BK MLADA BOLESLAV
28. 8. 2007 | Michal Miškovský

Boleslav dvougólový náskok neudržela

příp, úterý 28. 8. 2007
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
B e n á t k y n a d J i z e r o u - Boleslavští hokejisté dlouho sahali po cenném vítězství v přípravě. Na led benáteckého zimního stadionu si pozvali extraligový Liberec a po dvou odehraných třetinách vedli 2:0, jenže zkušenější hosté prohru odvrátili díky dvěma zásahům v úvodu třetí dvacetiminutvky a o vítězi se tudíž nerozhodlo.
Ml. Boleslav: Šindelář - Lukáč, Jindra, Všetečka, Drábek, Macháček, Wagenhoffer, Bauer, Kolafa - Vlk, Handlovský, Gajovský, Ivan, Sýkora, Protasenja, Eiselt, Nouza, Fiedler, Gombár, Chochola, Rumpel.
Liberec: Fikrt - Žabka, Derner, Moravec, Holub, Kočí, Rýgl, Kolman - Novák, Pabišta, Procházka, Čermák, Kašpařík, Jech, Klimenta, Plodek, Víšek, Rapač, Dušek, Špaček.
Branky a nahrávky: 21. Macháček (Sýkora), 22. Gajovský – 45. Pabiška, 52. Plodek (Víšek). Rozhodčí: Kubeš – Veselý, Švejda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 420.

Komentář

V sestavě Boleslavských se objevil junior Jakub Chochola a divákům se poprvé představil také Marek Ivan. V úvodu byl více zaměstnáván hostující Michal Fikrt, ale první zákrok z kategorie důležitějších musel předvést v páté minutě naopak Šindelář, když se v mezikruží uvolnil Kočí, ale gólman Středočechů byl na místě. O tři minuty později zkoušel štěstí nahozením zpoza branky Víšek, ale u druhé tyče se k zakončení naštěstí pro “domácí“ nedostal Klimenta. Pak se mohli Liberečtí radovat při přesilovce po akci Dernera, Pabišky a Procházky, jenže druhý jmenovaný měl zřejmě místo přihrávky na Procházku volit střelu. Bojovný hokej, který se nesl ve znamení síly a nasazení, žádný gól v úvodní třetině nepřinesl.

Nástup do prostřední dvacetiminutovky se Boleslavským vydařil. Sýkora nahazoval puk ze středního pásma před Fikrta, kotouč se záhadně odrazil od mantinelu přesně na hokejku Macháčka, a ten překonal brankáře, který se nestačil včas vrátit do své svatyně. O chvíli později se prosadil Gajovský. Mladý forvard Středočechů si zkušeně obhodil Rýgla a puk poslal mezi Fikrtovy betony. Zvýšit mohli v polovině zápasu Gombár s Eiseltem, ale ani jeden při své příležitosti skóre nevylepšili. Severočeši se poté tlačili před Šindeláře, ale v závěru druhé třetiny se díky dobře pracující obraně Boleslavi do žádné šance nedostali.

Hosté se v úvodu poslední třetiny vzchopili a po úspěšné dorážce se mohl radovat Pabiška. Vyrovnání měl na hokejce Čermák v 50. minutě, kdy mu nechtěně přihrál v obranném pásmu Macháček, ale proti byl Šindelář. Co se nepovedlo Čermákovi, dokázal za moment Plodek. Bílí Tygři byli při chuti a Víšek pálil v 53. minutě těsně nad horní tyčku Šindelářovy branky. Tentýž hráč by znovu vidět za další tři minuty, ale při přečíslení 2 na 1 se mu nepovedla přihrávka na Klimentu. Boleslavští ke konci vylepšili výkon, jenže gólově ho nedokázali podtrhnout.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.