BK MLADA BOLESLAV
18. 8. 2011 | Jitka Čechová

Boleslav měla vítězství na hokejkách, nakonec s Litvínovem prohrála na nájezdy

přát., čtvrtek 18. 8. 2011
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v - V pořadí už v pátém přípravném zápase se prezentovali ve čtvrtek 18. srpna boleslavští hokejisté - tentokrát na ledě Litvínova. Oba týmy se na góly řádně nadřely, až teprve v 52. minutě otevíral skóre utkání boleslavský Tomas. Vedení Středočechů však trvalo sotva pár minut a na 1:1 vyrovnal Skuhrovec. Trenéři obou mužstev se domluvili, že prodloužení vynechají, a tak se 800 přítomných diváků dívalo rovnou na nájezdy. V těch nakonec zvítězili domácí.
Litvínov: Volke - Brejčák, Skuhrovec, Jareš, Kubát, Černošek, Havelka, Pojkar, Hora - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Majdan, Hanzl, Gerhát - Frolík, Hujsa, Bojer - Jenáček, Heinisch, Smolka
Ml. Boleslav: Valent - Mozík, Rýgl, Dudáš, Baldwin, Jindra, Marušák, Chaloupka - Pabiška, Tomas, Belay, Mikulík, Tománek, Balaštík, Vrbata, Loskot, Hrdel, Jiránek, Lenc, Výborný, Pabiška
Branky a nahrávky: 58. Skuhrovec (Hujsa, Frolík), 65. Smolka - 52. Tomas (Balaštík). Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800.

Komentář

Litvínovští nastoupili na rozdíl od Mladé Boleslavi do v pořadí už osmého přípravného zápasu. Na domácím ledě však vzdor tomuto číslu ještě vítězství neslavili a proto nelze pochybovat o tom, že se tuto skutečnost chtěl Litvínov nepochybně změnit. Do utkání však nevkročil nejlépe, po pouhých dvaceti vteřinách hry usedl na trestnou lavici Havelka. Středočeši se osmělili, dvě výraznější střely ale domácího Volkeho z konceptu nevyvedly.

Náznak aktivity litvínovský hráčů ukončil spor a oboustranné vyloučení. Ve hře čtyř proti čtyřem se Boleslavi vedlo lépe, přičemž se její snahu pokoušel korunovat Tomas, který zůstal před Volkem úplně sám. Nicméně bezúspěšně. Závěr prvního dějství pak patřil spíše hráčům ze severu Čech, avšak Frolík, který se úspěšně procpal až před Valenta, měl velmi málo času na to, aby stačil ve svém zakončení něco kloudného vymyslet.

V úvodu druhé třetiny šli na rozdíl od té první nedobrovolně odpočívat hosté, a tak VERVA tak dostala vůbec poprvé pořádnou příležitost předvést se v početní výhodě. Majdan ale střílel příliš pozdě a nic dalšího se Litvínovu nijak zvlášť nevyvedlo. Hru po následujících šest minut ovlivnily další dva tresty pro Mladou Boleslav, ta však v defenzívě nijak neselhávala.

Domácí se přesilovkami spíš protrápili, a tak se onoho pomyslného smyčce uchopili boleslavští hokejisté. Baldwinova střela od modré šla těsně nad branku, aktivní Tomas to se svými nepříjemnými nahozeními vyzkoušel hned nadvakrát a nepříjemně na Volkeho dotírali i Balaštík s Vrbatou. Litvínovský gólman však zůstal pozorný, a tak se ani po čtyřiceti minutách hry skóre na časomíře nezměnilo.

Svou aktivitu si Středočeši přenesli do třetí dvacetiminutovky, Lencovi se dokonce podařilo šikovnou kličkou si položit Volkeho, branku ale ve finále netrefil. Vyloučení Kubinčáka pak Boleslavské nakoplo ještě víc. V početní převaze se sice netrefili, poté ale už konečně otevíral v 52. minutě skóre Roman Tomas, který střelou z kruhu trefil vzdálenější roh branky.

Domácí celek inkasovaná branka probrala, Valent si však ani tak nemohl stěžovat na přílišnou vytíženost. Gól, který inkasoval v polovině 58. minuty, pak navíc ani nebyl ničím, co by se dalo chytit snadno. Dělovka Radima Skuhrovce od modré zapadla do sítě těsně podél tyčky.

Týmy se dohodly přeskočit prodloužení a rovnou se vrhli na vabank zvaný samostatné nájezdy. Za Mladou Boleslav stačili odjet jen Tománek a Marušák, přičemž se ani jeden z nich neprosadil. Oproti tomu Heinisch a Pavel Smolka se trefili.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

24.09.2020

Výdej vstupenek

BK Mladá Boleslav čeká na výsledky jednání APK LH. Posléze je zpracuje a ještě dnes přijde s informacemi k výdeji vstupenek. Do té doby prosíme o trpělivost.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav