BK MLADA BOLESLAV
5. 2. 2016 | Daniel Langer

Boleslav díky vítězství 3:1 odrazila zlínský atak a navyšuje odstup

43., pátek 5. 2. 2016
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. - Byl to boj, ale úspěšně svedený! Přestože utkání místy připomínalo spíše zápasnickou arénu, Bruslaři předčili svého soupeře, který v tabulce nepříjemně dotírá na jejich vydobyté pozice. Tři body zůstávají ve městě automobilů především díky enormnímu nasazení a obětavosti.
Ml. Boleslav: Rittich – Holub, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Klimenta, Urban, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Hruška, Bárta
Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Žižka, Matějíček, Řezníček, Urbanec – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Sýkora, Vlach, Veselý – Čachotský, Šťastný, Čech
Branky a nahrávky: 12. Ovčačík (Urban, Pacovský), 22. Hyka, 53. Urban (Výborný, Pacovský) – 33. Marušák (Veselý, Vlach). Rozhodčí: Hrubý, Šindler – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 050. Střely na branku: 35:21. Zblokované střely: 12:13. Hity: 19:14. Vhazování: 42:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Fotogalerie

Komentář

Střetnutí začalo poměrně opatrně a bylo zjevné, že oba celky velmi dobře vědí, o co se hraje. Aktivita přeci jen ležela na holích zlínských hokejistů, kteří v první pětiminutovce výrazně zkoušeli pozornost Davida Ritticha, jenž musel neustále reagovat na hrozící nebezpečí. Se střeleckými pokusy ale Ševci šetřili a v největší šanci na zadní tyči kotouč přeskočil Veselému čepel. Přehnaná střídmost v tomto směru platila rovněž pro domácí, na každé straně jsme v úvodním dějství totiž viděli jen sedm ran mezi tři tyče.

I tak málo ale Bruslařům stačilo k otevření skóre. O slovo se nejprve přihlásil Richard Jarůšek svým typickým manévrem, kdy po obtočení kolem branky jen o malý kousek minul horní roh branky. O několik okamžiků později už se solidně zaplněná ŠKOENERGO Aréna radovala. Urban zatáhl podél mantinelu hru do útočného pásma, předložil nahrávku před brankoviště, kam si sjel Ctirad Ovčačík a poslal puk mimo dosah čerstvého reprezentanta Kašíka.

Vstup do druhé periody vyšel lépe boleslavským hokejistům, když jim k navýšení svého vedení stačila minuta a půl hry. Už se zdálo, že hostující obránce dostane hru z pásma, o kotouč ho ale obral Tomáš Hyka, vybruslil si mezi kruhy a zakončil zcela přesně. Zlín ale nepanikařil a dále hrál svůj nepříjemný hokej, který přinesl hostujícímu mužstvu odměnu.

V početní výhodě Veselý uvolnil za kruhy Jiřího Marušáka a tomu ačkoliv střela nesedla ideálně, doputovala až za Rittichova záda. Ševci výrazně ožili a tlačili se kupředu i ve vlastním oslabení. Podklouznutí Trončinského využil Holík k přečíslení, Rittich ale zaváhání svého kolegy napravil. Do šaten tak po druhé siréně odcházeli Boleslavští s nejtěsnějším jednobrankovým vedením.

Závěrečné dějství přineslo očekávaný obraz hry, kdy Ševci bušili do zformované obrany domácího celku, který čekal na otevírající se okénka v obraně a podnikal nebezpečné brejky. Prosadit se dokázali už pouze Bruslaři, když přesilovou hru využil dorážkou do odkryté branky Tomáš Urban.

V samotném závěru trenér Vlach ani nesáhl ke hře bez brankáře a Boleslav mohla slavit cenné tři body, které znamenají upevnění postavení celku z Pojizeří na pozicích zajišťující přímou účast v play-off.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Neodehráli jsme úplně dobré utkání, ale máme tři body. Soupeř nastoupil s větší jiskrou, ale my vstřelili gól a měli i další šance. Soupeře jsme předčili snad jen v protiútocích, již tradičně nám velmi pomohl spolehlivý Rittich. Hrálo se o šest bodů a v tomto směru jsme spokojeni.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Za nerozhodného stavu jsme byli lepší, pak Bruslaři dali branku a hra se vyrovnala. Pokud bych to měl shrnout, my jsme hráli a Boleslav dávala góly, své šance využili na maximum. Soupeř asi vyhrál zaslouženě, jelikož narozdíl od nás proměnil své příležitosti.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Dnes v 16:30 | Dor.
HC Meteor Třemošná
BK Mladá Boleslav