozornil třeba Pacovský, do solidní šance se protlačil i Kotala. Na druhé straně se kontrování pokoušel Tibor Varga. Žádný silnější závan čerstvého vzduchu nepřineslo ani vyloučení boleslavského Ďurače. Teprve v 57. minutě přišlo drama, to když se na rozdíl jednoho gólu povedlo snížit Michalu Uhríkovi. Martinští se chopili příležitosti a odvolali gólmana, hra v power-play se jim ale (jak to tak ve většině případů bývá) spíše vymstila. Do nikým nehlídané sítě se totiž trefil Tomáš Urban.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.