BK MLADA BOLESLAV
21. 8. 2009 | Jitka Čechová, Tadeáš Nový

Boleslav Jihočechům oplatila porážku z domácího ledu, vyhrála 5:3

přát, pátek 21. 8. 2009
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e – Týden, který si Mladá Boleslav naplánovala strávit ve společnosti českobudějovického Mountfieldu, je za námi a rozdělení pomyslných bodů je nakonec fifty-fifty. Zatímco úterní klání vyhráli hráči Budějovic, v tom pátečním byli zase úspěšnější Středočeši. Na jihu Čech padla v první třetině krom dvou branek spousta trestů. Dlouho se hrálo relativně vyrovnaně, ve 37. minutě svítilo na tabuli skóre 3:3. Boleslav ovšem předvedla parádní vstup do závěrečné dvacetiminutovky, načež se chopila vedení 5:3. Tento stav zůstal až do konce zápasu stejný.
Č. Budějovice: Turek - Vydarený, Havran, Melichar, Jank, Gřegořek, Poživil, Snopek, Macháček - Sailer, Rod, Květoň - Hřebejk, Mertl, Gulaš - Veselý, Huml, Hudec - Kotrla, Červený, Kůrka
Ml. Boleslav: Schwarz - Žabka, Kasík, Jiruš, Štěrbák, Jindra, Čížek, Novajovský - Sup, Nouza, Handlovský, Gajovský, Pabiška, Král, Bahenský, Sýkora, Boháč, Fabuš, Vrbata, Rezek, Krejčík
Branky a nahrávky: 9. Mertl (Hřebejk), 32. Červený (Kůrka), 37. Sailer (Rod) – 16. Vrbata (Pabiška, Kasík), 25. Nouza (Jiruš), 33. Sup (Vrbata), 43. Krejčík (Rezek), 44. Nouza (Handlovský). Rozhodčí: Dvořák – Flegl, Jílek. Vyloučení: 11:10, + Král (MBL) OS do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 628.

Komentář

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, už v první minutě se v zajímavé situaci ocitl kapitán Sailer, v dobré pozici před brankou však nedokázal bekhendem vystřelit dost důrazně. Na druhé straně kontroval Král, jeho průnik skvěle zlikvidoval Roman Turek. Další minuty se nesly v duchu častých vyloučení. Ve čtvrté minutě si domácí zahráli dvojnásobnou přesilovku, ani jednou však nedokázali Schwarze vážněji ohrozit. Hostující brankář působil na začátku utkání nejistě, důkazem byla sedmá minuta, kdy neudržel Kůrkovu střelu. Domácí forvard se protlačil i k dorážce, zasunout puk za brankovou čáru však nedokázal. Rostoucí tlak domácích vyvrcholil v deváté minutě. Melichar nastřelil z nulového úhlu puk do brankoviště, Mertl však v dobré pozici selhal. O několik vteřin později přilétl podobně prudký centr z druhé strany, tentokrát z hole Hřebejka. Tentokrát se Tomáš Mertl nemýlil a domácí vedli. V desáté minutě protestoval Richard Král tak vehementně proti svému vyloučení, až rozhodčímu došla trpělivost a hostujícího útočníka poslal do sprch. Hra se přiostřila a i hostům se v rozmezí třinácté a patnácté minuty naskytla příležitost hrát dvojnásobnou přesilovku. V čase 15:17 se hostům povedla kombinace dokonale a David Vrbata doklepával pohodlně do prázdné branky. Závěr třetiny patřil hostům, i díky Macháčkově vyloučení. Turek však vychytal Supa a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina byla narozdíl od své předchůdkyně o poznání klidnější. Tedy alespoň co se vyloučení týče. Branek se totiž urodilo dost. Jako první měl možnost pohnout gólovým stavem Kotrla, jenž obdržel perfektní pas mezi obránce od Macháčka, v zakončení ale domácí útočník neuspěl. Ve 25. minutě se prosadila Boleslav. V útočném pásmu si vyhověli Jiruš a Tomáš Nouza a druhý jmenovaný zacílil mimo dosah Romana Turka. Jihočeši se ale ihned začali hnát za vyrovnáním, Květoň, Melichar a ve své druhé obrovské šanci v krátkém sledu ani Kotrla neuspěli. HC MOUNTFIELD se dočkal až v minutě číslo 32. Kůrka našel na kruhu Rudolfa Červeného, který, ač byl tísněn jedním z hostujících obránců, dokázal puk z první zvednout a puk zapadl za záda Schwarze. Ani ne o minutu později už zase vedla Mladá Boleslav, na 3:2 zvyšoval Michal Sup. Situace, po které se dostal k puku Petr Sailer, sice zaváněla ofsajdem, což také Boleslav dost výrazně proklamovala, ale rozhodčí Sailerův zásah po příhře Roda označil za regulérní. Brankostroj se pak do konce třetiny pozastavil na stavu 3:3.

Do třetí třetiny vtrhli hosté jako velká voda. Ve 43. minutě našel Rezek, který zkoušel před časem štěstí i v českobudějovickém dresu, přesně mladíčka Lukáše Krejčíka, který našel skulinu v Turkově výstroji. Pro domácí, kteří v úvodních čtyřiceti minutách udávali tempo hry, to byl velký šok, který o třicet vteřin později umocnil Tomáš Nouza, který se dokázal protáhnout za domácí brankou okolo mantinelu a touš nahodil lehce na Turka. Puk k překvapení všech diváků dojel volným tempem za brankovou čáru, přestože se ho domácí brankář snažil zastavit nohou. V dalších minutách upadla hra do průměru a změnila se v boj ve středním pásmu, který neměl vítěze, ale 628 poražených diváků. Ani dvě přesilovky nepomohly domácím k většímu tlaku nebo šancím. Minutu před koncem se dokonce boleslavský Pabiška zjevil sám před prázdnou brankou, dokázal vystřelit a dokonce se již začal radovat. Puk však skončil zřejmě na tyči a když svou šanci nevyužil hned poté Gulaš, bylo jasné, že domácí utrpí první letošní porážku v základní hrací době. Nic na tom nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav