BK MLADA BOLESLAV
30. 10. 2013 | Lukáš Chuchválek

Boleslav druhou domácí prohru nepřipustila, Beroun deklasovala 7:1

17., středa 30. 10. 2013
Ml. Boleslav - Beroun MBL - BER
M l. B o l. – Hned na začátku bylo jasné, že se opakování scénáře s Kadaní diváci obávat nemusejí. Už v 5. minutě otevřel skóre Nouza a Bruslaři i díky přesilovým hrám, v nichž zaznamenali 50% úspěšnost, za půl hodiny navýšili na 5:0. S koncem druhé třetiny se však Medvědům podařilo snížit. V posledním dějství už měl zápas spíše charakter exhibice. Skvělý start po návratu z marodky zažil Pabiška, který vsítil hattrick.
Ml. Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Protivný, Jindra, Žabka, Kurka, Bohunický – Nouza, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Lenc – Jiránek, Loskot, Rys – Podsedníček
Beroun: Cikánek (31. Šimboch) – Jebavý, Sklenička, Kužel, Šteiner, Špelda, Látal, Beňovič, Chalupa – Marek, Kubica, Dalecký – Divíšek, Stránský, Jonáš – Půlpán A., Matějka, Babka – Půlpán T., Stromko, Kubeš
Branky a nahrávky: 5. Nouza (Výborný, Pabiška), 15. Pabiška (Toman, Výborný), 25. Pabiška (Toman, Nouza), 30. Jiránek (Loskot, Rys), 31. Pabiška (Nouza, Němeček), 45. Němeček (Nouza, Toman), 52. Nouza (Výborný) – 38. Stromko (Dalecký). Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Štětina. Vyloučení: 10:8. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2815. Střely na branku: 45:25.

Fotogalerie

Komentář

Hned na úvod musel berounský brankář Cikánek předvést, co umí, a vleže si poradil s rozjetým Jiránkem, jenž se snažil ho u levé tyče přehodit. O pár minut později se musel rychle přesunout od levé k pravé tyči, kde zakončoval zapomenutý Pabiška z bezprostřední blízkosti; i tuto situaci zvládl. Potom ale v 5. minutě odešel Špelda na trestnou a Tomáš Nouza krátce po vhazování propálil ze střední vzdálenosti vše v cestě. Medvědi si také zahráli přesilovku, jenže v ní na rozdíl od domácích ani nevystřelili na bránu.

Po jejím skončení si na centru zakličkoval David Výborný, jehož pokus Cikánek mírně akrobaticky úspěšně zlikvidoval. Domácí se následně na několik minut usadili v obranném pásmu Berouna, což tento rival Bruslařů nevydržel dlouho a nakonec fauloval. A přesilovku domácí opět využili, když se z dorážky prosadil z levé strany Lukáš Pabiška. Hosté dostali možnost snížit hned vzápětí, ale jejich ofenzivní snaha přišla vniveč, přestože byl Lukáš Špelda v dobrých příležitostech, jenže Boleslav výborně bránila.

Druhé dějství mělo poněkud pomalejší rozjezd, v němž byli mírně aktivnější domácí. Ve 25. minutě ale putoval na trestnou Kužel a Boleslav tuto početní výhodu opět bleskově využila. Po vhazování za modrou čarou se Bruslaři probili znovu před Cikánka a předložili na modrou Milanu Tomanovi, jehož dělovku tečoval pod břevno Lukáš Pabiška. A měli možnost proměnit další početní výhodu, ovšem Pabiškovi nyní mu nebylo přáno. Cikánek si musel po jejím skončení hlídat hlavně Mikulíka, jenž zakončoval bez přípravy z ostrého úhlu.

Co se nepovedlo během početní výhody, to se povedlo ve hře pěti proti pěti Tomášovi Jiránkovi, jehož střelu od pravého kruhu sice gólman zastavil, ovšem puk mu výstrojí proklouzl pomalu až za brankovou čáru. Ani ne minutu poté kapituloval Cikánek v tomto zápase popáté, když svůj hattrick dovršil úplně volný Lukáš Pabiška. Do brány naskočil druhý brankář Medvědů a ti dostali možnost ke snížení, když hráli dvě a půl minuty dvojnásobnou přesilovku, jenže jejich muška nebyla přesná. Navíc Jindra po návratu z trestné předložil Loskotovi, na kterého zívala poloodkrytá klec.

Hosté se nakonec ale ze snížení radovali, když přesně minutu a půl před sirénou zavěsil pod víko Jakub Stromko. Na začátku poslední části zkusil štěstí proti Šimbochovi Klimenta, ale neuspěl. Následovala série vyloučených, přičemž si Medvědi podruhé zahráli proti třem. Jejich početní výhoda opět vyšla naprázdno, zato po vyrovnání sil se díky výtečnému Nouzově posunutí puku pěkně trefil povyjetému Šimbochovi mezi betony Roman Němeček.

Devět minut před koncem znenadání zakončil od modré Loskot a jeho střela jen prosvištěla brankovištěm. Za další minutu však už puk do sítě zamířil, když Boleslav hrála přesilovku a současně bylo Medvědům signalizováno další vyloučení. O tu se po rozebrání obrany ostatními hráči postaral Tomáš Nouza. Od té doby se už zápas dohrával a hráči obou celků ještě předvedli pár pěkných akcí, zvláště hosté v závěru, když si zahráli ještě jednu dvojnásobnou přesilovku.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner, BK Mladá Boleslav: Oproti předchozímu zápasu s Berounem jsme předvedli o několik tříd lepší hokej. To hlavně díky tomu, že jsme si to srovnali v hlavách, že hokej hrát umíme. Tomáš Klimenta, který utrpěl menší šrám, bude v pořádku.

Petr Novák, Medvědi Beroun 1933: Když to shrnu celkově, tak Boleslav vyhrála zaslouženě. Byla lepší ve hře 5 na 5 a my jsme jí nahráli svou neukázněností. První tři góly jsme dostali v oslabení, což Boleslav trestá a celkový výsledek tomu asi odpovídá. Boleslav předvedla své kvality a my jsme sem jeli ji překvapit tak, jak jsme ji překvapili v minulém vzájemném zápase. Nehráli jsme ale natolik soustředěně a ukázněně, abychom si zasloužili nějaký bod odvést. Nic z toho ale neděláme, protože proti Boleslavi se moc často nevyhrává.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav